Kundo: Čas pomsty (2014)

Nikdy by mě nenapadlo že Čapkovo mistrovské dílo, Povídání o pejskovi a kočičce, bude mít takový vliv na Korejskou kinematografii. Úplně to vidím před očima. Scénárista začne číst příběh s dortem, v polovině upustí knihu na zem a se slovy „Milosrdný Buddho, že mě to nikdy nenapadlo“ začne psát scénář do kterého přidává samé dobré věci. Těch dobrých věcí ze všech možných, žánrově a tematicky kompletně odlišných filmů je tu fakt ranec. Škoda jenom že pohádku nedočetl. Pak by mu totiž došlo že výsledek nebude stokrát dobrý film, nýbrž totálně schizofrenní mišmaš, kterému se po většinu času nedaří udržet jednotný tón ani od začátku do konce scény a ve kterém hlavní hrdina jen tak z prdele vytáhne kulomet a vy to máte bez otázek přijmout. Chvilku je to Robin Hood, pak wuxia, pak western, pak Dannyho parťáci, pak nevím a pak Tarantino. Přidejte zabijáckou stopáž a z mého pohledu naprosto nepochopitelný casting (osmnáctiletého hlavního hrdinu hraje čtyřicátník) a výsledek je skoro nekoukatelný film. Dvě hvězdičky dávám za poměrně dobře zvládnutou vizuální stránku ale víc nic.

Tokarev (2014) odpad!

V roce 2014 Nicolas Cage hrál ve čtyřech filmech. Tokarev je třetí z nich co jsem viděl a stejně jako u jeho dvou předchůdců, i tady se musím uchýlit k nejhoršímu možnému hodnocení. Opět je to naprosto amatérsky natočená sračka, se scénářem bez jediného originální nápadu, který kompletně vykrádá lepší filmy ale ani to nezvládne pořádně, a tak stojí kompletně za hovno, hereckými výkony, které by hravě strčila do kapsy kdejaká skupina ochotníků a neskutečně slabým Cagem který se ani nesnaží cokoliv hrát a filmu tak podráží jeho jedinou berličku o kterou se mohl opřít. Přiznám se, že nechápu, kdo tyhle projekty financuje a proč se s nimi zrovna v roce 2014 roztrhl pytel. Přijde mi to jako nějaký hodně bizarní daňový podvod, protože žádné jiné vysvětlení mě prostě nenapadá.

Hory mají oči (1977)

Podprůměrný slasher ve kterém nejlepší herecký výkon podává pes a který naprosto bezostyšně vykrádá úspěšnějšího bratrance z Texasu. Craven dle mého názory vždycky točil sračky a ani tenhle film mě nepřesvědčil o opaku. Naštěstí boom slasher filmů už je za námi, takže mě skutečně nenapadá důvod proč se na jeho filmy dívat.

Temný bojovník (2014) odpad!

Dokonce i na poměry těch sraček ve kterých Cage hraje je tohle jeden z jeho nejhorších filmů. Takhle amatérsky natočenej film jsem snad ještě neviděl. Kamera je tady naprosto otřesná. Vypadá to jako kdyby to točili na mobil a stativ si zapomněli doma. Přidejte hyperaktivní střih (průměrná délka záběru je v některých sekcích tak půl sekundy) a máte vizuálně totálně nekoukatelnou sračku ze který mě tak akorát rozbolela hlava. Scénář je taky kompletně nepochopitelnej. Celý je to poskládaný z těch nejdementnějších klišé, co je napadly ale ani to nedokázaly udělat pořádně. Nemůžu si pomoct, ale od samého začátku se mi zdá, že tu prostě chybí scény. Borec z ničeho nic uprostřed bitvy začne povídat, jak ho to všechno sere a já vůbec nevím odkud to přišlo.  Kdyby tenhle film vyšel dneska tak s jistotou řeknu, že to psal počítač.

Kung Fury (2015)

Parodie na retro mlátičky plná drsných hlášek, vtipných momentů a absurdní akce která tentokrát obsahuje nápady z nejedné videohry. Krátká stopáž filmu vyloženě sluší a těch třicet minut je tak plných že se ani na vteřinu nestihnete nudit nebo zamyslet nad tím jaká kokotina to vlastně je. Samozřejmě ani tady se vše úplně nepovedlo a zvlášť ten humor celkem stagnuje ale film opět zachraňuje to sviňské tempo kterým vás žene k závěrečným titulkům a songu True Survivor. Těším se na druhý díl.

Zelená kniha (2018)

Trochu drsnější Řidič slečny Daisy. Téma je sice o trochu těžší ale jinak je to pořád jedna a ta samá šablona. Naštěstí výkony hlavních dvou herců to v pohodě utáhnou, a tak je to zase kvalitní pohodovka na večer s rodinou, která vám sice neřekne nic nového ale i tak pohladí na duši.

Mechanický pomeranč (1971)

Tradiční film od Kubricka. Tím chci říct, že je to brutálně nevyvážený s obřími skoky v kvalitě jednotlivých částí. První akt je naprosto nekoukatelná kokotina. Film v něm dosahuje demence The Room a tak jsem se u nejedné scény začal smát. Na závěr, když hlavní hrdina nahání ženskou s obřím keramickým čurákem v ruce jsem totálně bouchnul. Pak přijde druhý akt ve vězení a film se naprosto neskutečně rozjede. Přijde mi úžasný, jak rychle mě to chytlo a já seděl jako přibitej a čekal co bude dál. No ale pak přijde akt třetí a film opět začne dost nudit. Sice to není tak neskutečně dementní jako začátek ale jinak strašná nuda. Bohužel další zlepšení se už nekoná a ani finální pointa mě nijak zvlášť neoslovila, protože ve filmu vlastně vůbec není (kam se poděla poslední kapitola?). Jo, ještě bych asi měl zmínit to legendární násilí a sex který ve své době šokoval davy. Zkrátka, v prvním aktu se hodně mlátí a všude jsou vyobrazený kundy a čuráci. Ve své době asi pohoršující ale v dnešní době internetu celkem slabota. Kubrick navíc naprosto neskutečně tlačí na pilu a akorát tak dodává první části její ohromnou vtipnost. Fascinuje mě, že tohohle trotla lidi považujou za největšího filmaře všech dob.

Profesionál (1981)

Klasika. Belmondo je sympatický král všech špiónů a s Francouzskou tajnou služkou si celý film akorát tak hraje. Solidní scénář, skvěle natočené a na pozadí hraje ta legendární hudba (Morricone prostě uměl). Nemám co dodat, tohle se prostě povedlo.

Chlast (2020)

Věděli jste, že nadměrná konzumace alkoholu je pro vás špatná? Ne? No tak teď už to víte a můžete si tak ušetřit dvě hodiny svého života. Vůbec nechápu, co se na tom všem tak líbí. Mikkelsen sice dokáže divy, a i tady se sakra snaží ale vlastně tu ani nemá co zachraňovat. Finální scéna je fajn a asi dvakrát jsem se trochu uchechtnul. Ty dvě hvězdičky dávám čistě za Mikkelsena.

Mládí (2015)

Caine je dobrej herec, a to je tak všechno. Tenhle příběh jsem už prostě viděl stokrát a Mládí se nedokáže dostatečně odlišit od konkurence. Jediná novota je tu ve formě finálního twistu o manželce hlavního hrdiny, který ale filmu spíše ublížil, než pomohl. Je tu teda ještě jakási snaha o artové působení, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo. Koukat se na to dá ale čekal jsem víc.