Istanbul (1957)

Istanbul, ztracená láska, pašované diamanty ... Errol Flynn v hlavní roli v barevném sentimentálním noiru, který se odehrává v turecké metropoli. Sice to není jeho nejlepší film, ale rozhodně mě to bavilo.

Město se brání (1951)

Italský heist noir o čtyřech zlodějích, kteří provedou loupež na stadionu a pak se rozdělí a začnou dělat chyby ... zajímavý snímek z poválečného Říma.

Charlie Chan in Honolulu (1938)

Docela zábavná Chanovka, první film, kde se objeví Sidney Toler namísto zesnulého Warnera Olanda. Rovněž se tu objeví Gergory Zucco, jak jinak než v roli trochu šíleného vědce. Nejzábavnější jsou asi rodinné momenty s očekáváním narození vnuka a taky některé Charlieho hlášky: "Boyfriend calling number two daughter." Samotná detektivní zápletka je standardní konverzační vyšetřování jako ve všech dílech série.

The Bridge of Sighs (1936)

Jeden ze snímků z cyklu - "Ty vole, co jsem si to zase pustil?" Ještě že to mělo jen hodinu. Nuda od začátku až do konce.

Count the Hours (1953)

Noir o právníkovi, který se snaží zachránit odsouzeného před vraždou, i když si je vědom toho, že ho to bude stát jeho kariéru, pověst i vztah. Celkem zajímavé béčko, které by ale mohlo být trochu svižnější.

Fortune Is a Woman (1957)

Super britský noir, který má vynikající atmosféru, tempo, herecké výkony i plno překvapivých příběhových zvratů. Potěší malá role Christophera Lee.

The Boy (2016)

Zezačátku to mělo docela solidní atmosféru a byl jsem zvědavý, co z toho vyleze, Druhá polovina mě trochu zklamala ... a najednou byl konec.

Two Dollar Bettor (1951)

Začalo to sázkou dva dolary na koně ... pokračovalo několika menšími výhrami ... a než se John Hewit nadál začal přišel o všechno a začal krást firemní peníze. Béčko o závislosti na sázení, které má spíš pomalé tempo, i přes poměrně stravitelnou stopáž trochu nudí, ale koukat se na to dá.

Storm Center (1956)

Skvělá Bettie Davis v tomto dramatu z éry mccarthismu. Je moc dobře, že už v 50. letech vznikl takovýto film.

The French Key (1946)

Dva soukromí detektivové se snaží přijít na to, kdo jim dal do hotelového pokoje mrtvolu, která měla v ruce vzácnou starou americkou minci. ... Nudný scénář a otřesná kvalita zvuku i obrazu.