• Krátkometrážní

Tělesné vztahy (1971)

Škoda první třetiny filmu, kdy Garfunkel a Nicholson prostě nepůsobí jako studenti, ale jinak good.

Terapie sdílením - Rozmaž to pořádně (2020) (epizoda)

Pavlíček s herci prostě umí. Nechápu, co tu lidem chybí. Je to malá, lidská anekdota, žádný sitcom nebo filosofické dílo. I když i poselství (o digitální době) by se našlo.

Umění milování (2017)

Životopisný snímek v mnohém podobný stylu Bohemian Rhapsody: Automaticky předpokládá, že divák má rád ústřední postavu a její dílo, narací je úsilí toto dílo realizovat, přitom ale pro nezasvěcené (nebo prostě citově nezainteresované) ne-fanoušky předobrazu ústřední postavy film nenabízí sám o sobě nic, pro co by si měla získat divákovy sympatie. Naopak, stejně jako při ztvárnění filmového Mercuryho se tu sází na podivnou polokomediální stylovost, cool-glorifikaci, která bez poctivého zdůvodnění samotným filmem vyznívá nuceně a "attention-whoreově" - zatímco všechna problematická místa v životopisu se přecházejí neproblematicky, snad jen se zběžným sebedojetím, že nikdo, ani já, sexuologická star, nejsem dokonalá (jak neuvěřitelně kašle na ty svoje děti! - ale důsledky takového přístupu k výchově v plnosti ukázány nejsou). Stejně jako slavný film o slavné kapele je tento snímek o jednom polském bestselleru především dobře vyrobeným produktem pro předem zaručené fanoušky, žádné psychologické drama, obraz doby nebo tak něco.

25 km/h (2018)

Je tam jedna opravdu krásná, nezapomenutelná scéna. Solidní komedie, kterou jsem docenil víc až napodruhé.

Zrádci (2020) (seriál)

Poslední díl to trochu vytáhl nahoru, ale...….. Půlka herců hraje slušně, půlka blbě. Půlka motivů ve scénáři je skvělých, půlka dementních... Kdyby to bylo o půlku kratší, bylo by to o dost snesitelnější.

Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie (2019)

Co k tomu psát...? - Nejkratších pět hodin v mém životě (epilog pak je už trochu navíc). A těch patnáct, dvacet minut v poslední části, kde se prolíná Smrkovský, druhá pochodeň a úvahy o smrti... to je tak nečeské, tak nahé a upřímné, až se těžko věří, že je to součástí "českého filmu" a "české kultury".

Jakubův žebřík (1990)

Vyšší dívčí scénografie, kamery, střihu, scénáristiky atd. atd. Psychologický film, který na to jde přes tělesnost, hmat a sny. Naprosto super.

Šéfová (2017) (seriál)

POVÝŠENÍ je best, pak to jde už trochu dolů a díly 11 a 12 vlastně nepočítám. Škoda totál-low-budget produkce, má to potenciál.

Milenci (2008)

Sedlo to dobře, tak akorát. Mám na tenhle konkrétní film jako divák asi obzvláštní talent. (Citátu jsem si nějak nevšiml)