Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

V první řadě bod za to, že herci očividně intenzivně trénovali a jejich fyzické střety jsou lepší a lepší. Teď k tomu, jak je na tom čtvrtá řada obecně. Ano, některé témata jsou recyklována z předchozích řad a ano, postavy střídají věrnost větší rychlostí než rozdávají rány, ale (staro)nový padouch, neustále se přelévající hranice mezi dobrem a zlem, sympatické obsazení a kombinace humoru, nadhledu, dramatu a překvapivých zvratů stále funguje na výbornou.

Hawkeye (2021) (seriál)

Tak trochu jako Smrtonosná past, tak trochu jako Daredevil, ale hlavně je to projekt, který ukazuje, že Hawkeye "nejslabší Avenger", ale někdo, s kým se musí počítat. Je to zábavné, je to svižné, chemie mezi postavami funguje a různá camea jsou pak jen skvělou třešinkou na dortě.

Pose (2018) (seriál)

Musím se přiznat, že tematika seriálu mi nejdříve nic neříkal. O téhle subkultuře jsem nic moc nevěděl, ale mám rád práci Ryana Murphyho, takže jsem tomu dal šanci a nelituji. Je to nablýskané a excentrické, což je pro Murphyho typické, ale také je to emotivní, dramatické, někdy veselé, někdy smutné, ale nikdy nudné. Plus je to bonus toho, že byly obsazeny osobnosti, které by se jinak v mainstreamové produkci neobjevily. Spokojen jsem byl se všemi třemi řadami a ano, poslední mohla být delší, ale i tak stačila ukončit většinu příběhových linek uspokojivým způsobem (až na Damonovu, ale to bylo způsobeno tím, že jeho představitel seriál opustil z rodinných důvodů).

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Třetí řada se je víc dějová roztříštěná, ale není to míněno jako zápor, ba právě naopak. Většina postav je natolik zajímavá, aby dokázala udělat své příběhové linky zajímavými. Humoru asi není tolik, jako v předchozích dvou řadách, je to o něco více dramatické, ale vůbec to nevadí, na kvalitě to seriálu neubírá a je dobře, že tvůrci zkusili něco jiného, než aby potřetí zkoušeli "to samé".

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Hravé, zábavné, svižné a animace nakonec působí velmi dobře. Ano, jistě se najdou ti, kteří budou brblat, že je v hlavní roli ženská hrdinka, ale to je jejich problém. Captain Carter je působivou postavou, která umí se štítem zacházet víc, než důstojně. Je pravda, že příběh by mohl být ještě více odlišný od toho původního, ale jinak nemám výtku.

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Na jedné straně klasicky marvelovsky epické, na té druhé sympaticky civilní. Příběhově dostatečně dobře rozehrané, aby se člověk těšil na to, co bude dál, postavy sympatické, vizuály na úrovni filmových blockbusterů, k plné spokojenosti mi opravdu chyběla jen Sharon Carter.

WandaVision (2021) (seriál)

Zatím to nejodvážnější, co Marvel nabídl. Kombinace klasických sitcomových schémat s prvky typickými pro epické marvelovky byla riskantní, ale vyšla. Nové postavy jsou fajn, vrátili se někteří staří známí (speciálně rád jsem za Darcy), ústřední záporačka je zajímavá, nechybí potitulkové scény i camea a herecké výkony v čele s Elizabeth Olsen jsou vynikající. Nemám tak, kromě pomalejšího tempa v prvních epizodách, žádnou větší výtku.

Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Ujetý a zábavný humor, originálně pojatá brutalita i zombie tematika, ale především skvěle napsané a zahrané postavy, Netflix už mě mnohokrát předčasným zrušením seriálů naštval, ale tohle bolelo skoro nejvíc.

WandaVision - Přerušujeme vysílání (2021) (epizoda)

Kat Dennings je zpět, konečně se dozvídáme víc o tom, co se děje a příběh se začal posouvat. Nemám větší výtku (tedy, až na to, že by mohla být tahle epizoda další).

Cobra Kai - Série 3 (2021) (série)

To, že se seriálu ujal Netflix, rozhodně Cobra Kai neuškodilo, nejen, že se mu dostalo mnohem více (zasloužené) pozornosti, ale také kvalita zůstala stejně vysoká, jako v případě prvních dvou výtečných sérií. Stále se pracuje s fungující kombinací dramatu, emocí, sebeironie a nadhledu, znovu dojde na pár bezva návratů a byť to může na první pohled fungovat jako hodně zběsilý mix, tak to ve finále skvěle funguje.