Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Z průměrného sitcomu se s přibývajícími epizodami stává podprůměrný. Vtipy, snažící se o využití kulturních rozdílů a dělající střídavě magory z Indů a Amíků, jsou zoufale nevtipné a co hůř, tvůrci jsou schopní je protočit i několikrát dokola. Celé snědé osazenstvo v čele s králem idiotů Guptou je těžce nesympatické a hlavně nepřirozené. Jediné rozptýlení pak přináší kousky Charlieho a krása Pippy Black. Ale to najdete i ve spoustě vhodnějších seriálových alternativách. Projednou souhlasím se stopkou po první serii. // Nejoblíbenější postava: Charlie // 45%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Stále moc nechápu, proč na dva díly rozdělili jednoznačně nejslabší knihu, která má navíc absolutní minimum děje. Jako kdyby si najednou uvědomili, že sakra, to už jsme na konci, z čeho já si koupím další ostrov v Řecku? Je to vidět a hodně. Přibyla spousta bezvýznamných scén a dlouhých náhledů. Ale já to Yatesovi nezazlívám. Konečně se mu podařilo to, co ve všech ostatních dílech zoufale chybí. Pocit, že to opravdu myslí vážně, že skončila všechna sranda a že teď je se všemi zle. Minimum zbytečných šaškáren, když už humor, tak hořký. Beznaděj všude okolo, finální přerod z pohádky na temnou fantasy. Vzhledem k opravdu nízkým očekáváním jsem nakonec nadšen, protože vím, že tohle byla ta slabší část. Plná stanování, zbytečných hádek a dějových oslích můstků. Pokud se ale udrží podobná forma zachycení atmosfery i u Grand Finale, máme se opravdu na co těšit. // + za příběh tří bratří, + za offbook tanec ve stanu // 85%

Legenda o sovích strážcích (2010)

To zase forma nekompromisně vítězí nad obsahem. Animace je úchvatná a akční scény, které jsou o to nabušenější, že se jedná o letecké souboje, jsem chroustal jako popkorn a přestože byly zpomalené, stejně jsem si některé pouštěl znovu. Ve vzduchu jsou bezchybní, ale jakmile se mají strážci zklidnit a vyprávět příběh, začnou těžce sípat. Celá epická zápletka na mě působila, jako kdyby se odehrávala na území školního parku. Zlé sovy u pískoviště, legendární sovy za potokem. Jakoby Snyder stále nebyl rozhodnutý, jestli točí pohádku anebo temnou fantasy. Tomu napovídají i opravdu umírající sovy a realistické bitvy na jedné straně a infantilní vedlejší postavičky a přitroublá gesta na straně druhé. Mám z toho smíšené pocity, ale je to stále o mnoho víc, než od animáku z poslední doby dostávám obvykle. // 70%

Luther (2010) (seriál)

Hlavní rozdíl mezi Lutherem a většinou ostatních krimi je ve výstavbě příběhů (i těch epizodických). Standardní krimi má za jeden díl obvykle jednu vraždu/únos, spoustu podezřelých, hrdina má neomezené prostředky a postupnou eliminací oněch podezřelých nakonec vraha odhalí, dopadne a případné unesené zachrání. To vše se děje ve sterilním prostředí, daleko ode všech ošklivostí, které vrah páchá. Tady po několika dedukcích už máme my i Luther (ten si je na můj vkus občas jistý až moc) jasno a tak jde hlavně o to, jak a za jak dlouho bude vrah dopaden. A kolik toho stihne napáchat. Právě princip hry o čas, kdy vidíme, co všechno za svinstvo psychopati páchají zatímco se je snaží detektivové dopadnout, je na Lutherovi tak přitažlivý. Je cítit, jak pak každá další smrt těžce dopadá na záda vyšetřujících a jak snadno je to pak táhne k temnotě. A DCI Luther už jí je zatraceně blízko, ne-li uvnitř. Tady pak nastupuje unikátní vztah Alice/Luther, kde se zdá, že ona jediná ho v určitých věcech dokáže pochopit. Proto mě opravdu mrzí její dost nevyužitý potenciál v druhé serii. Linie s mladou prostitutkou jí ani Ianovi nesahala ani po kotníky. // Nejoblíbenější postava: Alice Morgan // 1.serie: 95% // 2.serie: 75% // 3.serie 75%

Na doraz (2010)

Původně spousta očekávání, protože rád roadtripy, rád Downeyho Jr., relativně rád Phillipse, ale po hodnocení několika vybraných uživatelů jsem začal cítit průser, který se nakonec i dostavil. Je to hloupé, nesympatické a co víc, je to nudné. Nikomu jsem to herectví ani za mák nevěřil. Obě postavy jsem nenáviděl, jejich bolest pozoroval s netečností, jejich příhody považoval za absolutní nesmysly a když jsem viděl, jak šroubovaně vznikalo jejich přátelství, v duchu jsem svou obrazovku prosil, aby příští nehoda už byla fatální. // 30%

Na tuhle nemám (2010)

Joooo, tak takhle to nefunguje a chvílemi to byla až křeč, jak se tvůci téhle komedie snažili přesvědčit své diváky, že ano. Vše vyhnáno do největších krajností. Molly absolutně nekritická, Kirk uplně nejklasičtější extra hodný loser, kámoš pako se srdcem na pravém místě, expřítel zabezpečený hezoun, expřítelkyně mrcha...tenhle scénář by vám víceméně kdokoliv vycucal z prstu za jeden večer. // 40%

Na vlásku (2010)

Léty prověřená disneyovská metoda cukr a kýč ve vší své parádě. Proč proč proč musí za každou cenu všude zpívat? Nicméně je to pohádka a jako taková zřejmě bude fungovat. Zloduši jsou povětšinou ve skutečnosti hodní, vojáci nešikovní, hlavní pár roztomilý a roztomilé je víceméně i vše okolo nich. Sebeshazování zafungovalo, ale ocenil bych ho více, protože některé scény si o to přímo říkaly. Za každý rok, který bych sobě ubral bych tu pravděpodobně procento přidal. // 70%

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Seriál s největším počtem wtf momentů na epizodu, který jsem kdy viděl. Většina vtípku je už hodně přes okraj a tak dost záleží, jestli takovému typu humoru holdujete. Mně nevadí a v mnoha případěch jsem se upřímně zasmál. Problém ale je, že mnohé jsem oproti tomu zase prozíval a některé scény jsou vyloženě hloupé. Ve výsledku je to tedy ještě více vypolarizované než stylově podobný Archer. Při nejmenším ale oceňuji originalitu a odvahu vůbec něco takového ze sebe vypustit. // Nejoblíbenější postava: Leonard // 70%

Parchanti (2010)

Loseři se tvářili drsně, ale drsní moc nebyli. Dramatické scény do jedné působily nepatřičně a často to vypadalo, že jim ani samy postavy nevěří. Vím, o to tu nešlo, ale když u jsme u teamového akčňáku, očekávám, že ten team bude cool i po skončení všech těch jednotlivých zpomalených záběrů. Nějaký ten úsměv na tváři vykouzlili, ale nic co by je vytrhlo z šedého průměru. // 60%

Pixely (2010)

To, že to na rok vzniku vypadá poněkud lacině ani tak nevadí. Koneckonců je to kraťas. Chybí tomu ale nějaký ucelený přiběh. Je to smršť výborných nápadů, ale bez jakékoliv struktury nebo pointy. I tak to ale rozhodně stojí za shlédnutí. // 75%