Případ číslo 39 (2009)

Téma trošku vyčpělé a už několikrát viděné, ale zahrané je to dobře, atmosféra je tu také přítomna, i když je pravdou, že se to zbytečně táhne. Kdyby to bylo o dvacet minut prostříháno, nic by se nestalo. Ale přesto vůbec ne špatné. 70 %

Upírův pomocník (2009)

Chybí mi tu výraznější dynamika, spousta postav je nevyužitých a souboje jsou nemastné neslané. Ale černý humor funguje, John C. Reilly mi přijde jako vhodná volba a atmosféra je občas docela slušně mrazivá. Přesto jsem doufal, že výsledek bude o něco kvalitnější.

Souboj Titánů (2010)

Samozřejmě, že to není jako původní film, což nikdo nesliboval. Na jednu stranu lidé peskují, že se to s originálem srovnávat nedá (a že opravdu nedá), ale tu druhou, pokud by se Leterrier hodlal co nejvíce přiblížit původnímu filmu, tak si budou někteří stěžovat, že jen uboze kopíruje. Ne každý umí natočit remake, který se podobá originálu, ale dát mu vlastní indvidiuální nádech a tak Leterrier připravil akční podívanou plnou triků (někdy lehce pokulhávajících), která se jednotlivým postavám moc nevěnuje, ale jako akční oddech funguje a v tomto ohledu mu těžko něco vytýkat. Nebude z toho stejný kult jako z původního filmu, ale nejsem určitě jediný, kdo si do přehrávače vloží DVD s tímhle kouskem, když si bude chtít užít řeckou mytologii v hodně svižném hávu.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Mám oproti jiným velkou výhodu, nikdy jsem nebyl fanatickým fanouškem Stargate a ještě se mi nepovedlo zhlédnout Battlestar Galacticu. Takže nebudu peskovat nad tím, jak je Universe úplně někde jinde než původní dvě televizní návštěvy do univerza Stargate. I když pravda, pár dílů jsem viděl, takže chápu, že plnou lidí nedokáže překousnout to, že se Stargate Universe ubírá naprosto jiným směrem. Místo odlehčené sci-fi obohacené od notnou dávku humoru se divákovi dostává hutná klaustrofobická návštěva na vesmírné lodi Destiny, na které se sešlo několik (anti)hrdinů, mezi nimiž to pěkně vře. Místo zběsilých akčních sekvencí se nám dostává psychologických her a zajímavě zpracovaných postav, které jsou mimochodem skvěle zahrány. Je odvážný krok zvolit jako hlavní charaktery osoby, které nejsou zrovna prvoplánovitě sympatické (některé naopak rychle vyvolají silné antipatie), ale v mém případě funguje. Je to dospělé, možná poněkud volně plynoucí, ale pro mě zajímavé.

Simpsonovi (1989) (seriál)

"Marge, Meggie upadly mléčné nožičky". Ano, v posledních sériích kvalita kolísá, ale přesto jeden z nejlepších kreslených seriálů a důkaz, že když se chce, tak Češi dají dohromady lepší dabing, než je možné slyšet v originálním znění.

Dokaž to! (2008)

Mary to zachraňuje, to se ví, ale jinak je to snesitelná taneční jednohubka s lehce nadprůměrnými tanečními scénami a spoustou klišé.

14 ostří (2010)

Musím říct, že emocionální náboj mě v podstatě minul, speciální efekty byly opravdu z těch slabších a spoustu soubojů mi zkazilo přehnané používání závěsných lan (kruci, co to je za zvyk, aby pořád někdo běhal po zdech). Na druhou stranu, několik bitek vypadalo opravdu více než dobře a ty mi nakonec chuť spravily, takže 50 %.

Spartakus (2010) (seriál)

Zprvu se zdálo, že půjde o lacině působící televizní verzi 300, která se bude utápět v příběhové prázdnotě a hektolitrech digitální krve, ale chyba lávky. Pokud jsem si to z počátku myslel, tak se musím seriálu omluvit, střetů v arénách ubývá a naopak přibývá intrik, kvalitní psychologie postav, nečekaných zvratů a emocionálních momentů. Onen sex a krvavé scény jsou jen kulisou k nevídaně se rozvíjejícímu příběhu, který je díl od dílu zajímavější a lákavější. Jen málokdy se dá odhadnout, která postava zemře (a některé smrti mi opravdu vyrazily dech, scénáristé se nebojí nechat zemřít i velice důležité osoby) a co se odehraje v příštích minutách. Tohle je pro mě opravdu televizní klenot, který stěží hledá konkurenci a nemluvím jen o vizuálním hávu. P.S.: Závěrečný díl první série byl přesně takový, jak jsem doufal :)).

Ninja Assassin (2009)

Ale no tak, vždyť je to poctivá řezničina, která je sice přehnaně "stylizovaná" a zatopena hektolitry počítačově generované krve, ale buďme upřímní, je svižná, zábavná, Rain prošel skoro stejně tvrdým tréninkem jako Raizo a na jeho výkonech je to vidět. Souboje jsou více než kvalitní a naštěstí se tu někdo nespoléhal jen na závěsná lana a dubléra, ale na vlastní pot a dřinu. Ano, střih a hry se světlem někdy zážitek degradují, ale ne tak, abych tu nadával a lamentoval nad "úděsností" této zábavné masité jednohubky. Upřímně, pokud jste viděli trailery, nemohli jste přece očekávat, že finální produkt bude výrazně jiný. 70 % a zasloužených.

Saw 6 (2009)

Opět zběsile brutální, ale naštěstí je přítomen děj, který člověk pochopí, i když nezná nazpaměť všechny předchozí filmy. Jistě, že nějaké souvislosti takto uniknou, ale příběh není natolik překombinovaný a zmatený, aby vám jeho pointa nedošla i bez pečlivého nastudování původních titulů. 50 %