Black Lightning - Season 3 (2019) (série)

3,5 Třetí série je skvělá hlavně v první polovině. Karanténa Freelandu skvěle korespondovala s karanténou u nás :-)

Joy Ride (1958)

Čtveřice teenage delikventů se rozhodne šikanovat jednoho postaršího chlapíka a jeho ženu, dokud jim nedá svoje nový auto. Hodinové béčko, které ale bylo velmi příjemným překvapením.

Black Lightning - Season 2 (2018) (série)

Druhá série je nese v podobném duchu jako ta první, ale bohužel přibylo nudnějších epizod, vyhrocených klišovitých rodinných hádek a lesbického dramatu, cože je tradiční způsob, jakým stanice CW zaručeně zkazí každý dobrý seriál, který má.

The Tiger Woman (1945)

Od nízkorozpočtového krimi, které není ani hodinu dlouhé a nemá žádné známé herce se většinou dá čekat při nejlepším to, že nebude moc nudit. Tiger Woman však nabídne slušnou a docela chytrou noirovou zápletku, která se ubírá celkem překvapivým směrem a k tomu ještě navíc nenudí :-) 3,5

Undercover Girl (1950)

Chris Millerová studuje policejní akademii. Její táta, taky policajt, se zapletl s gangem překupníků drog, kteří ho nakonec oddělali. Chris se rozhodne pomoct detektivovi z LAPD a přijme tajnou identitu drogové dealerky z Chicaga, aby gang rozbila. __ Béčko, které sice nijak zásadně nenudí ani nenaštve, ale není ničím výjimečné.

Hell on Frisco Bay (1955)

Herecké hvězdy Alan Ladd a Edward G. Robinson se sešly v tomto průměrné noiru, který byl natočen v dosti vybledlých barvách. Alan Ladd se po pěti letech vrací z vězení a snaží se pomstít za své nespravedlivé odsouzení lidem, co to na něj navlíkli. Bohužel mi postavy moc k srdci nepřirostly a dějově to byla spíš nuda.

Frankensteinova kronika - Série 2 (2017) (série)

První dva díly druhé série byly tak zoufale unuděné a nezajímavé, že jsem vážně zvažoval, že to vzdám. Naštěstí od třetího dílu mě to začalo bavit a ve finále mám ze druhé série o trochu lepší dojem než z té první.

Vládci chaosu (2018)

Nejzajímavější období norského black metalu v kostce :-) Překvapivě zábavný film i přes ten místy děsivý obsah. O této kapitole hudebních dějin mám docela dost načteno a viděl jsem i skvělý dokument Until The Light Takes Us, takže se nekonala žádná velká překvapení. Jednotlivé scény byly zpracovány poměrně věrně, i když mi občas vadila taková zkratkovitost. Celá raná kariéra Mayhem vypadá jako kdyby rok zkoušeli, pak odehráli jeden koncert a zpěvák se zastřelil. Pak najednou o půl hodiny dýl natáčejí album s jiným zpěvákem, který se tam jen tak mihne bez představení. Nicméně ale výsledek se povedl a určitě doporučuji.

Hell Is a City (1960)

Zdařilé britské krimi s dobrou atmosférou a zajímavými postavami.

Frankensteinova kronika - Série 1 (2015) (série)

Čekal bych maličko temnější a drsnější atmosféru. Ani jeden díl mě nijak nevtáhnul do děje, spíš se mi u většiny z nich chtělo spát. Totálně jsem se ztrácel v tom, kdo je kdo ... kdo je sir ten a ten a kdo zase Lord ten a ten? Většina vedlejších postav prostě splývala.