Dallas (2012) (seriál)

Původní Dallas svému nástupci vlastně podráží nohy. Prezentoval totiž divákovi takové množství "šokujících" zvratů a intrik, u kterých se inspirovaly desítky dalších projektů, že nový Dallas, byť se snaží být překvapivý a propletený, pro "pamětníky" prostě není. Ale jinak jde o důstojného nástupce, velmi dobře obsazeného a schválení druhé série vůbec není od věci.

Zkrat (2011)

Obsazení jistě výjimečné, Gina Carano umí docela obstojně hrát, ale mnohem lépe se umí rvát. A překvapivě k tomu nedostala moc šancí, akce je na můj vkus málo. Což je docela škoda, protože příběh sám o sobě docela nudí a ničím vysloveně nepřekvapí. Zajímavá je především hudba, ale jinak docela zklamání. 50 %

Drive Angry (2011)

Příběhově docela zajímavé (i když ty dialogy...), nebere se to tak úplně vážně, je to sympaticky krvavé a Amber je k nakousnutí, ale triky jsou docela úsměvné (a ne záměrně), akce není zrovna zvládnutá a jsou tu pasáže, které vysloveně nudí. 50 %

Kamui, ninja na útěku (2009)

Pro mě velké zklamání. Příběh by se dal odvyprávět za pět minut, bojových scén je jen pár a ještě nejsou kdovíjak povedené, triky působí docela lacině a dialogy šustí papírem, až to bolí. Kdyby byla povedenější akce, možná bych přimhouřil oko, ale takhle nemůžu jinak, než dát 30 %.

Jack a Jill (2011)

Průjem v podání Adama Sandlera v ženském oblečení? Možná to někoho pobaví, ale mě ne.

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Upřímně mě nejdříve spojení MTV a vlkodlaci vyděsilo a čekal jsem něco přeslazeného, z čeho mě rozbolí zuby. Ale byť na romanci ve stylu "Romeo a Julie" dojde, tak je Teen Wolf také příjemně brutální podívanou, která občas zamíří do žánrových vod hororu. Ale současně nechybí i humor a docela zajímavá mytologie. A navíc i herci, kteří nejen dobře vypadají, ale i dobře hrají, takže u mě spokojenost.

Ďábel v těle (2012)

Byť nejsem zrovna zastáncem využívání "ruční" kamery ve filmech, protože mě roztřesené záběry spíše rozčilují, než aby působily zrovna sugestivně, tak tentokrát mi to příliš nevadilo. Ale konec, ten mě naopak zaskočil dost a ne v dobrém slova smyslu.

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Podobný styl pořadu mě baví, baví mě sledovat ony zvrácené postavičky, které mají dojem, že tohle je jejich cesta ke slávě, baví mě, jejich reakce, to, jak se pomalu odhaluje jejich pravé já, přestože se snaží skrývat. Ale to vše v tomto případě zastínila neuvěřitelně okatá a snad ani neskrývaná manipulace ze strany štábu, který si upravoval vše tak, aby dění pokračovalo směrem, kterým si přál. Jediné pravidlo bylo to, že si štáb může dělat, co chce a ze reality show udělal jen show bez špetky reality.

West Is West (2010)

O dost jiné, než první díl, více melancholické, méně vtipné. Ale byl jsem z toho na měkko, nebudu lhát :D

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tvůrcům bylo jasné, že něco tak naivního dnes nemůže fungovat s vážnou tváří a tak se nebáli humoru a nadsázky a filmu to hodně prospělo. Jinak jde o standardní pompézní sci-fi pohádku, která možná ničím nevyniká, ale ve většině ohledu také nezklamává. 7/10

Časové pásmo bylo změněno