Bratři Sunovi (2024) (seriál)

Zábavná taškařice, ve které vám asijsky specifickým způsobem vyryjí do paměti, že rodinu je třeba chránit i před jí samotnou. Mělo to o dva díly více, než by bylo vhodné a konec byl hodně dětinský, ale zabaví to. Považuji to za ukončenou minisérii. Není důvod ani materiál na to dělat další.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Místo toho, abych psal obsáhlou recenzi, postnu sem svůj plivanec, který jsem postnul pozérům do diskuze. --------------------------------------------------- Ty vole to je samej pozér tady. Jestli se vám to nelíbilo, tak by mně fááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááákt zajímalo, co jste pálili poslední trilogii hvězdných sraček nebo post-Thanosovským pláštěnkám z MCU a DCEU. To by měl být samý odpad. Jasně, není to dokonalé. Zejména to má problém v levných hercích a faktu, že se to snaží odvyprávět příliš mnoho za hodně krátký čas. Ale ten vesmír funguje a na rozdíl od hvězdných sraček, si zatím vystačí bez kokotské Sílofyziky a planety ničících kompenzátorů, které si Imperiátor tahá z prdele, jak přijde lenivým scénáristům vhod. Řekl bych, že ten vesmír funguje lépe, než Avataří nebo Valeriánský a to je už slušné měřítko. Charaktery jsou jak na houpačce, zatímco kunímu ksichtu Ridleyové jsem celé hvězdné sračky chtěl zarazit kudlu mezi světla, Botulotoxinka je šukézní čmoudka i když by v její rodné vesnici byla už zasloužilou prababičkou. Navíc na rozdíl od Rey - "všechno umím, všechno znám, protože do mně obgeneraci naskákali příbuzní Mitochondrií z mého vrásčitého klono-děda" má naprosto jasné, uchopitelné pozadí, které vůbec, ale vůbec není kopií pozadí Gamory. A není bezchybná, a dokonalá. A, na rozdíl od Gamory, není permanentně nasraná, umí bulet když je to smutné, smát se, když je to vtipné a prostě umí poměrně širokou škálu emocí a póz. Na druhou stranu, ten indián Škyťák, co zkrotil Noha, to tam prostě vůbec nepatřilo, bylo to jak z kokotoVATARA, ale ještě o parník infantilnější. A i poté, co se Škyťák pomazlil s tou bezzubkou, byl jako postava naprosto mimo. Jastě, Hunman si hrál to své hovno a v českém dabingu byl dutej, ovšem smrt měl luxusní. Dário Nahaaris pak hrál velmi slušně a toho šikovnýho sedláka s širokým srdcem mu člověk rád uvěřil. Náckovskej Skrein sice nevyhraje záporáka roku, ale pokaždý, když nad ním budete ohrnovat nos, vzpomeňte si, že jste nedávali odpad za jenerála Huxe ani Kurlyenkové Taskmastera. A Edův Atticus by se v MCU umístil někde ve středu záporáků. A není hlavním záporákem universa (Imho to bude ve skutečnosti princezna Issa jak znám překomplikovanýho Snydera). Zbytek ansámblu nedostal moc šanci něco hrát. V tomhle člověk proklíná Snyderovy zpomalovačky, které zbytečné ukrajují drahocený čas pro vyprávění tak mnohovrstevného příběhu. Ovšem bez nich by to nebyl Snyder, že ano. Vizuál pak i přes Snyderfiltr je luxusní. Tady nejde říci ani popel a konečně jdou ty stamiliony dolarů na Buzflixu taky vidět. Hudba sice není Zimmerman, takže nic zapamatovatelně epického, ovšem podkresluje to výborně. Takže se kurva probuďte. Tohle je o parník lepší, než post-thanosovksé pláštěnky a o kosmickou loď před hvězdnými sračkami a to nejen filmy, ale i těmi přehypovanými, však stupidními a lore ničícími seriály. PS: Vsadím dobré víno, že tahle věc bude mít v Buzflixovském půlročním sčítání minimálně půl miliardy hodin a minimálně na vánoce to buzflixu přinese něco mezi 30-50 milióny nových předplatitelů s IQ vyšším, než nakousnuté jabko. ------------------------------------------------------------ Za mně tedy bez debat za 4 hvězdy, ale protože se mi nelíbí, jak to Snydera nenávidící pozéři poslali do špatných čísel, tak přidám na 5 hvězd. A těším se na dvojku.

