haj

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 18.2.2019  22:52
    Království (2018)

Drama o kauze rozsáhlé korupce ve vysokých politických kruzích Španělska po celou dobu vyprávěné z pohledu hlavního hrdiny, který se snaží udělat vše pro svojí záchranu, zatímco většina ostatních se od něj distancuje. O thriller se však rozhodně nejedná, tohoto žánru se film je lehce dotkne v závěrené čtvrtině.

• 25.11.2018  19:56

Bojový film, kde spíš než o propracovanou choreografii jde o neustálé zobrazování extrémního násilí, takže místo toho, aby se všichni efektivně mlátili ve skvěle nacvičených scénách podobně jako je tomu v případě série Raid, tak se jen neustále sekaj na kusy všemi možnými i nemožnými zbraněmi a tvůrci jen vymýšlí co nejnechutnější způsob, jak někoho zprovodit ze světa, Občasnej brutální finish je fajn, ale když je to to hlavní, na čem stojí 2 hodinovej film, tak je to otrava. Choreografie samotná ve většině případů neurazí, ale ani nenadchne. 2.5*

• 25.11.2018  19:43

Po dlouhé době povedená vánoční komedie pro celou rodinu, která je přece jenom spíš pro mladší publikum, ale díky sympatickýmu hereckýmu obsazení v čele se Santou Plisskenem Russellem, pohodový atmosféře, spoustě vtipných scén, chytlavému hudebnímu číslu a animovaným elfům s násilnickými sklony určitě stojí za zhlédnutí i pro ty starší, kteří mají rádi Vánoce a americké vánoční filmy. Závěrečné cameo se dalo sice očekávat, ale i tak potěšilo. Určitě si film zařadím na seznam pro opakované zhlédnutí v průběhu dalších vánočních svatků.

• 16.3.2018  23:22
    Tomb Raider (2018)

Překvapivě opatrný a "komorní" origin story Lary, na kterém je vidět snaha vyhnout se přílišným chybám a taky menší rozpočet. Příběh je na poměry žánru slušný, částečně se drží videoherní předlohy a částečně jde svojí cestou, nic světoborného sice nenabízí, ale rozhodně nenudí a nebije do očí žádnými velkými nesmysly. Jak už to bývá poslední dobou běžné, příběh musí být více osobní, což je dáno pátráním po ztraceném otci a dokončením toho, co on začal, ale funguje to překvapivě dobře a flashbacky dávají civilnějšímu pojetí Lary více lidský rozměr. Alicia hraje Laru dobře a do role se hodí, těžko jí něco vytknout. Co se týče velkoleposti filmu, tak je nižší rozpočet v porovnání s komiksovými filmy od Marvelu a DC či jinou áčkovou hollywoodskou velkoprodukcí jasně znát, lokací je jen pár a prakticky nedojde na žádné bombastické výpravné exteriéry či interiéry, asi nejvíc potěšila část v řece a polorozpadlém letadle (i když před zeleným pozadím), což je asi jediná okázalejší akční scéna, jinak se film drží výrazně při zemi, možná až trochu moc, což se týká i celého závěru. Co mě ale naopak hodně potěšilo, bylo minimum počítačových efektů, které jsou využívány na úpravu prostředí, ale do akce až na pár výjimek příliš nezasahují. Přímo jsem se děsil závěrečného digitálního chaosu, na který díkybohu nedošlo a i když bych ocenil velkolepější akčnější v reálu natočený závěr, tak raději takovéto na hollywoodské poměry komorní vyústění než další hollywoodský digitálně přestřelený odpad. Ve výsledku se jedná o velmi důstojné převedení videoherního rebootu Tomb Raidera, který hře rozhodně ostudu nedělá a doufám, že si vybojuje v pokladnách kin pokračování, které se nebude držet tak při zemi jak co se týče výpravnosti, tak akční stránky, ale zároveň bude pokračovat v jedničkou nastoleném trendu reálnější akce bez nadbytku efektů podobně jako třeba u bondovek. 70%

• 1.1.2018  18:42
    Marshall (2017)

Komorní film z právního prostředí Ameriky 40.let odehrávající se z velké části u soudu, se sympatickými postavami i herci, jen samotný hlavní případ filmu týkající se znásilnění bílé ženy černochem není až tak zajímavý a postrádá větší zvraty a napětí některých jeho lepších filmových bratříčků.

