tempus

tempus

Lukáš Měkota

okres Praha

16 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

  obsahuje SPOILERY-- Tak čisté (výtažek) sci-fi jsem neviděl hodně dlouho, pokud vůbec. Musím ale něco napsat: Varuji vás, protože pokud nemáte rádi válečný žánr(v podstatě jsou válečný i Star Treky, jen tam není na to důraz), tak tímto seriálem si ho oblíbíte do té míry, že budete sami hledat podobně laděné válečné filmy/seriály (já jsem se podíval na 2 válečné filmy, které jsem viděl naposledy před 9 lety - Potopte Bismarck a Bitva u La Plata- ale na La platu jsem se chtěl podívat už před tím. Výsledek: Bitvu doporučuju je ještě lepší než naposledy. Potopte Bismarck je pořád stejný, byť se zajímavým začátkem- nedoporučuju). Zapomeňte na oblíbené postavy a vcelku se to dá říct u neoblíbených (celkové pojetí postav je takové, že nejde porovnat vztahy k oblíbeným postavám u jiných seriálů). Neměl jsem tedy jinou volbu, než si oblíbené zvolit sám. Vybral jsem si Šéfa a Duallu. Postavy ke kterým jsem měl odpor je Baltar a Tigh. Tady se ukazuje kvalita, protože jsem se všemi postavami zžil, jako s jinými v jiných seriálech ne. Z důvodu vývoje většiny postav mi byl v poslední řadě Baltar dokonce sympatický. Bohužel/dík jsem viděl mezi 3hodinovým pilotem a 1. řadou 2 poslední minuty seriálu (holčička schází kopec a pak rozhovor v NY mezi Baltarem s Caprikou), když to dávali na Nova cinema (odůvodnění: proč bych se nemohl podívat na poslední minuty seriálu? Zážitek to určitě nezkazí“). Tím pádem, i když jsem chtěl Baltara vyhodit do vesmíru a to bez skafandru (stejně ale považuji G. Baltara za jednu nejlíp napsanou postavu vůbec), stejně jsem věděl, jak je to přání (nebo se stejným výsledkem) nemožné. Naštěstí mě seriál překvapil i v tomto případě a je to na konci jinak, než jak se mi to jevilo před sledováním. Překvapeních jsem v průběhu všech řad zažil hodně, dostavilo se i velkých šoků (obzvláště v poslední sérii). Vyrovnanost dílů je velmi dobrá až na 2. polovinu 3. serie, která je v podstatě za 3*. PS: znělka je boží, nejen úpravou Gayatri mantry. PPS: na speciál Břitva (4x001-2) se podívejte po 2. části Exodu (3x04). PPPS: nejlepší díl je asi 4x05 - cesta, ne tak prošlapaná. PPPPS: znalost spin-offu Caprica se mi celkem hodila.

 • poster

  Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

  Nejhorší na tomto seriálu je, jak uprostřed dílů s démony a ostatního nebezpečí (zlé Trio) je díl, kdy se zabývají vztahy, a to bere hodně šťávy z tohoto (téměř božského) díla. Berte ale můj komentář s rezervou, proto že jsem tento jedinečný osrdečníkový (před stupeň srdcovky) seriál díval se znalostí Angela a navíc až od pokusu vyoperovat čip z mozku Spikea (lituji pořadí a rozsah shlédnutého), což je (podle mě) nejlepší postava celého buffysvěta. DODATEK: S odstupem po zhlédnutí většiny z neviděné 1.- 4. série a podruhé viděné 5.- 7. série musím konstatovat, že je tento seriál božský úplně (už to je srdcovka). Když jsem napsal, že řešení vztahů je problém, tak to není pravda. Jen jsem ještě nebyl navyklý na styl Buffy, obzvlášť když se mi vryl tak do kůže Angel (přece jenom oba seriály se trochu liší).Ještě jednou opakuju: Lituji pořadí a rozsah shlédnutého.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Očekávání: především se bude jednat o parodii na Star Trek>Po 1. dílu: seriál bude hlavně sitcom. Nenávidím Kocoura (proč tam vůbec je?), hodně mi pil krev. Názor po 11. dílu: pokud jste Kocoura nenáviděli, stejně jako já, tak mám VAROVÁNÍ, po 3. dílu už je vámi stejně oblíben, jako Lister a Rimmer, ale stejně nejlepší jsou robůtci. Velkým plusem je, jak velký je prostor dán nejen sitcomu, ale i sci-fi. Po 18. dílu: třetí série je celkem slabá (především tím, že je tu zatím nejslabší díl-trosečníci. 13. díl mě naštaval. A) Vůbec není vysvětleno, proč je Kryton na palubě, když v 7. díle, opustil Červeného trpaslíka na vznášedlo-motorce. B) změna pohlaví Hollyho, jako žena mezi oblíbené postavičky nepatří. Po 10 serii: nejoblíbenější je postava Rimmer. Od 3 série se tam začali dít příběhové zmatky (jako třeba byl nástup Krytona), které přehlédnu, protože na tom ten seriál nestojí.