Jeanne du Barry - Králova milenka (2023) odpad!

Stará, ošklivá, mužsky vypadající rašple hraje pětadvacetiletou, oslnivě krásnou a nežnou kurtizánu asi tak přesvědčivě, jako bych já zahrál koně. Navíc se to doslova a do písmene točí jen kolem té alžírské berberky, takže hodnotit její vzhled, půvab, charisma jako merito filmu je zcela správné. A právě kvůli jejímu věku a vzhledu za nula.

Leo (2023)

Jediná slabina jsou, jak zde píší jiní, úísně. Jinak tohle je film, jak z Pixarovských zlatých let. Nadčasový, zábavný, nenucený, rodinný, hluboký, dětský i dospělý. Postavy jsou perfektně napsané, nejsou vůbec Hollywoodsky schematické a přirostou vám k srdci. Sandlerův ještěr jede koncert a Burrův želvák mu skvěle přihrává. Oceňuji, že "záporák" došel k prozření už ve dvou třetinách filmu a Sandler prostě válí a snad se konečně láme ta jeho nezasloužená negativní pověst, protože on je opravdu dobrý nejen herec, ale i scénárista a komik.

Godfather of Harlem (2019) (seriál)

Ryze Whitaker-centrický seriál, ale kurva ten negr tady hraje svou další životní roli. Jeho herecký koncert je o třídu výše, než předvádí zbytek herců a ti sami hrají první třídu.  Oceňuji, že se to také docela drží historických reálií a není z toho ryze negerská agitka. Po dlouhé době seriál který si pět hvězd zaslouží.

Pachatelé (2023) (seriál)

Nekvalitní scénář, nekvalitní herectví, podprůměrná hudba a nudná akce. Tohle fakt není dobrý seriál. A nechápu Gemmu, že má za potřebí v něčem takovém hrát.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Po dlouhé době se nebojím dát plný počet. Výborná animace, odvážné scény, přiléhající hudba, hluboké myšlenky, zajímavé postavy a skvělý dabing. Realizmus byl z počátku taky přívětivý, ten sice zaklopýtal mezi 5 a 7 epizodou, ale v 8 se zase vrátil. Je to asi nejlepší nejaponské anime, co jsem kdy viděl a snadno předčí i Samuraje Jacka. Doufám, že Netflix dovolí autorům dotáhnout příběh do konce.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Děsná tupost. Josh se snaží seč může, ale protože má charisma veverky na cracku, tak bohužel. A to je prosím pěkně high-light tohoto filmu.

57 vteřin (2023)

No nevím jak to mohlo jít do kin. Je to jasný TV film a právě v kontextu TV je třeba ho vnímat a hodnotit. Jasně, je to trochu lineární, občas nějaké nelogičnosti a herci jsou druhořadí, ale to je na něm právě zajímavé. Je to změna oproti překombinovaným přepáleným, rádoby intelektuálním spektáklům. Josh to hravě zvládá utáhnout, ostatní herci hrají slušně. Morgan nám už stařecky šišlá, ale stále je to Freeman. Námět není špatný, poselství je ještě lepší. Nízkorozpočtové zpracování umně skryto. I v kině by to byly slušné 3 hvězdy, ale jednu přidám, protože mi to přijde od ostatních fakt podhodnocené.

Jules (2023)

Melancholická alegorie na stárnutí. Dědula Kingsley a dvě babky se ujmou mlčenlivého emzáka, který nezvládl řízení a shání kočky. Je to pomalé, je to lehce absurdní, má to občasné komické momenty a podmanivou táhlou hudbu. Kdyby to se to na samém konci zcela neztratilo, asi bych dal 4 hvězdy, ale ten pocit neukončenosti přechází do pocitu zbytečnosti celého filmu, takže za tři je maximum.