S tebou nikdy (2023)

Bavilo mě to více, když se ústřední duo nesneslo a poté závěrečný song. Sice jsem čekal, že to sklouzne do zajetých standardů romantické komedie, ale přesto byla některá klišé až příliš velká a kazila mi dojem z jinak sympaticky nekorektní podívané.

Stejná srdce (2014) (TV film)

Neveselá sonda do doby, kdy se začalo šířit AIDS, sleduje především osudy skupinky lidí, kteří se rozhodnou s tím něco udělat, ale neustále jsou jim házeny klacky pod nohy, respektive většinová populace nemoc ignoruje, protože má dojem, že se jí to netýká. Moralizování je tak akorát, aby to nebylo otravné, atmosféra je hodně sugestivní, některé momenty jsou srdceryvné, hudba působivá a herecké výkony skvělé. HBO se opět vytáhlo.

Stiletto (2008)

Průměrná akční kriminálka, která se snaží být hrozně temná a depresivní, ale stejně se z ní vyklube jen standardní béčková podívaná o pomstě.

Stmívání (2008)

I kdyby mě nerozmlsal vynikající True Blood, tak by mi Stmívání přišlo příliš nudné a "limonádoidní". Sám se považuji za relativně romantickou duši, ale aby z celého filmu bylo cca 20 akčních a zbytek jen dlouhosáhlé rozjímání a pohledy do očí, popřípadě podivné dialogy, to už je trošičku moc. Ale alespoň obsazení bylo slušné.

Stormbreaker (2006)

Není to nějak úžasná podívaná, obsazení je silné, ale nemá šanci se projevit, hlavní hrdina je naštěstí sympatický, ale jinak je vše v rovině jasného průměru. Ani v patnácti bych z toho asi nebyl extrémně unešený a ve 25-ti už vůbec ne.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

První polovina byla výrazně lepší, než druhá, kde už byla spousta věcí hnána do absurdních rovin (každý "druhý" patřil ke kultu...), ale stále jde o velmi povedený thrillerový projekt se špičkovým obsazením a hutnou atmosférou.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Překvapivě drsná řada, která si pohrává s emocemi, umí být hororová, dramatická, stále roztomile retro a opět dává prostor v podstatě všem postavám, aby zazářily. Nemám větších výtek (až na to, že byla zbytečně rozseknuta na dvě části).

Strašáci (2011)

Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale v konkurenci jiných thrillerů tento není ani špatný, ani skvostný, slušný průměr, u kterého člověk nelituje strávený čas, ale také není nikterak unešen.

Strážci Dračí brány (2006)

Možná bych se pozastavoval nad tím, že hlavní postavy likvidují protivníky po desítkách, možná bych se pozastavoval nad tím, že vyskočí 10x výše než zvládne průměrný jedinec, jenže nevidím důvod. Realita není to, co od podobného typu filmu čekám. Kromě toho, je zde naznačeno, že v příběhu figurují i magické síly, takže proč nepřijmout to, že se ústřední charaktery občas proběhnou po stěně. Obsazení je sympatické, vizuální stránka je skvělá, choreografie vynikající, takže klidně přehlédnu i ne tak úplně povedený děj.

Strážci Galaxie (2014)

Upřímně řečeno jsem doufal, že Strážci Galaxie trošku více přitlačí na pilu. Ne po obrazové stránce, která je efektní, ale spíše pokud jde o humor a odlehčenost. Děj je poměrně strohý, zloduch by mohl mít více prostoru, co funguje, je ústřední tým a soundtrack, ale jinak jsem až tak oslněný nebyl. 7/10