The Fake (1953)

Příjemná britská záležitost o americkém vyšetřovateli, který se snaží dostihnout podvodníky, co v New Yorku, Florencii a nejnověji i v Londýně ukradli originály od Leonarda a nahradili je dokonalými kopiemi.

City of Shadows (1955)

Malý kluk dá hospodskému radu, jak zbohatnout na automatech ... o deset let později jsou z nich student práv a gangster, který využívá jeho rady, jak obejít zákon. __ Průměrné sedmdesátiminutové béčko, kde se na konci můžeme podívat, jak nebezpečně vypadaly lanovky v 50. letech.

Angela (1954)

Klasické noirové téma - chlap, který se zaplete se špatnou ženskou, je v tomto snímku celkem průměrně zpracováno. 2,5

Hidden Homicide (1959)

Hlavní hrdina jde spát ve svém londýnském bytě a probudí se oblečený a s pistolí v ruce v neznámé chatě na venkově. Ve vedlejší místnosti najde zastřeleného svého bratrance. Než má šanci jakkoliv zareagovat, objeví se u jeho dveří dvě turistky, které se chtějí schovat před deštěm a zavolat si. Jedna z nich potom objeví mrtvolu ... Tento typ krimi filmů britové opravdu umí. Skvělý napínavý zašmodrchaný příběh, trocha té akce a překvapivé rozuzlení.

Million Dollar Pursuit (1951)

3,5 Docela zábavný a svižný béčkový heist noir od studia Republic.

The Arnelo Affair (1947)

Zanedbávaná manželka se seznámí s uhrančivým (alespoň tedy asi podle scénáře) panem Arnelem, vlastníkem nočního klubu a klientem jejího manžela. Párkrát se s ním sejde a chce vztah ukončit. Pan Arnelo, aby si jí pojistil a mohl jí nutit k pokračování vztahu, zabije svou milenku a vyhrožuje, že jí do toho namočí. ___ Námět je celkem dobrý, ale bohužel zpracování hodně nevýrazné. Vzhledem k tomu, že jsme ve 40. letech, tak nemůže na plátně dojít k žádné (ani naznačené nevěře), a proto celý ten tajný "vztah" s panem Arnelem působí hrozně banálně. V 80. nebo 90. letech by už šlo z toho námětu vytřískat mnohem víc.

The Last Mile (1959)

Poměrně nenápadně se tvářící nízkorozpočtový snímek z vězeňského bloku, kde několik odsouzenců čeká na popravu. První půlka je čistě konverzační a druhá pořádně akční. Celé se to odehrává jen v jedné lokaci, ale musím říct, že ten závěr stál docela za to.

The Thirteenth Hour (1947)

Další whistlerovka s Richardem Dixem v hlavní roli (z celé série poslední, co mi ještě chyběla ke shlédnutí). Solidní béčková jednohubka.

Once a Thief (1950)

Standardní noirová jednohubka, odehrávající se převážně ve studiových kulisách o ženě, která se snaží osvobodit od své minulosti, ale bohužel narazí na špatného muže. V hlavní roli Cesar Romero, který potom v šedesátých letech hrál Jokera v seriálu o Batmanovi. V menší roli se objeví i Vlčí muž Lon Chaney jr.

Křtiny (1981)

Miloš Kopecký na záletech. Šíleně prvoplánovitě zamotané, ale celkem vtipné.