Komorná (2016)

Nejde jinak, ale i já se musím vyjádřit k těm krásným lesbickým hrátkám. Přiznám se, že při postelových scénkách bylo v mých kalhotkách dost vlhko… Moc se mi líbilo rozdělení na 3 části. Naopak se mi nelíbily absolutně nepřehledné časové skoky. Jako velké negativum taky hodnotím opět dlouhou stopáž, kdy už si ke konci fakt říkáte, ať už se sakra naposledy ošustijou, zabijí hlavního padoucha a je konec... Nechyběla Korejcům vlastní chlípnost a podivnosti, jako například čtené porno (z vlastní zkušenosti vím, že je mnohdy i lepší než hrané). Vychválit musím taky soundtrack, který byl mimořádně vyvedený. Změna žánru/děje, která nás potkala v půlce filmu byla perfektní a hned se na to koukalo zase o dost líp. Velká příjemnost se spoustou erotiky, hudby, úchyláren a plot twistů. Co víc si přát…

Velká šestka (2014)

Největší tahoun celého filmu je samozřejmě rozkošňácký Baymax. Úplně bych ho uňufala. Jistě by každý chtěl do domácnosti takového pomocníka. Věřím, že časem to bude reálné a doufám, že se toho ještě dočkám. Baymax chrlil jednu hlášku za druhou a svou roztomilostí dostával naprosto všechny. Ostatní ale zdárně sekundovali. Hlavně flegmoš Fred nebo punťa (nevím jméno), či střelená teta. Klidně bych i brala nějaký obyčejný příběh jen o Baymaxovi. Akční linka mi spíš vadila, ale alespoň byla trošku jinak – vědecky - pojatá. Konec byl samozřejmě doják jak blázen a věřím, že se rozplakal nejeden rodič. Dost povedená pohádka, která ale dle mého stojí a padá jen s jednou postavou.

Provázky (2013)

Nádhernost plná citu, laskavosti, krásné animace, španělštiny a přátelství. Opravdu vyvedená, kraťoučká pouť mezi bezprostřednost dětí, které vidí svět úplně jinak, krásněji než my dospělí. Znám holčičku bez rukou, a když měla jít do školky, všichni se báli, jak budou děti reagovat. Po vyzvednutí ze školky měly všechny děti sundané ponožky a hrály si, stejně jako holčička, jen nohama.

Noční hlídka (2004)

Při prvních 15 minutách jsem usnula a vážně se mi další den vůbec nechtělo pokračovat ve sledování. Mělo to velmi svíravou a tísnivou atmosféru. Navíc jsem vůbec nevěděla, o co jde. Což nevíte po většinu snímku. Postupně odhalujete, jak funguje zdejší svět, ale užijete si to pramálo. Snímek chtěl fakt hodně šokovat svou zvláštností a jinakostí, až si dost uškodil. Bylo to ale velmi originální a vizuálně jiné, zajímavé. Dokážu si představit, že po omamujících látkách bych na to koukala, jak Děda Mráz na ananas. Velmi slabé 3*

Trhák (1980)

Tak jsem včera viděla poprvé Trhák. Smoljak a Svěrák jsou zárukou kvality. Obrovsky mě udivilo, kolik známých a skvělých hereckých es se do tohoto filmu podařilo nacpat. Což o to, písničky nebyly nijak špatné/otravné. Bylo jich ale na můj vkus extrémně moc a zabíraly většinu stopáže. Tím spíš jsem si pak ale mohla vychutnávat dialogy a nepřeberné množství skvělých hlášek. Humor SS, je mi extrémně blízký a vždy se nad jejich počiny zasměji. Tady bohužel nebylo tolik příležitostí. Velmi silné 3*, ale ocenila bych více mluvení a méně zpívání 😊

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Tak... konečně jsem našla něco, co narazilo na moji hranu (poprvé v životě) a z čeho se mi konečně udělalo zle a musela jsem to v půlce vypnout. Kdo by řekl, že to bude u tohoto pořadu... U kohokoliv jiného by se to dalo trošku brát jako eko agitka, která by asi neměla až tak obrovský účinek. Jelikož je ale Attebnorough nejpovolanější člověk na světě, kterému zcela očividně krvácí srdce při pohledu na dnešní rozmlsanou společnost a úpadek přírody, je to o to děsivější. Chvílemi i vypadal, že je skoro rád, že už to má za pár... Ještě mi zbývá půlka dokumentu, ke které budu muset sebrat odvahu. Už z první poloviny mi bylo naprosto zle. Fyzicky i psychicky. Cítím, jak mi naskakuje husí kůže, bolí mě břicho a chce se mi brečet. Ne, že by snad Attenborough říkal nějaké novinky. Všechno už vím, ale záběry, tón, seskupení informací a hudba dělají z tohoto dokumentu dokonalý celek. U některých záběrů jsem se regulérně rozbulela. Strašně se stydím za to, co se na světě děje. Ta hamižnost, netolerance, sobectví a hlavně peníze dělají z lidí jen stvůry. Ještě hlouběji se zamyslím, co jím, co nakupuji a jak se chovám. Tento dokument mi opravdu neudělal vůbec dobře. Vše je ještě podpořeno daty o úbytku divoké přírody a naopak o přírůstcích lidí a oxidu uhličitého. Recenzi dopíšuju, jakmile naberu síly na zbylých 40 minut tohohle hororu.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Čubírková (2006) (epizoda)

