Český žurnál - Já, horník! (2014) (epizoda)

Velmi povedený díl dokumentárního cyklu Český žurnál, přičemž kompozice jednotlivých záběrů je poskládaná do zajímavé mozaiky záběrů s velkou výpovědní hodnotou. Těžba uhlí na Ostravsku je palčivé téma a nemělo by uniknout pozornosti filmařům, kteří pro svou práci využívají zejména peníze z koncesionářských poplatků. Dle mého názoru tento způsob nahlížení na problém ukončení těžby v dole Paskov a případnou potřebu restrukturalizace celého odvětví je vhodný a poučný. Krutá realita je následující - ročně vytěžené uhlí v Paskově = 0,2 % roční spotřeby Číny a to hovoří za vše i přesto, že horníci dělají, co můžou a síly jim stačí.

Světová krize: Co nás čeká? (2008)

Určitě by stálo za to, shlédnout dokument s podobným obsahem a účelem, ale s podstatně aktuálnějšími daty. Přece jen v tak živelných prostředích, jakým finanční trhy, měnová a fiskální politika jsou, nelze věrohodně reflektovat situaci, když rok vzniku snímku je 2008. I.O.U.S.A. je bezpochyby zajímavý svými přehlednými grafy, animacemi a argumenty vystupujících aktérů kampaně. Kontaktní kampaň je cílená proti politice neudržitelného zadlužování. Neřekl bych, že se jedná o alternativní pohled na problematiku, spíše jde o další z témat, které v záplavě informačního šumu, nemají tolik místa. Z dokumentu například vyplývá, že demokratický systém vládnutí je jednoduše přeceňován a má své mouchy, což USA zrcadlí v maximální míře.

Digestive (2000) (studentský film)

Zajímavá pointa je vyobrazena s maximální drzostí a surovostí. (There are things, which aren't possible to digest)

Ocet (2001) (studentský film)

Zajímavé podání toho, jak dosáhnout zadostiučinění, které je uskutečněno přes rádoby malichernosti. Má to šmrnc a pomyslný náboj.

Conan O'Brien Can't Stop (2011)

Zákulisní pohled při turné, přičemž Conan elektrizujícím způsobem rozproudí nejeden dav, což ho očividně vyčerpává, ale naprosto vystihuje kolotoč talk-show businessu. Hodnocení sráží hudební vystoupení.

Empire State Building (2012) (TV film)

Dokument pojednává nejen o tom, jak vznikala tehdejší nejvyšší budova světa, ale také o tom, jak architektura samotná představuje jednu z národních charakteristik. Empire State Building bez New Yorku a New York bez Empire State Building si v současné době nelze představit a tak tato monumentální stavba působí jako jeden z příkladů velkých činů vzešlých z ideí obyvatel USA. Technické detaily, postupy a požadavky nejsou rozebrány až tak dopodrobna, ale naučná složka dokumentu nelze upřít. Největší negativum jsou neustále se opakující záběry, které tak nevhodně doplňují komentář a obsah dokumentu. Napříč tomu informace týkající se 1 WTC jsou hodnotné a zajímavé.

Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)

Sugestivní drama, které svým zpracováním v mnohém překvapí a nabídne pocity před smrtí v různých podání. Dějová linka je v podstatě jednoduchá, ale velmi hutně obohacena vzpomínkami a retro spektrálními vjemy. Výborná hodinová ukázka toho, jak lze kvalitně zpracovat literární předlohu za účasti skromného počtu postav. Chtě nechtě, film ambiciozně reflektuje věčný souboj svrchovanosti s plebejskými představiteli lidu, kteří zastávají odlišné názorové spektrum, ale na meritu kriminálních činů to samozřejmě nic nemění.

Kde domov můj (2010) (studentský film)

Svým způsobem zajímavý studentský film, v němž se režisér sám stává hlavní postavou příběhu, kde hlavní pointou je nemít vůbec nic. Přeexponovaný pokus vyobrazení existencionalistických otázek života má zvláštní příchuť. Alternativní název by mohl být: Bez ničeho a nikoho, někým.

Paroubek v hlavě (2011)

Přehlídka subjektivních názorů, méně či více zajímavých na osobu Jiřího Paroubka, které jsou podpořeny výběrem 40 fotografií s expresivním zachycením okamžiku, což má podpořit střet nelichotivých narážek s osobním vyjádřením samotného objektu mediálního kolotoče. Zajímavá konfrontace pohledů z obou stran, přičemž se projevuje absolutní dezinformovanost občanů, způsobená masmédii.

Jeden den v životě (2012) (studentský film)

Tento studentský film pojednává s nadhledem o Honzovi, který představuje věci figurující v jeho životě. Dokument zároveň zprostředkovává názory třetích osob, z jejichž výpovědí lze rozpoznat, že vidět sám sebe zvenčí mnohdy nahrává k sebereflexi a uvědomění si důležitých informací o svém vlastním způsobu bytí.