wojciech

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 5.12.2014  22:13
    Interstellar (2014)

Vzhledem k možné míře vážnosti výpovědi současný hollywoodský blockbusterový vrchol. O to víc mrzí těch pár nedostatků, které chybí k naprosté dokonalosti.

• 4.9.2014  18:28

Nejlepší Marvel od Avengers.

• 20.10.2013  00:36

Zajímavá struktura děje, monumentální temné vyvrcholení leží v krásném kontrastu s následujícím "happily ever after" epilogem.

• 13.7.2011  12:04
    Na vlásku (2010)

Druhá projekce mě jen utvrdila v plném počtu, takhle perfektně natočenou "klasickou" pohádku se všemi možnými klišé, které dokonale fungují, dneska aby člověk pohledal.

• 13.7.2011  11:54
    Barbar (2009)

Co do znázornění emocionality je to naprosto perfektní, nemám sebemenších váhrad a Refn se v tomhle ohledu pro mě stává jedním z nejzajímavějších režisérů své doby. Plus pokud člověk chce, může si tam v potenciálních symbolech hledat a najít i něco víc . P.S. Stížnostem na absenci děje absolutně nerozumím.

• 13.7.2011  11:41

Logiku neřešit, zábava je to parádní. Celou první polovinu nejlepší komedie za poslední dobu a v závěru zase docela slušně zrežírovaná akční jízda, to celé v efektním Gondryho vizuálním hávu. Příjemný film, víc takových.

• 13.7.2011  11:33

První půlka, kdy se seznamujeme s postavami, je skvělá, akční finále pak jen hodně dobré. A argentinský bar převyšuje zbytek filmu jednoznačně o několik tříd, stejně jako i další scény se mstícím se Fassbenderem. Po dalších projekcích musím zvednout hodnocení, v tom filmu je neuvěřitelné množství scén, které se mi dostaly do hlavy a mám chuť si je přehrávat pořád dokola. Přičemž těch scén je tam tolik, že si rovnou pustím celý film. Šlape to na paty X2.

• 10.5.2009  01:00
    Star Trek (2009)

Masakr, v rámci sci-fi žánru a celkově v žánru akčního velkofilmu zatím absolutně nejlepší film roku. Občas by sice neškodilo méně podbízivého humoru, daleko víc mě například bavily narážky na původní seriál - což je ale věc, se kterou jsem tak nějak počítal a chápu její nezbytný komerční účel. Jinak už ale ST téměř splňuje moji představu o dokonalém akčním filmu - pestré lokace (to i přesto, že většina děje se odehrává v pustém vesmíru), perfektní casting a hlavně akce, která je dávkována naprosto precizním způsobem.

• 4.4.2009  12:33
    Apokalypsa (1979)

Neskutečně geniální. Apokalypsa by klidně mohla být natočena bez závěrečné třetiny, a i tak by byla jedním z nejlepších válečných filmů, co byl kdy natočen. Ale to, co se stane v poslední třetině, posouvá celý film do naprosto jiné dimenze a z válečného snímku se najednou stavá meditace nad šílenstvím, Bohem a lidstvím samým (ne nutně v tomto pořadí). Viděna Redux verze.

• 21.3.2009  15:16

Vizuálně (skoro) dokonalé... a to mi alespoň v tomto případě ke spokojenosti vcelku stačí. Navíc potěší Jack White v roli potulného umělce.

• 21.3.2009  15:06

Kdyby se soutěžilo o nejstylovějšího upíra, tak D atakuje přední příčky.

• 18.3.2009  00:47

Pro mě asi nejlepší Miyazaki. Dílčí nápady z jeho starších děl, které jsem vždy považoval za geniální, jsou zde navléknuty na relativně klasický pohádkový model, který jim však naprosto dokonale sedí. Ano, občas se sice už jedná o vykrádání sebe sama, ale to nevadí - vzhledem k tomu, že jsou tyto nápady poprvé zasazeny do pro mě smysluplného rámce. Co oceňuji ještě víc, je ale fakt, že Miyazaki protentokrát mírně opouští od svojí ekologické agitky - tu si sice bohatě vynahrazuje hodně silnou agitací protiválečnou - ta však na mě, na rozdíl od zmíněné ekologie, nepůsobila nijak zvlášť rušivým dojmem, a to mi většinou jakákoli tendenčnost ve filmech leze hodně krkem.

• 18.3.2009  00:34
    Solaris (1972)

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem nedokázal pochopit, jak režisér něčeho tak neskutečně kouzelného a krásného mohl ve svých pozdějších dílech klesnout k točení takových zhovadilostí.