Spoilery. Musím se zastydět, ale moje cynické srdíčko zaplesalo a párkrát jsem se nad tímto neuvěřitelným činem i zasmála. Hlavně u ženské praktičnosti ala – zakryju mu hlavu šátkem, ať není čurbes. Nebo že si popílkem a kousky kostí z manžela posype příjezdovou cestu (a pak na tom ještě hlavní detektiv uklouzne). To prostě nevymyslíš… Párkrát jsem se ale i zhrozila. Hlavně, když pošle svoje dítě pro tatínka k večeři vědíc, že na chodbě je tatínek zamordovanej a v kaluži krve. Ona to dítě prostě a sprostě použila jako svoje alibi. Musí se uznat, že druhá vražda byla dost nápaditější. Asi jí musel lézt na nervy o dost víc než její první muž. U všeho jejího počínání jen zůstával rozum stát. Myslím, že vraždy v afektu se ještě dají MOŽNÁ pochopit, ale tato paní měla prostě srdce z kamene a zcela s chladnou rozvahou zabila své dva muže. Hnus, velebnosti. Tvůrci seriálu opravdu dělají vše pro to, abyste se co nejlépe dokázali vžít do zmíněných situací. Při pojídání posledního knedlíku na obědě mi dokonce ukázali uříznutou hlavu jejího chlapa, což kvituji. Nebývá to vůbec zvykem.

Jak přežít svého muže (2023)

Zajímalo by mě, jestli to při střihu a na premiéře tvůrci a herci nevidí. Opravdu nevidí, jak je to stupidní, hloupý a trapný? Nebo jde jen o prachy? Většinu stopáže jsem cítila, jak jsem rudá. Bylo mi trapně. Z dialogů, hereckých výkonů, děje a že něco takového může spatřit světlo světa. Hvězdičku dávám za to, že jsem celkem dokázala držet pozornost a herecké obsazení na jednom z castingu. Za ženský mi bývá trapně dost často, ale tady to byl extrém. Doufám, že si nikdo nemyslí, že jsou ženský takový idiotky. Ostravština Pazderkové rvala uši, herectví Bernáškové vypalovalo oči a dialogy vymývaly mozek. Hodně slabá, ušmudlaná hvězdička. Na knihu mě to rozhodně nenalákalo (teď koukám a na Databázi knih má neuvěřitelných 70 % :o). Ale Bernášková je kus. To se musí nechat.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Nočný vrah (2006) (epizoda)

Zatím nejlepší díl. Zmíněnému vrahovi chyběly koule, takže nešlo jinak… musel vraždit spící, nebránící se, ženy. Jakmile se jedna bránila, tak vzal nohy na ramena. Tyhle špíny mě fakt nikdy nepřestanou udivovat. Záběry byly opět brutální. Asi tak, jak bylo brutální řádění vraha. Přesně z těchto důvodů jsem měla v létě vždy okno zavřené, i když jsem se smažila horkem. Takoví lidé by se měli zkrátka hned zabíjet.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Škrtič žien (2006) (epizoda)

„Nikto nevie, prečo museli jeho rukou zomrieť 4 mladé ženy.“ Tak to se snad neví u žádných podobných bláznů… Zdál se mi, jako všichni ostatní. Dělalo mu to zkrátka dobře. Očividně to musí být vždy extrémně intenzivní zážitek, když si i po tolika letech podobní „lidé“ pamatují, s jakou razancí a kam vedli údery, kam je schovali, co u toho dělali a cítili. Všichni jsou jako přes kopírák… Jednalo se o trošku slabší díl, ale i tak opět zajímavý a podávaný s naprostou faktickou chladností. Líbí se mi, že vypravěč zkrátka jen popisuje události a nijak se citově neangažuje. Škoda životů. Ani k tomu nemuselo dojít, kdyby nebylo nesmyslných amnestií, které jen podkopávají právní systém a tvrdou práci lidí.