• Krátkometrážní
  • Experimentální

Kowai onna (2006)

1. povidka byla docela zajímavá ***. 2. byla trošku úlet, ale mě se líbíla nejvíc ****. 3. ohraná, slabá duchařina ** .Být film bez této povídky, tak by to bylo lepší. 50%

Kroonjuwelen (2006)

Výborný dokument z historie nizozemské graffiti scény (Amsterdamu), která vzešla z punkového!!! hnutí. Vystupují: DELTA, CBS, USA .... 80%

Ledová smrt (2006)

Po Skjultu a Villmarku velké zklamání. Obyčejný "horror" jednoho opuštěného hotelu v horách, kdy parta snowboraďáčku si vyjela na výlet. Film má takřka nulovou atmosféru, je pomalý a nudný až až. Ubohý děj, špatné herecké výkony a hudba jak z armagedonu (krom zavěrečných titulků, kdy nám zahrajou na zlepšní náladý Turbonegro) dělají snímek takovým jaká je. :( Škoda škoda. Druhý díl si rozhodně zítra nepustím. Ze stejného žánru bych doboručil určitě: IN 3 TAGEB BIST DU TOT prví i druhý díl. Trošku bych tu pochválil kameru, ale hotel moc nevypadal, že by byl přes 30 let stárý a opuštěný.Jinak hodně souhlas s Červeňákem. Toto je tak max. 40%

Pád (2006)

Trailer vypadal neskutečně dobře a u toho to i tak skončilo. Malá Alexandrie potká v nemocnici kaskadéra z filmu. Ten ji výpráví příběh, do kterého sem tam Alexandrie taky zasahuje. Příběh byl v některých scénach dobře vizualně natočen, ale to bylo tak vše. Příbeh rychle časově přeskakoval atd.Klasická pohádka pro děcka. Přesto mě film mile překvapil výbornou pomalou a srozumitelnou angličtinou, proto za angličtinu a některé scény. 50%

Pes kouše psa (2006)

Hodně surové a bez citu tak to má být. Škoda toho delšího konce, a nějaké té slabší scénky. Přesto to byla výborná podívaná. Nakonec. 75%

RackGaki (2006)

Výborný timelapse (skvělý nápad) graffiti dokument, který mapuje japonskou scénu. :) 90%

Red Road (2006)

Strašně pomalý, syrový snímek z předměstí Glasgow, který nemusí sednout všem. Příběh se pomalu rozkrývá a je prostě ze života. Hlavně se mi líbila pomalá a zvláští kamera, se kterou jsou zajímavě natočené ulice města. 60%

Sairen (2006)

Pointa docela fajn. Ale film byl zcela bez atmosféry a byl hodně divně natočen. Velice nudné záběry s obyčejnou kompozicí, divné barvy, asi 5 minut blikající scéna v domě mě moc neuchvátila. max. 40%

Transylvania (2006)

Pro mě nejslabší film od Gatlifa. Vidět ho jako první tak řeknu super, ale viděl jsem předtím Gadjo Dilo, který je uplně super a Exil. Tím vůbec nechci říct ,že je špátný, ale od těch 2 předchozích je uplně jíný a moc mi teda nesedl. :) Pro někoho ,kdo se dokaže do toho snímku pořádně vžít tak to je super. 60%