Kingsman: První mise (2021)

Na poměry série Kingsman je to o něco méně ztřeštěné, místy je to trochu utahané, ale obsazení je výtečné, akce nepřekvapivě skvělá a některé dějové momenty překvapivé. Předchozí filmy mě bavily o něco víc, ale rozhodně to není zklamání.

Podvodník z Tinderu (2022)

Je to možná zbytečně dlouhé, ale většinou ne nudné. Rozhodně není na místě vysmívat se nachytaným dámám, protože ústřední podvodník měl velmi dobře promyšleno, jak si je "omotat" kolem prstu. *SPOILERY* Nemůžu říct, že by mě potěšilo, jak to vše dopadlo, ale nezbývá než doufat, že tahle podívaná bude dostatečnou reakcí na akce daného člověka.

DOTA: Dračí krev - 2. kniha (2022) (série)

Animace špičková, akční scény taktéž, dabing povedený, ale příběh byl velmi matoucí, skákal od jedné postavy ke druhé, z místa na místo a odkazoval na hromadu různých událostí, bylo tak velmi těžké se v něm orientovat.

A jak to bylo dál... (2021) (seriál)

Sex ve městě byl ve své době přelomový svým přístupem k sexu a vztahům, ale samozřejmě dnes už mám v tomto ohledu jiné hráče (např. Euforii) a nebylo by asi úplně ideální, pokud by se tenhle sequel snažil přijít s něčím revolučním v případě sexu (ne, že by padesátnice neměly právo na divoký sexuální život), ale chtěl ukázat, že ústřední trio už řeší jiné problémy, než které řešily před desítkami let. Co se týče Samanthy, tak ano, chybí, ale jednoduše to nedopadlo a není to vina jen tvůrců, že neskončila ruka v rukávu. Kromě toho, některé nové postavy jsou fajn a stylovost seriálu stále nechybí. Trošku otravné je až přílišné tlačení na pilu v případě "woke" tematiky (a to říkám jako někdo, kdo je docela volnomyšlenkář), ale jinak jsem se nenudil. Slabší 4*.

Holky z vejšky (2021) (seriál)

Zábavné, svěží, skvěle obsazené. Někdy ne úplně originální, ale i tak jde o povedenou komediální podívanou z vysoké školy. Mindy Kaling opět boduje.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 6: Z pouště přichází cizinec (2022) (epizoda)

Ano, je to okatá snaha zavděčit se (někdy i lacině) fandům SW. Ale funguje to a funguje to na výbornou. Příběh možná může někomu připadat roztříštěný, ale je brzo ho soudit, protože první řada ještě neskončila. Boby a Fennec bylo málo, ale jinak nemám žádnou věští výhradu.

Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série)

Pro neznalce předlohy to možná bude fajn podívaná, ale pro mě, který na Survivorovi vyrůstal a stále ho považuje za jednu z nejlepších soutěžních reality show, je to bohužel téměř nekoukatelné. Neustálá snaha být efektní je spíše kontraproduktivní, je to zdlouhavé, některé herní prvky narušují taktický aspekt hry, hudba je rušivá a mohl bych pokračovat dál, ale nebudu. Viděl jsem část jednoho dílu a to mi myslím bohatě stačilo.

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

V první řadě bod za to, že herci očividně intenzivně trénovali a jejich fyzické střety jsou lepší a lepší. Teď k tomu, jak je na tom čtvrtá řada obecně. Ano, některé témata jsou recyklována z předchozích řad a ano, postavy střídají věrnost větší rychlostí než rozdávají rány, ale (staro)nový padouch, neustále se přelévající hranice mezi dobrem a zlem, sympatické obsazení a kombinace humoru, nadhledu, dramatu a překvapivých zvratů stále funguje na výbornou.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Tempo je místy až nepříjemně pomalé, velké akční střety mezi postavami jsou velmi výjimečné, je to spíše melancholická pohádka o zakázané lásce a boji proti zkostnatělým pravidlům. Ale přesto to má své (záměrný dvojsmysl) kouzlo a to díky příjemné atmosféře a působivému obsazení. Ocenil bych, aby bylo finále trošku dynamičtější, ale nakonec jsem si i tak všechny tři řady užil.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

První půlka je mile nostalgická, ale místy trošku utahaná, druhá mi zase přišla uspěchaná. Co pro mě bylo zklamáním byl nevyužitý potenciál nechat duchy ve finále trošku víc řádit. Obsazení ale funguje skvěle, časté odkazy pro milovníky prvních dvou dílů (mezi které patřím) jsou také pohlazením pro duši a rozhodně m potěšilo, jak film zachází s Ernie Hudsonem. Shrnuto, filmu něco chybí, nemá onu sympatickou atmosféru prvních dvou filmů, ale jde o důstojné pokračování, které se za sebe nemusí stydět.