30 dní dlouhá noc (2007)

Velmi sugestivní, surové a atmosférické. Je tu možná zbytečně moc ústředních postav a některým není věnována zasloužená pozornost a taktéž člověka zaskočí, že se někdy chovají minimálně zvláštně (nezabezpečit vchod do úkrytu, když se venku promenáduje skupina lidské maso požírajících monster?), ale jinak film funguje tak jak má - vyděsí a vyvolá mrazení v zádech. 70 %

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Od videoprodukce se nedají čekat úžasné triky, ale atmosféra a gradace se dá zvládnout i s minimem prostředků. Tady to nevyšlo.

30 minut nebo méně (2011)

Jelikož nepatřím k těm, kteří mají erekci jen při vyslovení názvu Zombieland (byť se mi líbil), tak nejsem zklamán tím, co 30 minut nebo méně nabízí. Jde o standardní černohumornou kriminálku s partičkou zvláštních individuí, která možná není vrcholem originality, ale pobavil jsem se.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Už z trailerů bylo jasné, že tady půjde hlavně o to, aby zrak a sluch dostali do extáze a vše ostatní už je druhořadé. I když příběh zase nebyl tak plochý, jak jsem předpokládal. Nejde sice o přehlídku scénáristických smyček, ale funguje vcelku slušně. Ale přesto, řeknemě si to narovinu, vizuální stránka je tak výjimečná, že absenci děje bychom si uvědomoli až tři hodiny po návratu z kina. Možná forma vítězí nad obsahem, ale je to vítězství, které by se mělo zapsat do dějin. Sice trošku (hodně) závidím fyzické dispozice hercům, kteří tu předváděli své pečlivě vybudované svalstvo, ale to už sem vůbec nepatří :D

300: Vzestup říše (2014)

Murro má připraveno pár vizuálních lákadel, ale občas se zbytečně utrhne ze řetězu. Krve je velmi digitální a scéna s koněm byla i na mě příliš "over the top". Také se přiznávám, že námořnické bitvy mi nepřišly až tak zajímavé, jako pozemní střety z původního filmu. Plusem je fajn Eva (přestože nebudu popírat to, že jsem ji nikdy nepovažoval za sexsymbol) a Sullivan mi také nepřišel špatný, i když samozřejmě Gerard byl Gerard. 6/10

3:15 zemřeš (2005)

Zajímavá variace na Poltergeist, která slušně boduje v budování atmosféry. Krvavých scén je překvapivě málo, i když jsou některé prvoúčelně brutální. Příjemné herecké výkony v čele s Ryan Reynoldsem mě rozhodně potěšily. Jediným podstatnějším problémem je absence silnějšího finále, ale s ohledem na celkově kvalitní provedení vás to nebude až tolik mrzet.

40 let panic (2005)

Sympatická komedie, která má své kouzlo pro všechny, kteří vzpomínají na to, jaké to bylo "poprvé". Respektive na chvíle, které předcházely tomu, než to bylo "poprvé" :)).

47 róninů (2013)

Neškodné, ale poměrně zdlouhavé, byť vizuálně poutavé cosi kombinující proslulý japonský mýtus s západním trikovým šílenstvím. Bylo by to za 6/10, ale přidávám bod za šťastně nešťastný závěr.

50x a stále poprvé (2004)

Zajímavý nápad, originálně zpracovaný. Humor není nikterak třeskutý, ale to neznamená, že by nebyl zábavný. Filmu hodně pomáhá několik skvělých vedlejších postav.

8bitové Vánoce (2021)

Nová vánoční klasika to v mém případě nebude a ano, je to předvídatelné, ale pobavil jsem. Ostatně, jsem "osmdesátkové" dítě a umím se do hlavních hrdinů velmi dobře vcítit ;).