Čarodějův učeň (2010)

Bez problémů stravitelná popcornová záležitost se sympatickým obsazením.

StreetDance 3D (2010)

Jsem netušil, že Diane Kruger má mladší sestru, která umí tančit :D :D

Saltová (2010)

Jasný důkaz, že Angelina je hezčí jako brunetka.

Poslední vládce větru (2010)

Zase tak bolestný zážitek to není. Nesdílím všeobecný trend pohrdání novými filmy M. Night Shyamalana, takže nemusím v rámci image popírat, že Poslední vládce větru byl docela zábavný. Náznaky epické fantasy tu opravdu jsou, ale bohužel jen náznaky. Člověku se neustále honí hlavou, jak skvělý zážitek by to musel být v rukou režiséra (a scénáristy) kovanějšího ve fantasy žánru, ale i tak to nebylo něco, co by mi zkazilo den.

Počátek (2010)

Řemeslně velmi dobře odvedený snímek se zajímavou premisou, ale místy mi připadalo, že spíše než o pravověrný film jde o poklonu vlastní nabubřelé komplexnosti. Počátek se skoro neustále opijí svou vlastní dokonalostí, ale tak trošku zapomíná na diváka.

Vrahouni (2010)

Příjemné překvapení s kvalitními akčními scénami a sympatickým obsazením. Dialogy sice trošku dřou, ale, že bych se nudil, to v žádném případě.

Hněv duší (2004)

Atmosféra příjemně mrazivá, rozjezd trošku pomalejší, ale vysvětlení událostí (hlavně těch, které všemu předcházely) zbytečně skoupé.

Jian yu (2010)

Tento rok mě zklamalo hodně filmů z východu, na které jsem se těšil. Reign of Assassins je nejmenším zklamáním. Ale pořád to ještě není to, co bych si přál. Souboje jsou někdy moc zběsile sestříhané, je jich méně, než jsem doufal a jen dva nebo tři se mi zdály na vysoce naprůměrné úrovni. Navíc je film z počátku dost zdlouhavý a některé postavy nemají tolik času, kolik by si zasloužily. Ale Michelle je skvělá.

Sex ve městě 2 (2010)

Od štiplavých konverzačních dýchánků čtyř žen u kafe jsme se dostali k megalomanskému arabskému dobrodružství, které má s původním seriálem hodně málo společného. Ovšem nebudu lhát, docela jsem se pobavil.

Já, padouch (2010)

Není to film, u kterého bych litoval, že jsem ho viděl. Lituji toho, že jsem na něj šel za nemalý peníz do kina. Zasmál jsem se mnohem méně, než jsem čekal. Animace mi úplně nesedla a gagy založené hlavně na tom, že někdo padá, dostává facku a podobně sice fungují na děti, ale já už jsem rozmlsaný promyšlenějšími vtípky z jiných animovaných hitů. Ale děcka a mimoňové byli roztomilí.