Stargirl (2020) (seriál)

Je trochu nefér srovnávat Stargirl se seriály jako Titans nebo Doom Patrol, Stargirl je spíše rodinnou zábavou, ale současně není natolik moralizující, aby to lezlo na nervy. Akce je slušná, efekty také, některé postavy fajn (a jiné hrozně otravné) a tempo svižné. Pokud člověk ví, co od Stargirl očekávat, nebude zklamán.

Mákni! (2020)

Těžko hledat film, který má tolik klišé na jednu minutu stopáže, ale i když by ho člověk chtěl nenávidět, tak to prostě nejde (nebo mně ne). Má to kouzlo Hříšného tance, dynamiku Let´s Dance, sympatické obsazení, slušné tempo, nadprůměrnou choreografii tanečních čísel a nebojí se to až překvapivě drsného humoru. Je to prostě takový "feel good" biják, který nemá větší ambice, než zabavit během pátečního večera.

Umbrella Academy - Série 2 (2020) (série)

Takhle si představuji druhou řadu. Zatímco první se ještě hledala, ta druhá je sice epičtější a "větší", čímž se často tvůrci snaží maskovat dějovou prázdnotu, ale v tomto případě si na příběh více méně nemůžu stěžovat. Každá z postav se dočká dostatečného prostoru, děj je komplexní, ale srozumitelný a finále dostatečně epické a dějově uzavřené, ale nepostrádající "nezbytnou" tečku v podobě cliffhangeru. Povedlo se to, hodně se to povedlo.

Prokletá (2020) (seriál)

Start byl poněkud rozpačitý a skoro to vypadalo, že půjde o neškodnou rodinnou podívanou, ale pak se (skoro) naplno projevilo, že jde o Millerův komiks, nebyla tak nouze o násilí, zajímavé postavy a svérázně pojatou mytologii. Je mi jasné, že někomu tohle bude připadat příliš "multikulti", ale Cursed je netradiční a svým způsobem provokativní variací na tisíckrát adaptovaný příběh, který pobaví, pokud nebude zarytě odmítat nový pohled na klasickou látku.

Válečná jeptiška (2020) (seriál)

Je sice patrné, že rozpočet nebyl žádná sláva, ale herci jsou fajn, hlavní postava je otravná, ale oním sympatickým způsobem (i když by nemusela neustále utíkat před svým "osudem"), akce je méně, než bych si přál, ale když na ni dojde, tak je povedená a některá témata jsou zajímavá a vybízejí k zamyšlení. Občas je to trošku nekonzistentní a dějově zmatené, ale pobavil jsem se dobře, tedy až na ten až moc velký cliffhanger v závěru.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

V tomto případě platí klasické: "Dalo se z toho vytřískat víc." V případě příběhu se zůstane na povrchu, stejně tak postavy by si zasloužily více pozornosti a finále je o dost méně epické, než bych doufal. Působí to jako slušný úvod pro seriál, ne jako plnohodnotný film.

Dark (2017) (seriál)

Aktuálně dokoukána třetí řada a je to propletené, možná až moc propletené (stačí se podívat na schéma logiky seriálu), pamatovat si všechny postavy, všechny důležité události ve všech důležitých časových etapách není žádná legrace, ale ve finále, byť se člověk mnohokrát tak trochu zmateně škrábe na hlavě, je to bezesporu jeden z nejlepších evropských seriálových počinů za dlouhou dobu.

Řád (2019) (seriál)

Velmi, ale opravdu velmi sympatické překvapení. Námět čarodějové vs vlkodlaci je sice ohraný, ale tentokrát je podán s nadhledem, postavy jsou zapamatovatelné (ať už je milujete, nebo nenávidíte), humor štiplavý a nechybí ani trocha násilí. Vynikající směsice, která je svěžím větrem v trošku omšelém žánru. Jasně, triky nejsou ideální, ale jinak nemám větších výhrad. Po konci Teen Wolfa jsem přesně tohle potřeboval.

Já, Victor (2020) (seriál)

I když první epizody byly směsicí jednoho klišé za druhým, tak se z toho nakonec vyklubala sympatická romantická podívaná bez zbytečného LGBTQ agitování a přehnané dramatičnosti (byť dramatičtější momenty nechybí, ale jsou podány lidsky a netlačí na pilu). Je to milé, sympaticky obsazené, oddychové.

Makléři z Hollywoodu (2019) (pořad)

Kdo čekal Lovce realit, byl zákonitě zklamán, kdo čekal nablýskanou "reality" show o luxusní realitní agentuře, ve které jde více o vztahy, než o samotné reality, je určitě spokojen a to nadmíru.