• Thriller

Kontraband (1998)

Všechny Van Dammovy filmy, který dělaj režiséři z Hong Kongu, ať už Tsui Hark, John Woo nebo Ringo Lam, patří k jeho nejlepším.

Přání smrti 3 (1985)

První polovina filmu se aspoň blíží předchozím dílům, ale ke konci, když začal všechny ty darebáky střílet kulometem, už jsem ani nevěděl, jestli se dívám na Přání smrti, parodii nebo na postapokalyptický film.

Dnes neumírej (2002)

Jednoznačně nejhorší bondovka v celé sérii. Největší slabinou je velké množství speciálních efektů, jejichž vrcholem je kompletní digitální sekvence na Islandu a celá závěrečná část filmu s rozpadajícím se letadlem. Akční scény v bondovkách musí být přehnané, to je taky důvod, proč se mi tak líbí, ale musí být natočeny z větší části s pomocí kaskadérů a praktických efektů a ne počítačů, tím naprosto ztrácí kouzlo všech předchozích dílů. Stejně tak atmosféru kazí velké zabíhání do žánru sci-fi (neviditelný Aston Martin, oblek hlavního záporáka alias Robocop, kluzáky...) a přílišná snaha o velkolepost za každou cenu, které se bohužel dosahuje opět jen speciálními efekty. Třeba Moonraker závěr taky značně přestřelil, ale pořád se jedná o bondovku, zatímco Die another day patří spíš do série XXX. Negativ by bylo ale mnohem víc, scénář zejména v druhé polovině značně pokulhává, záporák je nesympatickej a nezajímavej, ústřední písnička Madonny asi taky nejhorší v sérii a výprava a soundtrack Arnolda průměrné. Největšími pozitivy jsou pak design titulkové sekvence se začleněním scén z věznění Bonda a celá předtitulková sekvence, ale pak už to šlo pořád k horšímu. Takovýhle kulatiny si Bond nezasloužil, myslím, že za tohle by dal Albert Broccoli Barbaře a Michaelovi pěknejch pár za vyučenou, naštěstí následný reparát v podobě Casina Royale vyšel na jedničku. 4/10