Magnum Force (1973)

Dirty Harry - Magnum Force je dôstojným nástupcom geniálneho prvého dielu. Drsná old-school krimi, ktorá sa nesere a to platí aj o hlavnej postave, ktorá je asi nejvydarenejšou kreatúrou Clinta Eastwooda. Hoci tá hlavná pointa je trošku pritiahnutá za vlasy, dočkáme sa všetkých atribútov ktoré by nemali v dobrej a kvalitnej kriminálke chýbať. Stará dobrá klasika, ktorá aj po rokoch nestráca na kvalite.

Bobovy narozeniny (1994)

Milý a nesmierne vtipný kraťas o oslave narodenín jedného zubára, ktorý má krízu stredného veku...

Hollywoodland (2006)

Hollywoodland je rafinovane a pozvolna plynúce krimi, ktoré má svoj vnútorný náboj a ťažko definovatelné čaro. Áno, Ben Affleck vie aj zahrať raz za čas a Brody je štandartne skvelý a presvedčivý.Obidve časové roviny a príbehy tvoria kompaktný celok, ktorý je každou minútou lepší až do "tajuplného" vyústenia príbehu. Príjemné prekvapenie...

Netvor z Yucca Flats (1961) odpad!

Ed Wood je sympaťák, ale vôbec si nezasluhuje honosný titul "Najhorší režisér všetkých čias". Tento titul by mal patriť buď pánovi Tuckerovi za skvost Robot Monster alebo nemenej talentovanému Colemanovi Francisovi. Toto je totiž megaultrahyper ťažký kaliber po každej stránke. Tor Johnson je záruka nekvality a trápenia bránice (najmä keď nasratý naháňa tie decká a vydáva pritom zvieracie zvuky:)))... ale načo to pitvať- skrátka všetko je tu tak neuveriteľne zlé a KATASTROFÁLNE, že všetky woodovky sú umelecké skvosty. Ako fun je to skvelé (..a ten záver-čistá rebélia!!!:))), inak je to jedna z dvoch najväčších katastrof, čo som kedy na "filmovom plátne" videl!!!

Metallica: Some kind of monster (2004)

Na hudbe skupiny Metallica som vyrastal a hoci od Black Albumu ich veľmi nemusím, tento dokument ma nesmierne potešil a zaujal. Dlhodobá mravenčia práca oboch režisérov, kvantum dlhodobého snímania členov skupiny a ich blízkeho okolia sa oplatila a tých 145 minút (uncut verzia) utieklo veľmi rýchlo.. Zaujímavý exkurz do života jednotlivých hudobníkov, genéza vzniku albumu St. Anger, ako aj boj s démonmi, atď, atď...Prekvapivo otvorené, nestrojené a neumelé..Vynikajúci dokument a "must-see" záležitosť pre fans! 4,5*/5

Vybíjená (2004)

Miestami dementno-vtipné a potešujúce (najmä zásluhou Stillera, ktorého inak veľmi nemusím), bohužiaľ väčšinou dementné a otravné...

Až do smrti (2007)

Pozitívna správa je tá, že úroveň posledných filmov s J.C. Van Dammom sa zlepšuje, hoci je jasné, že nie je to posun zvlášť výrazný. Hoci sa opäť jedná o štandartné béčko kombinované s pokusom o srdcervúcu drámu, potešujúci je prekvapivo práve herecký výkon hlavného predstaviteľa (samozrejme Al Pacina nečakajte:) Simon Fellows by mal radšej točiť "priamočiarejšie" a nepokúšať sa o nejaké režisérske finesy a pseudoemócie. Práve jeho fintičky ako napr. ten "psychedelický strih", ktorý sa pár krát mihne ma doslova iritovali. S oboma prižmúrenými očami dávam ***.

Prime (2005)

Príjemná romanticko-melancholicko-realistická dráma/komédia s úžasným ústredným hereckým triom. Pekne vykreslené charaktery postáv a psychológia, tak isto absencia akejkoľvek "klišoidnosti" a blbých žvástov veľmi potešila, čo je pre filmy podobného zamerania skôr vzácnosťou. Nie je to prvá liga, ktorú trefne vymenoval Wormboy, ale Prime je napriek tomu veľmi príjemným prekvapením. Btw záver bol moc, moc pekný:)

Insomnie (2002)

Štandartné (a zároveň veľmi neštandartné:) krimi, kde hlavný dôraz nie je kladený ani tak na vypátranie vraha, ale na morálnu dilemu hlavného (anti)hrdinu.. Príroda je nádherná, Al Pacino a všetci ostatní tiež, režisér vie budovať atmosféru a niektoré scény (naháňačka v hmle napr.) boli vskutku úžasné..No nemôžem si pomôcť-od tak kvalitného režiséra ako je Nolan som čakal viac:)

Zkamenělý les (1936)

80 minút konverzácií a posledné tri minúty akcie.. Napriek tomu som sa nenudil, hoci celý príbeh sa odohráva v jednej reštaurácii uprostred arizonskej púšte. Keď Humprey Bogard ako najhladanejší vrah v USA rozprával svoje repliky, spomenul som si na Woodyho Allna a jeho výstup v Play It Again,Sam a musel som sa smiať:)