Žiji ve strachu (1955)

Mifune v roli paranoidního starce je naprosto excelentní. Film má celkově velmi zajímavý námět a příběh. Bohužel poslední půlhodina je zbytečně šíleně natahovaná.

Muž na laně (1953)

Dávám 4* a proč? Protože tu tu plno lidí odsuzuje jako propagandistický blábol a podobně. Možná to vzniklo v době rudého strachu v Americe na objednávku od vlády, možná je to místy dost naivní a tendenční a nepřesné, ale mě to vůbec nevadilo. Příběh jako takový jsem si užil a opravdu jsem věřil, že se to odehrává v Československu, což se mi u jiných amerických filmů, které se odehrávaly v Československu, třeba za druhé světové války, rozhodně nestávalo. Je to samozřejmě "typicky americké", závěr je trochu přitažený za vlasy a ne úplně uvěřitelný, ale pořád to jako celek byl zajímavý film. Americké protifašistické a protikomunistické filmy mají tu výhodu, že nemusí moc zkreslovat, aby tu druhou stranu vykreslily jako čisté a nefalšované zlo.

Il mio corpo per un poker (1968)

Celé to táhne Elsa Martinelli a její super kožený obleček. Jinak je to hodně průměrný western.

Krev a písek (1941)

Tento snímek nabízí opravdu velkou plejádu známých jmen starého Hollywoodu. Vedle hlavního Tyrona Powera tady máme dvojici krasavic - Lindu Darnell a Ritu Hayworth. Ta druhá z nich tu svini hraje opravdu skvěle a přesvědčivě. Kromě nic se ve vedlejších rolích objeví například Anthony Quinn, coby lehce záporná postava, John Carradine, jinak též známý jako nástupce Lugosiho ve snímcích o Drákulovi, obrovský Laird Cregar, který si střihl pár skělých rolí v béčkových hororech a noirech anebo George Reeves, který se později proslaví rolí Supermana. ___ Příběh je ale těžce předvídatelný, od začátku až do konce, hlavní postava není nijak zvlášť sympatická a nevyhnutelný konec nepřekvapí. Jen mohl přijít o něco dříve než po 125 minutách.

Dayton's Devils (1968)

Precizně naplánovaný heist, zbytečně dlouhá hodina, kdy se na něj všichni připravují a hádají se a jdou si po krku, pak vše proběhne až překvapivě rychle a závěr to podle mě celé zazdil. Tak nevýrazný a nedramatický konec jsem už hodně dlouho neviděl.

Dlouhé lodi Vikingů (1964)

Překvapivě zajímavý a dobře natočený film o střetu vikingské a muslimské civilizace a legendě o obrovském zlatém zvonu. Kvalit nebo výpravy třeba Ben Hura to samozřejmě nedosahuje, ale jinak to bylo fajn.

Taste of Excitement (1970)

Zábavný a napínavý britský thriller z prosluněné Francie.

Mara Maru (1952)

Průměrný dobrodružný film, zajímavý snad jen tím, že se jedná o pozdější snímek Errola Flynna.

Col cuore in gola (1967)

Umělecky natočený film, ze kterého sálají popkulturní odkazy (Beatles, Jefferson Airplane, Batman, Wolf Man), má skvělou psychedelickou hudbu, ale jinak je to příšerná nuda.

Velké manévry (1955)

Hodně nudná a unylá komedie o mladém důstojníkovi, který se vytrvale snaží o jednu rozvedenou dámu a ona ho vytrvale odmítá. Chybí tomu vtipnost, zajímavé postavy, prostě cokoliv, co by film činilo zapamatovatelným.