 • poster

  Angel (TV seriál) (1999)

  Od první série jde síla příběhu vzhůru a v poslední sérii (zvlášť v posledním díle) je napětí a příběh za hranicemi všeho lidského, co jsem si dokázal představit a já zažívám v posledních dobrodružství naší, trošku pozměněné party (od 3.série) nejsilnější filmový zážitek života. Po každé, když si vzpomenu na Angela, tak mi vytanou krásné vzpomínky (s dostatečnou dávkou hlášek) a stačí k tomu opravdu málo (třeba 5x5 HIMYM). PSS: nejvíc mi spadne čelist, když se změní Angel v upíra plyšáka (čas úsměvů)! PSSS: ten konec (stejný, jako konec v tomto westernu ) mohl předvídat, že v příštím Whedonovým díle bude westernově laděná.

 • poster

  Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

  Vývoj mého vztahu: jako skoro všichni máme gilmorky rádi na občasné podívání za 3 * (hlavně jsme ocenili rychlé, vtipné dialogy). Uprostřed těhlech prázdnin jsem se začal na ně dívat pravidelně (od poloviny 3. série) a ocenil jsem časté citování kultury všeho druhu (spisovatelé a jejich knížky, filmy, zpěváci a jejich písničky,...) zvýšením na 4 *. Nakonec mi to nedalo a dal jsem po vynikajících, následujících dílech (4Sx14, 15, 16E) i tu 5. hvězdu. PS: znělka je tak dobrá, že na seznamu těch nej, je u mě nad znělkou Buffy, ale stále pod BSG a Angelem.

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

  Nejbritštější a nejinteligentnější seriál, co jsem zatím viděl. Nejproslulejší jsou jistě dialogy Sira Humphreyho s Hackerem, něco na způsob: " systémový parazit evidentně schopný mobilizace při explozi subkompozičně-kumulativně-degradující směsi s transformacemi orientujíci se hlavně na polysyntetické a stimulační principy, nemůže přežít v demokratyckých bulvárech odpuzující teraformační centralizaci parlamentů." Díky výtečnému dabingu si určitě oblíbíte aspoň jednu hlavní postavu. Mojí nejoblíbenější postavou (hlavně kvůli jeho připomínkám) je Bernard.

 • poster

  Pán času (TV seriál) (2005)

  Tak zatím 5, uvidíme, jak si podrží kvalitu. Nejméně jsem si zatím vychutnal díly zaměřené čistě na invazi Anglie přes Londýn. A nejvíc si vychutnávám díly s Lady Cassandrou, díl s Madam de Pompadour. Tedy díly s atmosférou dílu Futuramy (lepší později než pozdě) na britský způsob a hraný.(dočasný komentář)

 • poster

  Krajní meze (TV seriál) (1995)

  Tak jako májí i Krajní meze jednu slabou serii a zbytek je více či méně báječný. Trochu mě, ale zklamal poslední díl. Zposledního dílu seriálu šlo dodśtat podstatně víc. Obzlášť jsem čekal tam SPOILER >cestovatele v čase, takže pro mě končí předposledním dílem (logicky zničením Země a zhoubou celé populace). Tak jako Buffy má i Krajní meze jednu slabou sérii (čtvrtou) a zbytek, je více či méně báječný. Trochu mě, ale zklamal poslední díl, protože něho šlo dostat podstatně víc. Obzvlášť jsem čekal tam SPOILER >cestovatele v čase, který se tam objevil víckrát, takže pro mě končí předposledním dílem (logicky zničením Země a zhoubou celé populace).

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace