Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda)

Ano, je hořkosladké, že Dexter zemřel, ale klobouk dolů před tvůrci, že měli odvahu udělat to, co se mělo stát už v případě původního finále. Zřejmě definitivní rozloučení s Dexterem není dokonalé, párkrát si vysloužilo zvednuté obočí, ale bylo dodatečně emotivní a dramatické, abych byl tentokrát se (skutečným) sbohem Dextera vlastně spokojen.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Původní filmy Resident Evil nepovažuji za nic světaborného, ale na některé se dívat dalo. Tohle jsem musel sledovat na etapy a nutit se do toho. Napětí téměř žádné, akční scény podprůměrné, stejně tak jako vizuální efekty a masky, situaci zachraňují jen někteří fajn herci, ale jinak bohužel nevidím na filmu žádné pozitivum. Působí to jako první epizoda laciného seriálu na Syfy.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 1: Cizinec v cizí zemi (2021) (epizoda)

Velmi slušný start, který bere typické prvky pro Star Wars a modernizuje je tak, aby neurazil fandy původní trilogie, ale současně byl dodatečně "cool", aby nadchnul nováčky. Tempo je pozvolné, ale první díl nenudí a rozhodně mu nechybí atmosféra.

Matrix Resurrections (2021)

Rozhodně to nebylo, co jsem čekal. Lana ohýbá a restartuje pravidla, které se svou sestrou nastavily v případě původní trilogie a někdy je to ku prospěchu věci, jindy ne, ale rozhodně to nenechá diváky chladnými. Vyvstává spoustu otázek, prostoru k filozofování, což je pro Matrix typické. Svěží jsou (staro)nové postavy, kdy některé kradou skoro každou scénu pro sebe. Zklamáním je nenápaditost akčních scén. Ne, že by některé nebyly slušné, ale zatímco první Matrix byl v tomto ohledu revoluční, Resurrection je stěží nadprůměrný. Kromě toho mi chybí mrazivá atmosféra prvního dílu. Ale nemůžu čtvrtý Matrix odsoudit jako nepovedenou podívanou, jen je natolik odlišná od toho, co jsem čekal, že vlastně nevím, co si o ní myslet.

Hawkeye (2021) (seriál)

Tak trochu jako Smrtonosná past, tak trochu jako Daredevil, ale hlavně je to projekt, který ukazuje, že Hawkeye "nejslabší Avenger", ale někdo, s kým se musí počítat. Je to zábavné, je to svižné, chemie mezi postavami funguje a různá camea jsou pak jen skvělou třešinkou na dortě.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Příběhově to občas stojí na vratkých nohou, ale jinak to má vše, co by si jen komiksový fanda mohl přát. Je to vlastně splněný vlhký sen snad každého, kdo v dětství listoval kreslenými sešity s Pavoučím mužem. I já jsem takový byl a nečekal jsem, že to někdy uvidím v hrané podobě. Ale došlo k tomu a je to emotivní, dramatické, zábavné a místy překvapivě temné. Ano, je tu pár klišé, ale jinak vše šlape jak má a ony dvě a půl hodiny uběhnou rychleji, než byste čekali. 9/10

Městečko Schitt's Creek (2015) (seriál)

Možná ne úplně originální, ale je to milé, zábavné, pohodové a skvěle zahrané (Catherine je má oblíbenkyně už od dob Sám doma, ale i ostatní odvádějí skvělou práci).

Milostná past (2021)

Trochu jsem doufal, že konec bude jiný, protože to bylo velké klišé, ale na druhou stranu je to vánoční "pohádka". Ale místy překvapivě s drsným humorem. Vánoční klasika z toho asi nebude, ale příjemný sváteční film to je určitě.

Amor con fianza (2021) (pořad)

Pravidla jsou trošku zmatená a morálně je to velmi sporné, ale prostě je to tak ujeté, že se od toho člověk nemůže odtrhnout. Guilty pleasure.