Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Čakal som niečo naozaj strašné a veru dobré to nebolo. Avšak dalo sa to pozerať aj keď miestami som sa za tie trápnosti hanbil za Bolka. Celkovo som sa zasmial asi 4krát a zaplakal asi 30krát no aj napriek tomu to nehodnotím tragicky. Film sa snaží mnohokrát odkazovať na špičkovú jednotku avšak kvalitatívne niet čo porovnávať. Dialógy alebo skôr monológy sú väčšinou na škodu a veľmi nesedia do žánru komédie. Čo ma sem tam bavilo boli niektoré buranské prejavy ale len zopár. Niektoré filmy by jednoducho nemuseli mať pokračovanie aj keď chápem, že vidina ľahko zarobených peňazí s využitím úspechu značky je lákavá. Dnes to vidíme všade. 50% a 3* s prižmúrením oboch očí.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016) odpad!

Bez ohľadu na to, že Burtona mám celkom rád tu musím byť nekompromisný z viacerých dôvodov. Film, ktorý má takéto hodnotenie vo mne vzbudzuje nedôveru v inteligenciu ľudstva. Pri každom fantasy som ochotný akceptovať dogmy vytvorené autorom, t.j. akceptujem svet, schopnosti atď. Avšak nelogickosť celého príbehu, absolútne nevyužívanie schopností, dementný a pre nich ľahko vyvražditeľný nepriateľ, ktorý je postrachom atď to akceptovať nemôžem. Z filmu kričí idiotia najhrubšieho zrna dopĺňaná blbými dialógmi a celkovo extrémne stupidným scénarom. Absurdná nelogická iritujúca zlátanina, kde najkrajším prvkom filmu je romantická zápletka. Áno, neveril by som, že to poviem práve ja. Doslova odporný film, pri ktorom pochybujem o mentálnom zdraví vysoko hodnotiacich ľudí. Na čo sa toto vôbec hraje. Blbosť filmu by som odtoleroval jedine ak by cieľová skupina mali byť deti ale hrá sa to na niečo iné. 5%

V oku tornáda (2014)

Film "Into the storm" je skutočne slabým katastrofákom bez nejakej väčšej akcie resp tuhnutia krvi v žilách. Film nevyvoláva v divákovi žiadne napätie alebo strach. U seba som nezaznamenal veľký rozdiel medzi sledovaním bežnej rozprávky a tohto filmu. Slabé, slabé, od love story cez akciu až po tuctový scénar. Film tohto žánru, čo nemá gule nemôže byť úspešný.

San Andreas (2015)

Samozrejme, že je to tuctový scenár a nič svetoborné to nie je. Avšak udržalo si to moju pozornosť (obzvlášť A. Daddario:D), nechýbalo dostatok akcie a efekty boli na úrovni. Tuctovosť a mierna plytkosť sa dala prežiť. Verím, že nikto okrem vizuálnej stránky nečakal kvalitný film. Vo mne to ale zanechalo celkom ok pocit a niečo také som aj od katastrofáku s Rockom čakal. Koniec koncov, väčšina filmov kde hrá Rock sú katastrofické ;) 70%.

Kick-Ass 2 (2013)

Na to, že som jednotku totálne zožral na toto sa mi miestami zle pozeralo. Veľmi zlý film. Kdežto jednotka bola skutočne badass motofoko film s poriadnym záporákom z reálneho sveta a brutálne drsným Big Daddym tu nie je nič. Jemný prd do vetra sem tam urobila Matička Rus a Plukovník inak nula bodov. A Mindy už nemá to šialené čaro ako predtým. 30%.

Kick-Ass (2010)

Tak toto som nečakal. Big Daddy ako fakt hustý chlapík a Hit-Girl trošku psycho ma celkom dostali rovnako ako tragikomické Kickassové momenty s výnimkou bazuky a jetpacku s rotačnými guľometmi (tie neboli tragické len komické). Big Daddyho zásah v sklade je top akčná scéna akú som už fakt dlho nevidel a potreboval, mohli ho vo filme nasadiť častejšie. 5* za Big Daddyho. ....verili by ste, že žeriem Nolanovho Batmana? ;)

Železná srdce (2014)

Všimol si niekto, že nemeckí vojaci len behajú dookola a nechávajú sa kosiť po desiatkach? Hrá sa to na reálny vojnový film tak prečo prvky z vojenskej hry so zapnutým GOD módom...posledná scéna úplne epic. Posádka tanku si zapla hru na úrovni "beginner" a AI súpera je na úrovni hojdacieho koníka s ťažkou mentálnou retardáciou. Film úplne odtrhnutý od akéhokoľvek dotyku s možnou realitou týmto kazí celkový dojem kde je atmosféra, efekty a detajly z tejto kategórie na veľmi vysokej úrovni. O to väčšia škoda. Brad Pitt je nielen skvelý herec ale účinkuje aj v dobrých filmoch. Jeho herecký výkon je ako vždy výborný, no je to žiaľ jeden z najhorších filmov kde účinkoval. Momentálne si fakt nespomínam na horší. 25%

Divergence (2014) odpad!

Nelogický svet s absurdným rozdelením do frakcií, ktoré nedávajú ani hlavu ani pätu. Dementnosť celého príbehu a sveta, v ktorm sa príbeh odohráva je takmer neopísateľná slovami. Už len to znemožňuje tomuto filmu aby za niečo stál no tá plytkosť scén, trhavý dej a 30s trvanie pocitov postáv..... Aby som predišiel vulgarizmom, čomu sa mi nepodarilo zabrániť počs sledovania musím len zhrnúť, že Divergencia je brak pre nenáročného diváka, vekom mladšieho a iracionálne zmýšľajúceho v každom ohľade. Pán režisér pravdepodobne študoval marketing a zameral sa na určitú skupinu, pravdepodobne adolescentné slečny a snažil sa predať akciu, romantiku, "hlboký" zmysel príbehu......žiaľ, taký je len obal, vo vnútri je to presný opak. Aktuálne 65% a 230. najobľúbenejší film. Kam sme to dospeli. 10% za sympatický výkon hercov, žiaľ celkový dojem musí byť z mojej strany veľmi kritický.