Slunce, seno, jahody (1983)

Příjemná komedie dokonale odrážející život na vesnici. Civilní pojetí, ještě civilnější herecké výkony. Mizející mlynáře a podobné scény bych klidně oželel, ale nebudu se tvářit, že jsem se nepobavil, byť je to tady hrozně moderní, stejně jako pohrdavé komentáře o (ne)vkusu českého národa. Je to uvolněná nenáročná letní komedie, nic víc, nic míň. A jen malá rada, pokud se někdo ohání tím, že je film pod jeho úroveň, měl by si pohlídat, aby neměl v komentáři docela okaté hrubky, jinak ono povyšování nad "většinu národa" nepůsobí zase tak úderně.

Smash (2012) (seriál)

O muzikálech vím velké prd, ale i tak jsem si seriál užil. Možná není dějově originální, ale určitě je líbivý a poutavý. 7/10

Smiley (2022) (seriál)

Napadá mě slovo - sympatický/é/á. Sympatický (byť občas trošku "klišoidní") příběh, sympatické hlavní i vedlejší postavy a sympatická atmosféra. Je to milé, někdy dramatické, někdy silně emotivní a hlavně zábavné.

Smrtící andílci (2002)

Efektní podívaná ve vynikající obrazové stylizaci a s velmi dobře zvládnutými akčními scénamy. Hlavní představitelky byly zvoleny skvěle. A i když vypadají na první pohled tak křehce, že by je k zemi srazilo i prsknutí, tak za chvíli dokáží, že se umí hodně rychle ohánět.

Smrt jí sluší (1992)

Pro mě hodně originální komedie s vynikající zápletkou. Isabella Rossellini je skvělá a zbytek hvězd také předvádí, že zvládnou i dost netradiční postavy.

Smrt on-line (2008)

Příjemná podívaná se sympatickou Diane Lane, nikterak výjimečná zápletka zabalená do příjemně koukatelného kabátku.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Lehce zaměnitelná mírně nabubřelá nuda. Jai i Bruce mám rád, ale pokud jim nepomáhá scénář, tak to ani jejich charisma nezachrání. Minimum humoru, proslovy ve stylu: "Mám tě rád" a absence výrazného záporáka, to filmu příliš nepomáhá.

Smrt přichází v bílém (2003)

Nebál jsem se, ale nasmál jsem se. A tím nemyslím, že mě pobavil český název, ale některé hlášky byly neodolatelné. Bohužel na mě nezapůsobila atmosféra, tak jak měla, takže mi z toho vzešla spíše hodně černá komedie. Ale zatraceně dobrá. P. S.: Konec mě trošku zklamal.

Sněhurka a lovec (2012)

Vizuálně poutavé, dobře obsazené (Charlize a Chris bodují), ale celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že z toho šlo dostat mnohem více a výsledný produkt je tak na půl cesty.

Sněženky a machři (1982)

Něco podobného jsem na různých školních výletech zažil, takže jedině pět hvězdiček. Některé hlášky jsou klasikou a myslím si, že ještě pár generací zůstanou.