Apocalypto (2006)

Lehce podprůměrný akčňák který zachraňuje zasazení do prostředí Mayské civilizace. O té se ale ve filmu dozvíme velmi málo a jedná se tak pouze o líbivé pozlátko které sice filmu dost pomohlo, ale od průměrného hodnocení ho nezachrání. Nudit se nebudete ale za měsíc si na Apocalypto ani nevzpomenete.

Hrdinové ohně (2017)

Až na finální požár se ve filmu nic neděje. Oceňuju originální téma, ale troufnu si říct, že tohle šlo natočit o hodně zajímavějším způsobem. Celá řada scén na mě navíc působila dost teple a drama hlavních dvou hrdinů s jejich manželkami mě totálně nezajímalo.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Jak již jsem napsal v jiné recenzi, Carpenter sice umí točit horory, ale jeho akčňáky vždycky stály za hovno. Tady však mile překvapil, neboť se mu konečně podařilo natočit naprosto průměrné akční béčko. Pravda pro většinu režisérů by to nebyla zrovna velká pochvala, ale na Carpentra je to překvapivě dobrý výkon.

Poslední skaut (1991)

Učebnicový příklad devadesátkového akčňáku. Bruce Willis je drsný jako vždy a hází one linery vlevo, vpravo. Bohužel scénárista zapomněl že i akční film potřebuje trochu víc, a tak se pokusil celý příběh sešít pouze z akčních scén a drsných hlášek. Výsledek sice ze začátku celkem baví, ale rychle se okouká a začne nudit. Tři hvězdičky dávám primárně za Willise.

Východní přísliby (2007)

Průměrná gangsterka. Aragorn, teda Mortensen je fajn a konec je celkem dost slabej. Nějak my teď došlo že o tom filmu vlastně nemám vůbec co říct. Zkrátka kdo viděl nelitoval, kdo neviděl o nic nepřišel.

Krvavý diamant (2006)

Naprosto průměrný americký film se solidním vizuálem a neskutečně slabým příběhem.  Pokus o zpracování závažného tématu, do kterého se ale scénárista nechce moc pouštět, aby na to mohli jít rodiny s dětma, a tak se důležité části odehrávají mimo obraz a film je zakončený naprosto dementním happy endem u kterého každý správný Američan uroní slzu a v duchu si řekne onu známou větu „Naši zase vyhráli“ a spokojeně odkráčí domů. Samozřejmě pokud do téhle skupiny nepatříte tak se budete celkem dost nudit.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Velmi příjemné překvapení. Původní seriál sice neznám ale koukám, že ho asi budu muset dostudovat, protože tohle se mi skutečně líbilo. Film sice asi pro děti ale i dospělý si tu najde své. Naprosto úžasná animace, solidní humor, kvalitní parodie známých filmů a některé sekce mi přišli o dost napínavější než kdejaký béčkový horor. Zkrátka, tohle se vážně povedlo.

12 opic (1995)

Přesně ten typ filmu, u kterého si se smutkem uvědomím, jak strašně mi chybí Bruce Willis. Dvanáct opic je solidní sci-fi flák který při prvním sledování sice trochu potrápí, ale když dáváte pozor tak se to celkem dá pobrat. Zápletkou pro mě film překonal Total recall a zpracováním zase Pátý element. Není co vytýkat. Jeden z mála filmů, které by asi každý měl vidět.

Tváří v tvář (1997)

Velmi dobrý akčňák u kterého se rozhodně nudit nebudete. Pro většinu režisérů by to byl solidní výkon, ale John Woo umí lepší. Je to sice poctivý flák akce, s velmi originální zápletkou a zatraceně silným castingem, ale chyběla mi tu ta totální destrukce setů, kterou je John Woo tak známý. Něco tu sice je ale s filmy jako je Hard Boiled se to vůbec nedá srovnat. I tak mě film bavil a dávám velmi silné čtyři hvězdičky.

Telefonní budka (2002)

I přes nízký rozpočet zatraceně povedený thriller, který mě po většinu času udivoval svojí kvalitou. Bohužel v poslední třetině film zaklopýtá a pod tíhou nezodpovězených otázek se totálně zhroutí. Celo dobu jsem napjatě čekal, co asi hlavní hrdina udělal. Přece ho tam nedrží jenom kvůli tomu, že podvádí svoji ženu. A kdo je vůbec ten odstřelovač? Bohužel, žádné pořádné rozuzlení se nekonalo a film mě tak celkem dost zklamal.