• 26.1.2015  00:44

"Ten pes věděl příliš mnoho"

• 6.1.2015  11:01

Na můj vkus moc muzikálové a některé příběhové zvraty možná k předchozímu vývoji trochu drhnou, ale jinak jako celek zábavné - podvratný scénář, boření klišé a spolu s Brave nejemancipovanější pohádka za poslední dobu.

• 6.12.2014  18:01
    Hataraku maó-sama! (TV seriál) (2013)

Neurážející, občas dokonce opravdu vtipné.

• 29.3.2014  23:35
    Jack a obři (2013)

Kopa hnusného CG|, úvodní scéna jak intro z 15 roků staré hry, ale McGregor je tu neskutečný sympaťák, který likviduje záporáky fíglem odkoukaným od Obi-wana ("visím nad propastí, smrt na krajíčku, pak hop a sek a je to v cajku") a Eleanor Tomlinson je vážně hezká ženská. Navíc je to překvapivě drsné a tím anglickým feelingem to připomíná milovaný Stardust.

• 20.10.2013  00:31
    Pinocchio (1940)

Formálně oproti Sněhurce mnohem vyspělejší (úvodní otáčení knihy vs. pouhý text uvozující děj ve Sněhurce, scéna z cvrčkova pohledu,...), nicméně méně kompaktní, postrádající její sympaticky pedantský dějový řád.

• 15.9.2013  21:21
    Croodsovi (2013)

Vizuálně dechberoucí.

• 4.9.2013  19:47

Jedno z nejlepších použití hudby, jaké znám.

• 7.1.2012  11:58

Stejné jako jednička, jen s lepší a ve flashbacích nápaditější grafikou a ještě propracovanějšími akčními scénami. Klidně bych si dal trojku.

• 6.11.2011  12:39
    Drive (2011)

Valhalla Rising v bleděmodrém, stylově vytříbenější, ale s už ne tak hutnou atmosférou.

• 6.11.2011  12:36

Zábavná blbost.

• 21.8.2011  10:55
    Mnichov (2005)

Super vizuál, dobrý příběh, sympatičtí herci a nejlepší Spielbergův film od dob Jurského parku. Silné 4*.

• 14.4.2009  09:36

I když Kung Fu Panda nemá tak "sofistikovaný" humor jako pixarovky, tak jsem se bavil daleko víc než u většiny z nich... Možná právě proto. A ta úvodní "anime" pasáž je geniální.

• 9.4.2009  23:19

Film, který obsahuje všechny ingredience, jaké jsem vždycky v dobrodružném snímku chtěl mít. Stejně tak ale dokážu i pochopit, že se někomu tyto ingredience 1) nelíbily, 2) bylo jich jednoduše příliš moc, nebo 3) mu nesedly dohromady.

• 27.3.2009  18:51

Člověk by řekl, že dlouhá stopáž a pomalé tempo vyprávění by mohla být ideální možnost k detailnímu psychologickému vyprofilování jednotlivých postav - žel, nestalo se tak :) A tak je "Zabití Jesseho Jamese" bohužel pouze filmem hezkých záběrů (i když v pasážích, kdy mluví vypravěč, se mi rozostřená kamera moc nelíbila), vynikajících hereckých výkonů (Casey Affleck, Sam Rockwell, Brad Pitt) a kouzelné hudby (Nick Cave & Warren Ellis). Tento nedostatek pak zamrzí obzvlášť při tak zajímavém námětu, jakým film disponuje.

• 21.3.2009  15:42
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Jeden z mála komediálních seriálů, jehož míra zábavnosti s přibývajícími sériemi neklesá. Nicméně český dabing snižuje SP o několik tříd níž. Oblíbené díly: Starvin' Marvin in Space (311), The Tooth Fairy´s Tats (402), Scott Tenorman Must Die (501), Lil' Crime Stoppers, (706) Casa Bonita (711), Good Times With Weapons (801), AWESOM-O (802), Marjorine (909), Ginger Kids (911), Go God Go (1012-1013), Guitar Queer-o (1113), Pinewood Derby (1306)

• 21.3.2009  15:29

Na jednu stranu je asi smutné, že jedna z nejlepších herních adaptací je taková bezduchá akční slátanina, ale kdo by to mohl tak roztomilému béčku, které samo sebe nebere příliš vážně, zazlívat. A navíc nostalgie z hraní hry je ve mně pořád natolik silná, že pod 4 hvězdičky prostě jít nemůžu :)

• 6.12.2014  17:54
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Fanservis + ecchi hnus, přesto dokázalo zabavit.

<< předchozí 1 2