La La Land (2016)

Další přeceňované dílko, které však vedle Moonlightu je, ale pouze vedle něj, mnohem lepším filmem. Nedomyšlené scény (holka jde na party a co pak?, tanec v oblacích i na ulici) klišé jak Brno (tanec v oblacích). Oba hlavní představitelé tancují dost špatně, i když prý tvrdě trénovali. Stále mám ráda Ryan a díky tomuto filmu jsem objevila Emmu Stone, ale to je tak všechno...

Moonlight (2016)

NUDA, NUDA, NUDA! Neskutečně moc jsem chtěla, aby film skončil a skoro jsem spala! I ta největší kravina ve Varech je lepší než tohle! Za co dostal ten Ali Oscara? Za debilní kecy u stolu? U poloviny scén jsem věděla, jak dopadnou a co kluk řekne! Tohle všechno už jsem stokrát viděli v kterékoliv televizní inscenaci na ČT. Ach jo, hrůza, nejslabší film roku!

Skrytá čísla (2016)

Oproti zpracenému Moonlightu tohle je fakt pecka! Skvělé herecké výkony hlavních představitelek, které jsou spolu s panem Kostnerem, paní "důležité" Dunst a otravu Parsonse (skvělá poloha!) lepší než celá Viola Davis v Plotech. Schválně jsem v Londýně shlédla většinu oscarových nominantů a tohle je jasný film roku! Akcent hereček, chemie a souznění přímo tryskají z plátna, z obrazovky. Navíc když se to skutečně stalo! Hudba nádherná - Celkový dojem je SUPER, SUPER, SUPER. Film si pouštím i jako kulisu a jen poslouchám dialogy a krásné hlasy :-)

Logan: Wolverine (2017)

Hugh na umření s mladší kolegyní skorodceruškou, která je krásně mrštná a šikovná. Skutečná krvárna, to jsem fakt nečekala - R jako vyšité.

Zmizení (2013)

Poutavý, děsivý kus s atmosférou, při které jsem jako u jediného filmu padala ze sedačky v kině a zakrývala si oči! A ten závěr, wow, no teda?

Nedotknutelní (2011)

Přeceňovaný film s protivným černochem. A to nejsem rasista, protože ve skutečnosti to byl Arab.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Viděno na Netflixu a neskutečné zklamání - akcent, výslovnost a neustálé protivné a nekonečné zpívání trapných písniček mě fakt nudilo. Ok, home sweet home, ale otravné. Jedině symbolické červené střevíčky bych chtěla mít taky, jinak už nic

Dívka ve vlaku (2016)

První film, který jsem viděla v Londýně, navíc v skoro vyprodaném kině a ještě den po mezinárodní premiéře. Už po půlce jsem věděla, kdo je vrah - většina dílů seriálu "Odložené případy" je lepší než tohle! Dost zklamání, paní Blunt toho umí předvést mnohem víc...

Světlo mezi oceány (2016)

Viděno v Londýně v poloprázném kině, ale když jsem vycházela ze sálu a utírala si slzy, tak mě 2 cizí dámy začaly utěšovat... Fakt krásný film, paní a pan hlravní představitelé, teď již manželé si to fakt moc hezky užily. A zlomená Rachel Weisz umí zahrát prostě všechno :-)

Ať vejde ten pravý (2008)

Viděno na zlínském festivalu 2017 - hlavní představitelka je fakt úžasná (taky tam pěkně vymrzla...:-) protože zima sálá z filmu po celou dobu. Bloňďatý klučík za ní dost pokulhává, ale jako nízkorozpočtový horor stylem natáčení, "lekavými" scénami, atmosférou a celkovým dojmem strčí do kapsy většinu americké produkce. Konec podivně rozplizlý, po vysvětlení mi to přišlo divný, ale proč ne...