Zevlovat a prudit (2009)

Pro mě o něco lepší, než Policajt ze sámošky, ale jen díky scénám, ve kterých se Seth Rogen rozjede a ukazujem, že v trošku oplácaném těle může dřímat pořádný bijec. Sympatická je i Anna Faris, v roli vysloveně nesympatické. Jinak, ale komedie, která ničím neoslní a chvílemi i hraničí s nudou.

Sahara (2005)

Zbytečně utahané a někdy málo gradující, ale pořád slušná dobrodružná podívaná, kde Steve Zahn zvládá jako roli vtipálka, tak akčního hrdiny a docela mu to sedí.

2012 (2009)

Film, který dokonale naplňuje šablony kvalitního katastrofického spektáklu, respektive jde i trošku za ně. Tak vizuálně děsivě-úžasnou destrukci jsem v žádném jiném projektu neviděl a stejně tak jsem nikdy neměl u žádné podívané tolik nepříjemých pocitů při úmrtí některých postav. 2012 funguje přesně tak jak má, i když pravda, pár dialogů by klidně mohlo skončit na podlaze střižni.

Nezvratný osud 4 (2009)

Narozdíl od třetího dílu se věnovalo dost častu poměrně velkému množství postav, takže nebyly jen "křoví" přichystané na likvidaci. Jelikož obsazení nebylo vůbec špatné, nebyl vůbec problém si oblíbit pár charakterů (i když některé byly hodně šablonovité). Některá úmrtí samozřejmě byla hodně přes hranici snesitelnosti, ale dalo se čekat, že ve třetí dimezi se bude hrát hodně na efekt. Jistě, je to hlavně a jen přehlídka lépe či hůře vymyšlených smrtelných nehod a atmosféra je ta tam, ale nikdo netvrdil, že nepůjde o jeden velký krvavý videoklip s pár fajn lidmi.

Stáhni mě do pekla (2009)

Já vím, že Raimi se bez humoru a nadsázky neobejde, ale když prvních pár desítek minut buduje atmosféru (i když občas skrze záměrně přehnané scény) a pak tam střihne moment s kovadlinou nebo mluvící kozu, prostě mě to překvapí. Chápu, že je to účel, ale můj zážitek to prostě trošku pozmění a ne k lepšímu.

Vánoční koleda (2009)

Docela mě překvapilo, že se žádné malé dítě, které bylo v sále nerozbrečelo, protože i přes optimistický konec je film docela temnou a depresivní záležitostí, která je jen výjimečně okořeněna o vysloveně veselou chvilku nebo rádoby zábavný držkopád. Název je tak trošku matoucí, protože čekáte pestrbarevné rozjuchané dobrodružství, ale nenechte se mýlit, byli byste hodně překvapení. Přesto jsem se pobavil, i když raději si pustím Sám doma nebo Vánoční prázdniny, pokud budu chtít cítit ducha Vánoc :D

Krev: Poslední upír (2009)

Příběh vcelku zmatený, skáče se tu z místa (a času) na místo (a jiného času), krev je tu digitální, až hanba, některé souboje jsou neuvěřitelně nepřehledné (o to více zabolí, že souboj v lese je natočen pěkně a člověk si říká, proč nezvolili podobou choreografii i pro zbytek akčních scén), dialogy jsou plytké, že z toho uši bolí. Jednou podívat a tím to hasne.

Zack a Miri točí porno (2008)

Ne, že by tu nebylo dost sentimentu, ale je tu dávkován v občasných intenzivních dávkách, které jsou prokládány bizardně sympatickým cudným humorem a praštěnými dialogy. Samozřejmostí jsou vedlejší podivné postavy. To vše dohromady funguje jako vynikající mozaika, která dává dohromady obraz vynikající romantické komedie.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Originalitu byste tu nevyšťourali ani bagrem, na začátku Vás možná vystraší nápis "Podle skutečné události", ale nenechte se zaskočit, protože pokud dáte filmu šanci, odmění se Vám velmi napjatou a hutnou atmosférou a příjemnými hereckými výkony. Ve srovnání s ostatními hororovými "lahůdkami" poslední doby je to opravdu skvost. 7/10

Poslední dům nalevo (2009)

Poměrně zdlouhavé (prvních pár desítek minut), příjemně civilní a přijatelné brutální (až na jednu scénku s kuchyňským vybavením). Prostinký příběh okořeněný o sympatické herectví a řemeslně dobře zvládnuté zpracování.