• Thriller

The Guest (2014)

Hodně nevšední filmovej zážitek. První polovina filmu mi celkovou atmosférou hodně připomínala Drive, pomalejší tempo, málomluvnej schopnej hrdina a povedenej soundtrack, kterej stejně jako v případě Drive hraje velkou roli a výrazně ovlivňuje, jak film na diváka působí. Druhá polovina je pak hodně odlišná, divoká a je ve značnym kontrastu s tou první, ale je pořád značně napínavá díky nepředvídatelnosti hlavního hrdiny. Závěrečná část v bludišti mi nejdřív úplně nesedla, měl jsem z ní smíšený pocity a bál jsem se, že mi celkovej dojem z filmu zkazí, ale naprostej konec (i díky opět úžasnýmu soundtracku) vše zachránil. Jsem rád, že jsem o filmu dopředu vůbec nic nevěděl a neměl absolutně žádný očekávání, o to víc jsem z filmu nadšenej.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Poctivej oldschool krimi-thriller s napínavým příběhem a povedenou, i když nepříliš častou akcí, ve kterym Cruise opět dokazuje, že i s těma pár centimetrama svý výšky umí bejt za pěknýho drsňáka a působí přesvědčivě jak v akci, tak hláškování. Těším se na dvojku. Hláška filmu - "I mean to beat you to death and drink your blood from a boot!"

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Žádná katastrofa, jak to mnozí píší, se neděje. Absence R-kový akce samozřejmě mrzí a hodně, protože na tom si tahle série zakládala a velmi tím bavila, na druhou stranu akce je opravdu hodně a je i poměrně slušná, když pominu řadu špatných efektů. Herecký obsazení je jako vždycky skvělý a i když řada hlavních tahounů dostala tentokrát o poznání míň prostoru (z nich mě nejvíc baví Lundgren, kterej měl vždycky jen podpůrnou úlohu, ale tentokrát už to bylo opravdu cameo), zase přibyli jiní, kteří je zaskočili - nejlepší je jednoznačně ukecanej a skvěle hláškující Banderas, kterej si roli opravdu užívá a Snipes s Gibsonem taky nezklamali. Humor za dvojkou zaostává, ale pár povedenejch hlášek se najde. Nebýt PG13 a menších rolí základní herecký sestavy, tak jsou třetí Postradatelní kvalitativně na úrovni jedničky. Dvojka zatím jednoznačně vede.

John Wick (2014)

Čistokrevný oldschool akčňák, kterýmu strhávám jednu hvězdičku za pomalejší rozjezd a zejména nepochopitelně nevýrazný finále, jinak vše mezi tím je na špičkový úrovni, zejména to nejdůležitější - akce. Ta je dynamická, poctivě R-ková, s propracovanou choreografií a co je nutný vypíchnout, je přehledně natočená podobně jako u starší hongkongský produkce, kde se kamera netřese a jednotlivý střihy mají smysl (kéž by se zbytek filmařů v Hollywoodu inspiroval tímto filmem a ne roztřesenou kamerou a chaotickým střihem jiných akčních "umělců"). Akci pak doplňují zábavné a dobře zahrané postavy, občasné vtipné hlášky, převážně temná atmosféra s výrazně barevnou stylizací některých scén a skvělá zvuková a hudební stránka. Za mě můžu říct jen víc takových filmů a aspoň u jednoho na režisérský židli Johna Woo!

Spása (2014)

3,5* Nebýt dvou scénáristických chyb na začátku (jak zjistili, že to byl Jon, kdo zabil bráchu hlavního záporáka? Nejdřív tvrdí, že se to zjistit nedá a jen se objeví ve městě, je to všem jasný?? a pak chlapy na obranu města před zloduchem nemají, ale když chytají Jona, tak je v každým směru, v každý uličce trojice chlapů s puškama??). Kromě těchhle dvou věcí, který mě poměrně iritovaly, jde o velmi slušný western se skvělou atmosférou a kvalitní hereckou sestavou (Mads Mikkelsen je jako vždycky výbornej, Eva je sice jen na ozdobu, ale i s jizvou jí to sluší, jen trochu nechápu proslov hlavního záporáka, že vidí absenci princeznina (postava Evy) jazyka jako dárek, přece jenom se ženský jazyk na pár věcí hodí, i když pravda, že v déle trvajícím vztahu asi převládnou jeho negativní funkce nad těmi pozitivními:-)

Ten třetí (2013)

Je sice hezký, že má film jakousi hloubku, divák se nad ním musí opravdu zamyslet, aby ho jakž takž pochopil (těžko říct, jestli se dá pochopit vše) a že příběh začne dávat smysl až ke konci, ale to mi nevynahradí dvě hodiny nudy, nepříliš zajímavého příběhu i nevýrazných postav. Upřímně mi to dalo celkem práci se donutit film dokoukat a i když konec lehce vylepší celkovej pocit, že to přece jenom mělo aspoň nějakej smysl a myšlenku, tak to stejně nemůže zachránit film jako celek. Pro mě první větší Haggisův přešlap.

Tři amigos (1986)

Trochu slabší komedie se známou trojicí 80.kových hvězd, ale pár dobrejch vtipů by se našlo. Would you like to kiss me? Yeah. Well? What, now, here? We could take a walk and you could kiss me on the veranda. Lips would be fine.

Žralokonádo (2013) (TV film)

1/2 lahve Remy Martin, 1 lahev Cardhu 12 yrs... Ideální film na sledování s partou lidí s řádnou dávkou alkoholu v krvi, pak se jedná o neuvěřitelnou (i když samozřejmě nechtěnou) zábavu. Pokud by ale člověk koukal na film sám a střízlivej, pak je to samozřejmě na odpad.