• 27.8.2016  13:53

LTK je po OHMSS příběhově teprve druhá více osobní a poněkud drsnější bondovka, ve které Bond odchází ze služby a jeho cílem je pomsta. Daltonovo podání Bonda se do příběhu hodí a i když nemá charisma Conneryho či Moorea, tak se určitě nemá za co stydět. I zbylé herecké obsazení je skvělé, ať už jde o dvě hlavní představitelky, záporáka a jeho henchmana a samozřejmě potěší i větší zapojení Q. Jinak se vše nese v tradičním bondovském duchu, výprava je nádherná s řadou krásných lokací, akce je dostatek, je pestrá a natočená poctivě v reálu, humoru je tentokrát poněkud míň vzhledem k vážnějšímu pojetí filmu, ale díky tomu má příběh tentokrát svůj smysl a nedává jen záminku k cestě do další exotický lokace. Slabší stránkou je jen soundtrack, který je míň melodický a samostatně je kromě zpívaných písní špatně poslouchatelný. Škoda, že se Dalton nevrátil ještě jednou a nezkrátil tak čekání na dalšího představitele, po dvou skvělých bondovkách si ještě jeden díl určitě zasloužil. 8/10

• 1.8.2016  22:30
    Jason Bourne (2016)

Jednoznačně nejslabší díl série (bráno včetně Legacy), kde se sice rádoby pořád něco děje, ale ve výsledku se vlastně nic nestane. Příběh je věsměs o ničem a dává jen jakousi motivaci k tomu, aby Bourne utíkal před svými pronásledovali stejným způsobem v prakticky stejné davové scéně za zvuků stejné dynamické hudby jen v jiných lokacích. Akce, která byla už v předchozích dvou dílech od Greengrasse značně nepřehledná a chaotická, je ... ještě víc nepřehledná a chaotická, až prakticky postrádá smysl, protože kontaktní souboje vlastně nejsou ani moc vidět díky kadenci střihu a roztřesenosti kamery a že se vlastně někdo mlátí a že někdo někoho udeřil, to se dá spíš poznat podle zvuků než obrazu. Smysl tohoto způsobu natočení akce mi naprosto uniká, když nechci akci ukázat, tak proč ji do filmu vůbec dávat. Jako jeden z mnoha akčních filmů z produkční dílny Luca Bessona ok, jako další díl Bourna zklamání.

• 21.3.2016  01:21

Zábavná středoškolská komedie s nezaměnitelnou osmdesátkovou atmosférou, za kterou by se nemusel stydět ani John Hughes. Hlavní hrdinka mi byla zezačátku trochu nesympatická, ale to se naštěstí rychle změnilo a svojí klučičí verzi hrála vtipně, podobně to bylo s jejím potrhlým bráchou, jinak se jede podle 80's šablony, kterou buď milujete nebo nenávidíte, já se bavil skvěle.

• 14.3.2016  23:58

Užvatlaná nuda nadhodnocená díky jménu režiséra s příběhem postačujícím na 67 a nikoliv 167 minut stopáže.

• 2.1.2016  14:33

Vůbec neni tak špatný, jak jsem se obával. Příběh je sice tradičně čínsky nevyrovnanej, kdy se strřídají občasné komediální vložky (i když pravda jen v první polovině) s těmi zcela vážnými a násilnými a film se nevyhne ani naivnějším a patetickým scénám, na druhou stranu akce je poměrně dost a je i překvapivě povedená, zejména pokud jde o souboje dvojic se zbraněma, který maj slušnou choreografii a jsou skvěle natočený. Na výpravě se taky nešetřilo, takže se na to hezky kouká. Herecky mi přišel obvzlášť mizernej Cusack, kterej vypadal, že ve většině scén vůbec neví, jak se má tvářit, naopak Brodyho záporák je povedenej a patřičně nesympatickej. No a Jackie, ten předvádí takovej svůj standard a šmátnul si i nechtěně na prsa, jako ve svých starších filmech, takže ve výsledku ok.

