• Krátkometrážní

Glissando (1982)

Každopádně se jedná o výjimečný film, srovnatelný nebo podobný snad jen s Rukopisem nalezeným v Zaragoze, ale že bych věděl, o co vlastně opravdu šlo (po jednom podívání bez titulků a jednom s), to říct nemůžu :-)

Tady to musí být (2011)

Velký film o tom, že když se vám náhodou podaří stát se nebo zůstat dítětem, není nejlepší nápad si to kazit tím, že někoho zastřelíte.

Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid (2011)

Potřebný film, který mimo jiné naznačuje meze komunikace (za těch 199 minut celou problematiku sotva nakousl), potřebu zdravého skepticismu a nutnost uvědomit si, že nesmíme věřit ničemu, co se tváří jako "jistota". Jak říká klasik, v naší konečné a proměňující se existenci nemají jistoty z definice smysl. A jinak, i přes možný dojem "objektivní směsky" je Tmáře stále potřeba přijímat jako velmi subjektivní názor režiséra. Chtěl jsem ještě napsat: "Pro mě osobně by film mohl být mnohem delší a tematizovat víc z problematických věcí z velkých klasických náboženství.", ale během psaní jsem si povzpomínal, že to tam vlastně skoro všechno bylo.

Tambylles (2011) (studentský film)

Film byl letos vybrán do soutěže studentské sekce festivalu v Cannes.

Hájek na zámku, Petr v podzámčí (2011)

Ony ty jeho řeči v jistém smyslu asi smysl dávají, nebo aspoň větší část, ale tento dokument k nim nedává klíč a potřebný kontext, aby opravdu smysl dávat mohly, a ani pan Hájek je nepodporuje tou správnou "energií".

Řekni, kde ti Němci jsou (2011)

Nevnímal jsem to jako film o minulosti, ale o současnosti a budoucnosti. V této perspektivě je velmi zajímavý.