Zulu (2013)

Slušná porce emocionálně odůvodněného a naturalisticky zobrazeného násilí, to jednoho (zejména přesyceného artovými dialogovými hlubokomyslnostmi) uspokojí.

Baba na zabití (2003)

Poněkud upachtěný a ulepený humor, jak je u Stillerových filmů té doby obvyklé...

Někdo jako já (2012)

Moc pěkně udělané. Ne přelomové či uchvacující, ale dobře napsané a dobře zahrané.

Dárce (2014)

Primitivním způsobem (obsahově i zpracováním) vykradený Equilibrium. 75 minut jsem čekal na záblesk originality - nic.

Město Brigham (2001)

Velmi slušné krimi, až na to pro našince ztěží stravitelné pánbíčkaření.

Do toho, Eddy! (2012)

Ano, existují stupidnější filmy, ale málokterý z nich si hraje na "něco lepšího". Aneb křečovitá snaha o originalitu za každou cenu.

Klíčem je strach (1972)

No jo, stará škola. Z ní musím ocenit poctivou dlouhou automobilovou honičku ala Bullittův případ, výborně nasnímanou. Ovšem to ostatní - příběh, tempo, pěstní souboje - spíš starou školou utrpělo.

Lulu sama sebou (2013)

Ženský režijní rukopis mi většinou nevadí (možná jen u přehnaně feministické agitace), tady se ale spojil s jakýmsi amatérismem ve scénáři i v režii, a výsledkem je nevzhledné tupoučké dítě. Btw ani výběr hlavní představitelky nebyl příliš šťastný - má problém s vyjádřením emocí mimikou, spíš než bezradnou matku tří dětí mi připomíná sebevražednou atentátnici.

Equalizer (2014)

Líbilo. Sice jednoduché až prostoduché, zato pěkně vizuální a neukecané, slušná kamera (detaily) a výborný Denzel.

Pocit viny (2007)

Film, při kterém není možné hrát Warcraft. Film, který by se měl hodnotit až po třech pozorných shlédnutích.