• 19.12.2015  15:13
    Spectre (2015)

Poctivá bondovka připomínající a odkazující tempem i stylem na starší Conneryho filmy. Oproti např. Quantum of Solace nebo Tomorrow never dies se nežene zběsile dopředu a i vzhledem ke stopáži je pomalejší, ale na nudu většinu času nedojde. Jedním z největších pozitiv je Craig, který po předchozím vývoji postavy konečně našel perfektní poměr šarmu, elegance, humoru a tvrdosti, v roli působí přesvědčivě a všechny polohy zvládá bezchybně. Příběh je poměrně rutinní, ničím nepřekvapí a je škoda, že Blofelda představil již na vrcholu, určitě by bylo zajímavější ukázat ve Spectre jeho origin story, kdy se do čela organizace postupně propracovává a teprve na konci filmu se stane onou mocnou hlavou chobotnice. A s Blofeldem souvisí i moje hlavní výtka filmu a to jeho špatný obsazení. Proč obsadit herce, který téměř jiný než záporný role v posledních letech nehraje a navíc je všechny hraje naprosto stejně, spíše humorným stylem. Mnohem raději bych v roli viděl někoho zcela neznámého, popř. někoho, kdo záporáky rutinně nehraje (viz. Ledgerův Joker), aby byla aspoň šance na originální ztvárnění postavy, takhle Blofeld prakticky žádnou nedostal a zapadl mezi další Waltzovi identické kašpárkovsky působící záporáky z jiných filmů. Kromě Blofelda je jedinou slabší stránkou filmu akce, která je sice poměrně pestrá a nabídne toho hodně, na druhou stranu nedojde na žádné opravdu bombastické momenty a celkově je poměrně nevýrazná a neefektně natočená, to platí dvojnásobně pro nezajímavý finále, kde na pořádnou akci vlastně ani nedojde. Jinak ale funguje vše tak, jak má. Výrazně přibylo nadsázky a humoru, Q a jeho scény s Bondem jsou zábavný a řadí se k těm nejlepším s Llewelynem, Fiennes se zase skvěle hodí do role M a hodně připomíná B.Lee, zvlášt když dává Bondovi čočku na koberečku v jeho kanceléři. Trošku škoda malého využití Bautistova henchmana, jeho bitka ve vlaku je skvělá a zasloužil by si vydržet až do konce. Výprava se oproti Skyfall polepšila, ať už jde o centrálu záporáka v poušti nebo horské lokace, zkrátka ať se Bond podívá kamkoliv, tak je podobně jako ze starších filmů cítit luxus a styl. Celkově Spectre v sérii nezapadne, určitě má svý chyby a i přes dlouhou přpravu by se toho dalo dost vylepšit, ale i tak pozitiva převažují a za sebe doufám, že se Craig v roli ještě jednou, klidně i dvakrát, objeví. 7/10

• 29.10.2015  19:35

Skvělá noirovka se všim všudy - správně zamotaný příběh, kde člověk musí dávat bacha, aby se neztratil, temná atmosféra prosluněného LA, podivný postavy od alkoholiků, přes zkorumpovaný policajty až k šílený bordelmamá a femme fatale a hlavně za svým cílem neústupně si jdoucí Philip Marlowe, kterej střílí jednu cynickou hlášku za druhou a i přes zkaženost prosttředí, ve kterým se pohybuje, se pořád drží svých morálních zásad, ať se děje, co se děje.

• 27.10.2015  23:47

Jako pilot televizního seriálu ok, ale jako celovečerní hollywoodskej bluckbuster je to velký, zejména scénáristický, selhání. Prakticky celej film je nepochopitelně postavenej na příběhu, kterej jakž takž funguje v první polovině filmu, kdy to všechno směřuje k získání superschopností a tím pádem logicky k jejich využití v akčních scénách, ale to se nestane. Záporák se představí v posledních 20 minutách, aby se ho hlavní hrdinové během dalších 10 minut zbavili v nezáživný akční trikový pasáži bez zrnka nápadu, která je jedinou akcí filmu a je kvalitou na úrovni průměrný televizní produkce. Jednoznačně nejhorší komiks jdoucí do kin posledních let.

• 7.9.2015  23:30

Těžký hodnotit, určitě film pro specifickou skupinu lidí, u mě některý scény, zejména zběsilej závěr, byly na hranici snesitelnosti co se týče brutality. Ale na rozdíl od bezduchejch kokotit typu Hostel, kde je hloupý násilí to jediný, co nabízejí, tak v případě Cold Fish je v popředí příběh, se silnejma, i když značně zvrácenejma postavama (rychlá přeměna hlavního hrdiny ke konci je poměrně překvapivá), takže nejde odsoudit samoúčelnost násilí. Každopádně když na něj dojde, tak je to na mě až přiliš naturalistický a uchylný, ale možná to je cíl, jak vysvětlit závěrečnou proměnu hlavní postavy.

