Oko bere (2008)

Šla jsem na tenhle film s tím, že to bude fakt blbost a jen z donucení mé dobré kamarádky. Příjemně mě však překvapil-už kvůli obsazení:Kevina Spaceyho prostě miluju a ať se objeví v kterémkoli filmu, je prostě úžasný a vdechne snímku tu svoji atmosféru;nesmím zapomenout na starého známého Morpheuse (ailas Laurence Fishburne-pro mě bude navždy Morpheus), který ač o poznání ztloust a zestárl je stále dost dobrý. Celkově mě to bavilo-i když některé pasáže byly velmi průhledné. Taková oddychovka, která opravdu potěší a neurazí.

Bathory (2008)

Dlouho jsem přemýšlela, co dát tomuto filmu. Nakonec jsem se rozhodla pro zlatou střední cestu, protože už jenom to, že něco takového vzniklo v Česku je obrovský úspěch. Po všech těch trapných filmech, kterých se za rok natočí aspoň 50 je jeden takový vysvobozením. Má však své chyby-spousty chyb. Mě osobně vadil ten dabing-šlo to poznat, že je to nadabované a některé hlasy služek byly opravdu groteskní. K Mádlovi a Polívkovi se už ani nebudu vyjadřovat-kritiky snesli už dost. U některých "zpomalených" scén jsem se musela smát a u těch "směšných" jsem se zase vůbec nesmála. Co se mi však líbilo, byla Anna Friel-ta opravdu zazářila nejen svou krásou, ale i hereckými dovednostmi.

V jako Vendeta (2005)

Nenavidím filmy, ve kterém je násilí, spousta krve, zabijáci nebo nadpřirozené bytosti. Tehle se mi však moc líbí. Autor se sice nechává na můj vkus až moc inspirovat 1984, akorát s tím rozdílem, že tady to skončí daleko líp. Velice silná myšlenka toho, že násilí může sloužit i dobré věci. Moc se mi také líbí jak hlavní hrdina neustále mluví v rýmech, cituje slavné osobnosti a podobně. Tohle na mě vždycky zapůsobí:) Nemůžu však tento film příliš posuzovat, nečetla jsem komiks. Přesto 4*

Sex ve městě (1998) (seriál)

Nevím proč, ale Sex ve městě prostě miluju. Nejsou tam zas tak dobré vtipy, je to strašně sexistické (což většinou úplně nesnáším), ale tady mi to prostě nevadí-dokonce se mi to líbí. Spousta chlapů určitě řekne, že je to feministická sr****, která jim nemůže nic dát. Ale opak je pravdou. Podle mého názoru by se na tento seriál měli dívat snad všichni chlapi na světě a přemýšlet u toho. Mohli by se z toho hodně naučit o ženách, vztazích, ale především o ženském myšlení. Bohužel, neznám příliš mnoho chlapů kteří by dokázali v tom seriálu najít to, o čem doopravdy je. Škoda.

Silný kafe (2004)

Neviděla jsem sice tenhle film od začátku, ale když pominu špatnou kameru (na čemž má asi taky vliv nízký rozpočet) tak to bylo geniální. Hádky naprosto pravdivé, reálná studie lidských vztahů, která se opravdu s ničím nepáře. Typicky shrnuté ženské argumenty versus mužské-neříkejte mi, že jste se v tom někdo nenašli :)

Requiem pro panenku (1991)

Tenhle film má své chyby. Některé výkony sester nebo Filip Renč, který vypadal uplně stejně jak Liška. Téma bylo však natolik silné a dojemné, že to prostě s člověkem zamává. Anna Geislerová zahrála na svůj věk skvěle, ale můj opravdový obdiv má Bára Hrzánová, která je jednou z nejlepších českých hereček vůbec. Mimochodem, všimli jste si, že všechny scény z léčebny nejsou natočené ve stejném zámku? Scéna s požárem se totiž natáčela u nás na Valašsku v jedné vísce jménem Lešná a místním hasičským sborem:)) Asi to bylo levnější.

Good bye, Lenin! (2003)

Já jsem tenhle film viděla teď podruhé po dlouhé době a mile mě překvapil. Podle mě je ten film až dojemný-to jak syn Alex miluje svoji matku natolik, že je ochoten tohle všechno pro ni udělat. A na konci ta krásná ironie, kdy matka už ví, jak to doopravdy je, ale protože miluje svého syna a je šťastná, pokud je i syn šťastný, tak hraje ochotně svoji roli dál. Plus zajímavě vykreslená revoluce-ne jen optimisticky, jak je tomu zvykem, ale taky trochu z druhé strany, ale zároveň nekomoušsky. Pro mě povedený film.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Je to moje nejoblíbenější pohádka. Je krásná, vtipná a ojevuje se v ní tak krásná čeština-to jak mluví v rýmech, o nějaké sprosté slovo ani myšlenkou nezavadí-to už se dneska nevidí. Škoda.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Já tenhle seriál prostě miluju. Je o neobyčejném přátelství mezi matkou a dcerou, které se jen tak nevidí. Možná že mi tenhle seriál i zlepšil vztahy s mou vlastní mamkou. Obě Lorelai jsou krásné a vtipné, babička je naprosto ukrutná ale to je všechno nic oproti Kirkovi. Kirk je nejlepší postava z celého seriálu. Možná by si zasloužil seriál sám o sobě.

Forrest Gump (1994)

Já tenhle film miluju. Ipřeto jak je strašně "americký" a plný toho bájného amerického snu, dodává mi energii. Můžu ho vidět stokrát a vždycky mi zvedne náladu. A navíc tam Tom Hanks zahrál svou životní roli. U mě plný počet.