Smash (2012) (seriál)

O muzikálech vím velké prd, ale i tak jsem si seriál užil. Možná není dějově originální, ale určitě je líbivý a poutavý. 7/10

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Snaha o tajemno vychází naprázdno. Mytologie je budována nezajímavě, spíše se věnuje pozornost milostným trojúhelníkům a dalším geometrickým obrazcům a to asi není dobře.

2 $ocky (2011) (seriál)

Tenhle typ sarkatického dvojsmyslného politicky nekorentního humoru mám rád, není možná originální, je docela vulgární, ale funguje, nemluvě o chemii mezi představitelkami hlavních rolí. Hodně povedená komediální novinka.

Underworld: Probuzení (2012)

Žádné prohlubování mytologie, jen akce se spoustou zajímavých nápadů. Underworld si přestal hrát na něco víc, než čím skutečně je - akčním krvavým béčkem. 7/10

Avengers (2012)

Jestli si na Whedonovi něčeho cením, tak toho, že umí natočit týmovku, kde nikdo není navíc. Nikdo není pátým kolem uvozu, které je filmu jen proto, aby tam prostě bylo. Jde o mozaiku dobře fungujících postav, které by hodně uškodilo, kdyby chyběl jakýkoliv z členů Avengerů. A všichni víme, že není snadné natočit film, ve kterém má každý z hrdinů svou důležitou roli a současně žádný nevyčnívá nad ostatním (v tomto případě ani Iron Man, u kterého jsem se toho bál). 9/10

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Tři věci mě zklamaly, absence Maggie Q, průměrné pěstní souboje a nic moc záporák, jinak ale vynikající za vlasy přitažená špionská podívaná.

Skrýš (2010)

Slušná porce klišé, očekávatelný konec, pár nezodpovězených otázek, ale jinak ucházející horor.

Colombiana (2011)

Jedna akční scéna na začátku, jedna na konci a jen ta první má správný náboj. To rozhodně není dost.

Černá hodina (2011)

Naprosto standardní pásový produkt, postavy se chovají nelogicky, dialogy jsou úsměvné, ale řemeslné zpracování docela ujde (i když neměli ukazovat to, co se skrývá za silovým polem vetřelců, to bylo poněkud nedodělané). 5/10

Templář (2011)

A další příklad toho, jak může zmatený střih "zabít" celkový zážitek. Atmosféra dobrá, herecké obsazení dobré, souboje by byly dobré, nebýt zběsilého nepřehledného střihu. 5/10