• 9.5.2015  17:03
    Parallels (2015)

Sci-fi o cestování do paralelních vesmírů se slušným příběhem, kterej bohužel vysloví spoustu otázek a na prakticky žádnou neodpoví. Aniž bych o filmu cokoliv věděl, tak to na mě způsobem zakončení působilo jako pilot seriálu, což, jak jsem se zpětně dočetl, byl původní záměr, z kterýho ale ustoupili a nakonec to natočili jako samostatný film a to je bohužel škoda. Jako pilot je to skvělý, zajímavá premisa, spousta otázek, na který chci znát odpověď, slušná výprava různých světů, takže bych se určitě nechal nalákat na sledování seriálu, ale jako samostatný film to je slušně řečeno plivnutí do tváře diváka, protože v nejnapínavější části najednou skončí a .... nic, konec. Jako pilot 4*, jako samostatný film 2*.

• 2.5.2015  01:31

Vzhledem ke špatným recenzím jsem čekal málo, ale takovouhle kokotinu určitě ne, těžko najít nějaký pozitiva. Zasmál jsem se jen 2x, což je na komedii hodně málo, příběh je hloupoučkej a Depp a jeho neustálý pitvoření otravný. Zkrátka neuvěřitelná nuda od začátku do konce.

• 28.3.2015  23:34

Megaptákovina kvalitativně srovnatelná s Transformers, kde příběh a postavy mají minimální roli a prakticky celý film ovládají počítačové efekty v nepříliš zábavných bitvách. Jedinými pozitivy jsou jako v případě celé Hobití trilogie technická stránka a výprava.

• 22.3.2015  14:51
    The Battery (2012)

Velmi pomalý tempo, s minimem příběhu, bez napětí, bez akce, s jen jednou zajímavější scénou a minimálním vývojem jak zápletky tak postav, převážnou část filmu se střídají dlouhé scény, kde se vůbec nic neděje a téměř všechny výrazně nudí. Samotných živých mrtvých ve filmu moc není, kromě toho jsou prakticky neškodný, o to víc překvapí, že si hlavní hrdinové na konci nejsou schopný poradit v jediný složitější situaci, do který se dostanou.

• 17.3.2015  22:21
    Velmistr (2013)

Výrazně pomalé tempo vyprávění, kde se ani přes značnou délku filmu o životě Yip Mana zase až tolik nedozvíme a velkou část filmu ani není součástí dění. Navíc velkým zklamáním jsou pro mě bojové sekvence, kde hlavním problémem není ani tak choreografie jako způsob natočení, který je někde na pomezí mezi Asií a Hollywoodem s velkým množstvím střihů, častými záběry zblízka, přílišným zpomalováním a na můj vkus až moc dynamickou kamerou, takže choreografii si nelze příliš vychutnat. Výsledkem je velmi průměrná akce bez jediné scény, kterou bych si chtěl pustit znova, což v kombinaci s nepříliš zábavnou příběhovou částí filmu vytváří smrtící kombinaci. Zkrátka zklamání. 2,5*

• 22.2.2015  20:29

Velký zombie překvapení se spoustou originálních nápadů značně zpestřujících tento hororový subžánr, dynamickou režií, občasným suchým humorem, skvělou atmosférou a přestřelenou brutalitou.

• 22.2.2015  13:57
    Kodaň (2014)

3,5* Konverzační a vzhledem k věkové barikádě mezi hlavními hrdiny mírně neobvyklá romance, se slušným příběhem a podmanivým atmosférickým soudtrackem.

• 20.2.2015  22:49

3,5* Zajímavý thriller se slušnou atmosférou ve stylu Přání smrti, kde velkou roli hrají kromě mstícího se hrdiny i zpravodajská média a s nimi i větší zapojení celé společnosti do příběhu.

• 3.2.2015  01:16
    Miracle Mile (1988)

Hodně zajímavý preapokalyptický snímek zachycující poslední momenty před totální zkázou, přitom všechno začne poměrně nevinně. Když pomineme, jak snadno všichni uvěří, že konec opravdu nastane a přistoupíme na to, tak se jedná o opravdu intenzivní zážitek se skvělou a ke konci neuvěřitelně gradující atmosférou, kterou umocňuje výborný soundtrack a slušně zvládnuté prostředí postupně víc a víc devastovaného L.A.

