Zrození legendy (2010)

Velice digitální, velice ukřičené (někteří zdejší pánové dokázali vydat hodně zvláštní zvuky), velice zmatené (jsem jediný, komu se zdálo, jako by někdo omylem ve střižně přidal pár scén z Odvážného bojovníka?) ale bezesporu choreograficky výtečné, což se ovšem dalo čekat. Souboje stály za to, takže jsem více méně spokojen, příště bych ale ubral ze stylu "Když pejsek s kočičkou dělali dort" a trošku bych se umírnil. P.S.: Písni u závěrečných titulků jsem nerozuměl ani slovo, ale má něco do sebe.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Skvěle koukatelný seriál, který těží z jednotlivých postav, které jsou nejen skvěle zahrané, ale i napsané. Humor je štiplavý, málokdy vysloveně přehnaný s uvěřitelnými základy. Velmi příjemné sitcomové překvapení.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Komentáře herecké dvojice se mi tedy zrovna nezamlouvají (ne kvůli přednesu, ale kvůli obsahu), ale pořad jako takový je lákavý. Člověk by neřekl, jak si Češi dokáži hasit žáhu i na obyčejném jídle a jak se chytnou každé maličkosti, aby mohli zdrbnout někoho jiného. Když to jde, rád se podívám.

Džungle rtěnek (2008) (seriál)

Nic světaborného se nekoná. Nemá to údernost, "poučnost" a sexuální otevřenost Sexu ve městě. Je to "jen" milý příběh o třech kamarádkách, které řeší klišoidní romantické problémy. Ale bavil jsem se, nebudu lhát :D

Trable v ráji (2009)

Ale vůbec to není špatné. Sice se tu komediálně netlačí příliš na pilu, ale párkrát se člověk zasměje. Ovšem ona psychoterapeutická příběhová rovina, kdy se je divák poučován o síle vztahu, to mi moc nevonělo, stejně jako srdcervoucí finále. Ale štiplavý humor a překrásné exteriéry zachrňují situaci.

Případ číslo 39 (2009)

Téma trošku vyčpělé a už několikrát viděné, ale zahrané je to dobře, atmosféra je tu také přítomna, i když je pravdou, že se to zbytečně táhne. Kdyby to bylo o dvacet minut prostříháno, nic by se nestalo. Ale přesto vůbec ne špatné. 70 %

Upírův pomocník (2009)

Chybí mi tu výraznější dynamika, spousta postav je nevyužitých a souboje jsou nemastné neslané. Ale černý humor funguje, John C. Reilly mi přijde jako vhodná volba a atmosféra je občas docela slušně mrazivá. Přesto jsem doufal, že výsledek bude o něco kvalitnější.

Souboj Titánů (2010)

Samozřejmě, že to není jako původní film, což nikdo nesliboval. Na jednu stranu lidé peskují, že se to s originálem srovnávat nedá (a že opravdu nedá), ale tu druhou, pokud by se Leterrier hodlal co nejvíce přiblížit původnímu filmu, tak si budou někteří stěžovat, že jen uboze kopíruje. Ne každý umí natočit remake, který se podobá originálu, ale dát mu vlastní indvidiuální nádech a tak Leterrier připravil akční podívanou plnou triků (někdy lehce pokulhávajících), která se jednotlivým postavám moc nevěnuje, ale jako akční oddech funguje a v tomto ohledu mu těžko něco vytýkat. Nebude z toho stejný kult jako z původního filmu, ale nejsem určitě jediný, kdo si do přehrávače vloží DVD s tímhle kouskem, když si bude chtít užít řeckou mytologii v hodně svižném hávu.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Mám oproti jiným velkou výhodu, nikdy jsem nebyl fanatickým fanouškem Stargate a ještě se mi nepovedlo zhlédnout Battlestar Galacticu. Takže nebudu peskovat nad tím, jak je Universe úplně někde jinde než původní dvě televizní návštěvy do univerza Stargate. I když pravda, pár dílů jsem viděl, takže chápu, že plnou lidí nedokáže překousnout to, že se Stargate Universe ubírá naprosto jiným směrem. Místo odlehčené sci-fi obohacené od notnou dávku humoru se divákovi dostává hutná klaustrofobická návštěva na vesmírné lodi Destiny, na které se sešlo několik (anti)hrdinů, mezi nimiž to pěkně vře. Místo zběsilých akčních sekvencí se nám dostává psychologických her a zajímavě zpracovaných postav, které jsou mimochodem skvěle zahrány. Je odvážný krok zvolit jako hlavní charaktery osoby, které nejsou zrovna prvoplánovitě sympatické (některé naopak rychle vyvolají silné antipatie), ale v mém případě funguje. Je to dospělé, možná poněkud volně plynoucí, ale pro mě zajímavé.