Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Věru, je to opravdu slabší díl. Je tu i méně humoru, což mě mrzí. Bitky jsou pořád stejně profi 😊. Vcelku mě překvapilo, jaký je Indi proutník. A ještě s takovou slepicí, kterou snad nemohl mít nikdo rád. Ale to byl účel. Asi se všichni filmaři spikli a soutěží o nejotravnější ženskou roli (Hunger games - Katniss, Breaking bad –Skyler a její pošahaná sestra, Don´t look up – prezidentka, Lída Baarová – Lída Baarová, Stmívání – Bella, Osobní strážce – Rachel, Nespoutaný Django – Broomhilda, La casa de papel – Tokio, Lisboa, Přelet nad kukaččím hnízdem – sestra Ratschedová, Příběh služebnice – Offred a spousta dalších). Zřejmě jde o nějakou zvrácenou hru nebo kampaň proti ženám.  V jedničce se mi líbil děj a postavy o dost víc, ale i tady byla spousta akce. Už se těším na další díl a na spolupráci Herysna Forda s Šónem  Konerym. Byl to takový dost temný díl... P. S. hláška „to je zkratka“ mě velmi rozesmála. Je vůbec nějaký muž, který tuto větu nepoužil? P. P. S. ještě, že tu byli tak mizerní lučištníci.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Jsem ostuda a až v mém požehnaném věku jsem se rozhodla poprvé podívat na Indiana Jones. Nečekala jsem nic závratného. Ale velmi mile mě to překvapilo. Akce začala hned od první minuty a nebyla tu snad chvíle hluchého místa. Takovou neustálou akci jsem viděla snad jen ve filmu Zastav a nepřežiješ.  Indi je sympaťák a milý pan archeolog. Němčouři byli super zahraní. Moc příjemné pokoukání a i humor se tu našel. Nejvíc jsem se ale zasmála u těch super realistických a naprosto dokonale uvěřitelných bitkách. Celý film hraje i perfektní hudba, která to celé krásně dokresluje.

Útěk do divočiny (2007)

Chuť tento krásný film okomentovat přišla dnes, kdy se chystám do lesů na chatu, kde si užiji alespoň chvíli samoty. Předpovídají se bouřky a déšť. Doufám v příjemný zážitek, kdy si večer otevřu okno do lesů, chládku, ticha, hvězd, klidu, šumění lesa a nočního hromobití. Ale k filmu... tedy hlavně k hudbě, která mě naprosto uchvátila. Nemohla jsem se jí naposlouchat. Film jsem zhlédla před 5 měsíci, ale stále ve mně zůstává. Hlavní hrdina mi je velmi sympatický. Jak vzhledem, povahou, tak jeho myšlením.  Byla jsem zvědavá, jaký bude jeho návrat do reality. To, že je příběh podle skutečných událostí zase dokazuje, že je asi vše možné. Zcela jistě jsem film neviděla naposledy. A ta hudba...

Tajemství krve (1953)

Spoilery. Pan profesor Janský, s KRÁTKÝM A, byl třída. Musela jsem dát 5 hvězdiček, protože je mi toto téma blízké a zajímám se o něj. Nevyhnu se zamyšlení, jak neuvěřitelně doba za takovou chvíli pokročila. Teď už se zdá skoro neuvěřitelné, že si někdo mohl myslet, že by krevní skupiny mohly mít něco společného s duševní či fyzickou poruchou. A není tomu zas tak dávno... Opravdu velmi pěkný životopisný příběh. Pan Janský s manželkou mi byli velmi sympatičtí. Muselo být neuvěřitelně těžké a frustrující stát si na svém, i když mu téměř nikdo jiný nevěřil.  Ještě, že takto zapálení a inteligentní lidé byli a jsou mezi námi. Opět uznání přišlo až po smrti.

U Zlaté rukavice (2019)

Moc příjemný a hezký podnik U Zlaté rukavice se může pyšnit vybranou klientelou. Pan Fritz Honka je velmi sympatický pán, který si sem chodí oddechnout po své práci a koníčcích. Tak jako každý zdravý muž má rád ženy a náležitě se o ně umí postarat. Každou svou novou přítelkyni pozve do svého luxusního apartmá. Dámy jsou natolik inteligentní a když vidí ten luxus a jak krásně se k nim pan Honka chová, zůstávají přes noc. Některé i o krapítek déle... :) Moc příjemný film s krásnou atmosférou, milými lidmi a naprosto krásnou surovostí. No prostě příjemně strávený večer s nádherným snímkem, který pohladí po duši.

Kód Enigmy (2014)

Tak jak příroda Turingovi dala (genialita), tak mu i vzala (sociální cítění, absence humoru a další). Ale tak to s génii bývá. Stejně tak, že jsou náležitě oceněni za jejich úžasnou práci až po smrti. Je zajímavé vidět, co se dělo a děje za oponou světových událostí. Celý film byl proložen krásnou hudbou a velmi příjemně se na něj dívalo. Možná bych jen ocenila ještě více informací o Enigmě, šifrování a celém fungování. Opět film dle skutečných událostí, což je dle mého gusta.

Afrikou na pionýru (2019)

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli 4 nebo 5 *. Tak dávám 5,  protože mi to dnes opravdu sedlo. Je to neuvěřitelně oddechové, sálá z toho strašně příjemná atmosféra a vsichni kluci jsou strašně sympatičtí a vtipní. Nejradši bych si dnes pustila nějakou 10 hodinovou verzi. Jedná se o zajimavy dokument a přeji chlapům, ať se jim jejich sny dále plni a svoboda v srdci a v mysli jim zůstane navždy. Krásný relax a skvěle vybraná destinace.

Sázka na nejistotu (2015)

Velmi dobrý nápad si tento nasírací film pustit před spaním... Naštěstí jsem už viděla na toto téma několik dokumentů a četla mnoho článků, takže jsem věděla, o čem je řeč. Jestli se chystáte si film pustit a užít si ho, doporučuji si alespoň na wikipedii přečíst, o co v roce 2008 šlo. Film však velmi dobře a pochopitelně vše vysvětlí. I přesto je lepší zapnout na 130 minut plně mozkové závity, abyste se v tom neztratili.  Slizcí vychcánci samozřejmě, jak to tak už na světě bývá, z krize vyšli nejlépe. Na pomoc bank se z veřejných peněz pustilo neuvěřitelné množství peněz. Asi nemusíte být raketoví inženýři, abyste věděli, kde všechny peníze skončily... Velmi dobře zpracovaný film se skvělými herci. Byla radost se na tento film dívat. Budu doporučovat dál a dál a čekat, až se přiřítí další  podobná krizička, které se určitě nevyhneme.

Skrytá tvář sportu - Padlý idol (2021) (epizoda)

Tady už trošku dokumentu docházel dech. Stejně se ale jednalo o zajímavý vhled do dalšího nudného sportu. Zajímavé zjištění, jak v JAR žerou kriket :)

Skrytá tvář sportu - Království za koně (2021) (epizoda)

Spoilery. Suverénně nejodpornější podvody! Absolutně nechutné praktiky, kdy si rozmazlená smetánka objedná vraždu svého koně, se kterým jsou několik let každý den! Odpornost nad odpornost. K neuvěření, čeho jsou lidé kvůli penězům schopni. O to víc je to odporné, když tito lidé o peníze rozhodně nouzi neměli. Hnus, fuj, bídu na ně.