• 2.2.2015  22:52
    Dostanu tě! (1985)

Příjemná 80's romantická špionská oddechovka, který bohužel trvá poměrně dlouho, než se rozjede a na nějakou větší akci prakticky nedojde, ale na druhou stranu ani nijak výrazně nenudí, příběh je vcelku povedenej a ústřední duo sympatický. Příjemná je i návštěva východního Berlína, která dodává na špionské atmosféře.

• 18.1.2015  23:25
    Útěk (1991)

Velmi svižná non-stop akční jízda. Trochu otravný je pouze to, jak hlavního hrdinu všichni všude hned poznají a záporáci na něj naráží (často i náhodou) na každym jeho kroku, ale právě díky tomu není ve filmu prakticky hluchýho, klidnějšího místa, kdy by se divák mohl začít nudit. Je to na hezký 3,5*, ale rozhodnutí mezi 3 a 4* usnadnilo velmi originální, vlastně jedno z neoriginálnějších zabití hlavního záporáka v samém závěru:) It's just one of those nights. And it's still early.

• 18.1.2015  14:35

Klasická teenagerská 80's komedie se vším všudy jedoucí podle otřepaný ale fungující šablony o lúzrovi, kterej se nějakým způsobem dopracuje k oblíbenosti, kdy mu to všechno stoupne do hlavy a zanevře na svý kamarády a morální hodnoty, aby nakonec přišlo vystřízlivění, udobření a přitom samozřejmě sbalí dívku svých snů. Typická osmdesátková atmosféra, hudba, naivita a humor každým coulem, tak jak to mám rád.

• 17.1.2015  21:06

Zpočátku veselejší film, který postupně, s přibývajícími informacemi o životě jednotlivých postav a jejich dysfunkčních rodin, přechází v drama o nevěře a jejím dopadu na celou rodinu, ve kterém exceluje ústřední trojice Kline-Thomas-Smith.

• 25.12.2014  02:26
    The Guest (2014)

Hodně nevšední filmovej zážitek. První polovina filmu mi celkovou atmosférou hodně připomínala Drive, pomalejší tempo, málomluvnej schopnej hrdina a zejména neuvěřitelně zajímavej soundtrack, kterej stejně jako v případě Drive hraje velkou roli a výrazně ovlivňuje, jak film na diváka působí. Druhá polovina je pak hodně odlišná, divoká a je ve značnym kontrastu s tou první, ale je pořád značně napínavá díky nepředvídatelnosti hlavního hrdiny. Závěrečná část v bludišti mi nejdřív úplně nesedla, měl jsem z ní smíšený pocity a bál jsem se, že mi celkovej dojem z filmu zkazí, ale naprostej konec (i díky opět úžasnýmu soundtracku) vše zachránil. Jsem rád, že jsem o filmu dopředu vůbec nic nevěděl a neměl absolutně žádný očekávání, o to víc jsem z filmu nadšenej.

• 18.11.2014  01:28

Poctivej oldschool krimi-thriller s napínavým příběhem a povedenou, i když nepříliš častou akcí, ve kterym Cruise opět dokazuje, že i s těma pár centimetrama svý výšky umí bejt za pěknýho drsňáka a působí přesvědčivě jak v akci, tak hláškování. Těším se na dvojku. Hláška filmu - "I mean to beat you to death and drink your blood from a boot!"

• 16.11.2014  00:07

Žádná katastrofa, jak to mnozí píší, se neděje. Absence R-kový akce samozřejmě mrzí a hodně, protože na tom si tahle série zakládala a velmi tím bavila, na druhou stranu akce je opravdu hodně a je i poměrně slušná, když pominu řadu špatných efektů. Herecký obsazení je jako vždycky skvělý a i když řada hlavních tahounů dostala tentokrát o poznání míň prostoru (z nich mě nejvíc baví Lundgren, kterej měl vždycky jen podpůrnou úlohu, ale tentokrát už to bylo opravdu cameo), zase přibyli jiní, kteří je zaskočili - nejlepší je jednoznačně ukecanej a skvěle hláškující Banderas, kterej si roli opravdu užívá a Snipes s Gibsonem taky nezklamali. Humor za dvojkou zaostává, ale pár povedenejch hlášek se najde. Nebýt PG13 a menších rolí základní herecký sestavy, tak jsou třetí Postradatelní kvalitativně na úrovni jedničky. Dvojka zatím jednoznačně vede.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11