Zakázané hry (1952)

Vtipné, dojemné, poutavé, prostě krásné, co víc od filmu chtít. Jen je divné, že lidé, kteří chodili do kostela, se neumí modlit nebo ve 20.století nepoznají, jak vypadá mrtvý člověk. Konec dosti otevřený, ale takových jich ve válce bylo spoustu...

Kajínek (2010)

Pár akčních scén, těkavá kamera a jednolitý výraz hlavního představitele dobrý film neudělá. Příběh je dosti jednoduchý a slabý a Pan Vladimír Dlouhý sám všechno neutáhne, takže smůla.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Nejslabší příběh a film celé ságy - až na pár vtipů je v něm dosti hluchých míst a Draco Malfoy to taky nezachrání...

Quantum of Solace (2008)

Sice ne tak dobrý jako české Casino Royale ve Varech, ale rovněž povedené. Pouštní vedro a ekologická řešení, hm dobrý

Dotek zla (1958)

Nevím, nějak mě to nezaujalo, je to takové celé prázdné a podivné - snad kromě efektního začátku a konce

Ve stínu (2012)

Film pokračuje v tom, c onačala Pouta a Protektor - kvalitní a poctivou českou filmařinu. I když je to celkem někdy klišovité a opakující se, ten konec mě naprosto dostal a hlavně pohled do kamery - za ten si to "pětkuů zazlouží

Zažít Woodstock (2009)

Jeden malý "výlet" o jednom velkém "poznání" jménem svoboda a nezávislost na pozadí největší hippie akce. Ale na plnohodnotný film to nestačí, chybí mi tam víc prožitků a hlavně NĚJAKÁ TA HUDBA!. Navíc rozbíjení obrazovky či plátna na několik čtverečků zbytečně ruší.

Loni v Marienbadu (1961)

Naprosto odzbrojující film se skvělým obsazením (tajemné zjevování zklamaného pana manžela je neskutečně silné), působivými scénami v interiéru (škoda že ne v Mariánkách) a poutavým komentářem. Měla jsem připravený krásný komentář, ale zapomněla jsem ho pro ten pocit, takže snad napodruhé to vyjde

Cosmopolis (2012)

Největší blbost, kterou jsem letos viděla aneb každý festival ve Varech má nějaký "úlet" - tohle bylo roku 2012. Jedna hvězda za snahu Pattinsona (chvíli si odpočiň uf) a ženského osazenstva s hezkým návratem paní Morton v čele. Vám pane Cronenbergu, už fakt hrabe a předčasně senilníte, ach to ne! :-O