Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Thriller

Poslední recenze (323)

plakát

Není čas zemřít (2021) 

NTTD je pátý a poslední díl s Craigem v roli Bonda, který se do kin dostal po řadě potíží a odkladů až po šestileté pauze. V mnoha ohledech jde o klasickou bondovku se vším, na co jsme zvyklí, ale po příběhové stránce se tvůrci rozhodli natočit nejemotivnější bondovku v celé sérii a odhodlali se k několika radikálním rozhodnutím, se kterýma se lze buď smířit nebo je nenávidět a potažmo pak i celý film.  Předtitulková část se jako ve všech Craigových filmech (možná kromě QoS) povedla na jedničku, rozehrává skvěle příběh ve dvou časových rovinách, v té současné s perfektní akci v nádherných lokacích. Bohužel po titulkové části už je film scénáristicky méně vyrovnaný, nabízí klasický megalomanský plán hlavního zaporáka, který se Bond snaží zastavit a zároveň se věnuje osudovému vztahu Bonda a Madeleine, který ale bohužel není i přes dlouhou stopáž tak propracovaný a s takovou chemií jako s Vesper v Casinu nebo Tracy v OHMSS. Celé to pak dospěje ke značně kontroverznímu závěru, který rozhodně není pro každého, zejména pro skalní fandy. Jinak se ale jedná o povedenou bondovku s hezkými lokacemi a slušnou akcí (i když té úvodní se podobně jako v Casinu nebo Skyfall už nic nevyrovná), potěší návrat ke gadgetům i Zimmerův hudební doprovod. Slabší už je Malekův záporák, který je poněkud nezajímavý, málo využitý a v druhé polovině filmu vůbec nechápu, čeho se snaží dosáhnout (zabít co nejvíc lidí jen pro vlastní potěšení? získat peníze z prodeje zbraně?). Celkově se nejedná o žádnou pecku ani průser (pokud se člověk smíří se závěrem) a jsem zvědavý, s čím a s kým přijde duo producentů příště, přitom je jasné, že všech 5 filmů s Craigem budou ignorovat, že Craigův Bond a jeho příběh od CR až po NTTD stojí zcela mimo zbytek série.

plakát

Halloween zabíjí (2021) 

Asi mi nějak uniklo, že se jedná o horor s nadpřirozenými prvky, protože Mike tady je svojí nesmrtelností na úrovni Wolverina, neudusí se, neshoří, několik bodných ran do břicha ani nezaregistruje, 5 střel do hrudi ho jen na chvíli uspí a zabodnutí nože do míchy taky žádnej efekt. Snad bude fungovat lis nebo ponoření do rozžhavenýho železa.

plakát

Dech života (1987) 

Po cca 13 letech trvající Mooreově éře došlo k nezbytné výměně herce v titulní roli a jak už to tak bývá, první bondovka nového představitele se tradičně povedla, jak kdyby si tvůrci dali na start vždycky extra záležet. Dech života je po většině velmi odlehčených Mooreových bondovek trochu vážnější, jinak se jede podle tradiční bondovský šablony, se kterou Broccoli moc neexperimentoval a přechod k novému herci je plynulý. Dalton má pro mě ze všech představitelů asi nejmenší charisma a nejmenší smysl pro humor, ale jinak v roli působí dobře, sebejistě a fyzicky je zdatnější než Moore, takže akční pasáže zvládá výrazně lépe. Jedinou slabinou je nevýrazný a nezajímavý záporák, ale jinak vše funguje skvěle, ať už jde o příběh, lokace, Barryho hudbu či pestré a dobře natočené akční scény, které Glen ovládal perfektně.

Poslední hodnocení (5 532)

Očitý svědek (2014) (seriál)

01.02.2023

Čas (2021) (seriál)

29.01.2023

M3GAN (2022)

27.01.2023

Imigranti (2009)

27.01.2023

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

27.01.2023

Tulsa King (2022) (seriál)

26.01.2023

Your Honor (2020) (seriál)

19.01.2023

Bledé modré oko (2022)

13.01.2023

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

13.01.2023

Reklama