Drive (2011)

Do okamžiku, kdy se život nájemného řidiče (Ryan Gosling) proplete s osobními problémy sousedky (Carey Mulligan) není ve filmu žádný náznak toho, že by záhy jejich osudy mohly viset na vlásku a začíná hra doslova o život. Opravdu zbytečně nafouknutá bublina, protože v jádru věci je to jen další z řady pokusů o vykreslení mafiánských praktik. V tomto případě způsobem, který mě nijak zásadně nezaujal.

Life Cycles (2010)

Life Cycles offers mind blowing scenarious, which are supposed to creat perfect composition for bicycle. Audio and video are together creating astonishing view of the fact, what is possible to experience on two wheels even if it is of cource technically very complicated machine with special components. Obviously makers of this documentary really knew what they are doing and in the end they made proper good job with a delicious result of this perfect document.

50/50 (2011)

Sympatický a osobitý pohled na životní situaci do které se dostal jeden s kamarádů Setha Rogena. Převedení složitého tématu rakoviny takovým způsobem na filmové plátno zaslouží obdiv. I přestože hlavní hrdina snáší situaci na pohled v relativně dobrém rozpoložení se nabízí, že předpoklad pro zvládnutí nelehké životní situace je mít kolem sebe ty správné typy lidí. Snahou není nastínit co přesně se odehrává v mysli Adama, ale tvůrci se více zaměřují na reakce jeho nejbližšího okolí. Základní lidské emoční vlastnosti, které v průběhu léčení postupně vyplouvají na povrch vytvářejí specificky naladěnou atmosféru a snímku to jen přidává na zajímavosti.

Kde se sakra skrývá Usáma Bin Ládin? (2008)

Další z osobních projektů tvůrce jménem Morgan Spurlock. V tomto dokumentárním snímku rozpracoval populární téma terorismus, které se stalo nepochybně fenoménem po útocích na WTC 11/11/2001. Celý svět začal díky těmto útokům nazírat na muslimský svět s odporem a nenávistí. Samozřejmě zásluhou médií, vládních opatřeních nebo také dalšími teroristickými útoky se tento pohled začal prohlubovat a hlavně generalizovat. Morgan Spurlock se snaží prostřednictvím dokumentu nabádat diváky, aby zachovali chladnou hlavu a vypravuje se dobrovolně na pátračku po Osama Bin Ladinovi. Utopický nápad samozřejmě končí neúspěšně, ale pointou snímku je nenechat se ovlivňovat veřejnými prostředky, výroky politiků či agendou mezinárodních organizací a myslet racionálně. Zakomponování obrázů z osobního života jen dokreslují jak nesmyslně vnější prostředí může vypadat, nejen pro občany USA.

Sherlock (2010) (seriál)

Velmi kvalitně zpracovaný kriminální seriál. Vizuální stránka perfektně zapadá do prostředí současného Londýna a působí až neuvěřitelně reálně což může být také ovlivněno eliminováním vizuálních efektů, které jsou vlastní spíše hollywoodské verzi. Zvraty ve vývoji vyšetřování jednotlivých případů, herecké výkony hlavních představitelů, perfektní dialogy, dynamický střih, populární analyzování místa činu a hlavně všudy přítomné zápasení dobra (v zastoupení geniálního detektiva SH) se zlem (existence Mortiartiho). Nejen tohle jsou hlavní body, které posunují seriál k takové oblíbenosti, kterou se může pochlubit. Člověk očekává, že za vším je něco více než jen vraždy, ale v sázce je mnohem více. Přesto látka není vůbec okoukaná a závěrem je třeba říci, že producenti přesně vystihli co si přeje divák vidět v kriminálním seriálu zasazeným do současnosti.

Ženy sobě (2011)

Jen opravdu pár scén stojí za podívanou (zkrat Annie při shower, neúspěšný let do Las Vegas nebo v závěru přesvědčovací metody Annie) jinak je to v celku neúspěšný pokus o romantickou komedii, která by se měla nějak výrazněji zapsat do paměti.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Mrazivé životní drama s vysoce depresivní atmosférou. V hlavní roli skvělá Tilda Swinton a právem ji náleží nominace na Zlatý glóbus.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Vynikající výkon Claire Danes hraje největší roli při mém hodnocení, protože dokázala ztvárnit autisticky diagnostikovanou Temple Grandin neuvěřitelně autenticky s obrovskou dávkou důvěryhodnosti. Silný životní příběh ženy s vyjímečnou osobností myslící v obrazech mé v sobě určitě obrovský potenciál, který byl vynikajícím způsobem zpracován i když jen pro televizní obrazovky. Mimochodem zasloužené vítězství Claire Danes ve zlatých glóbech v kategorii nejlepší herečka v TV dramatu. "Každé dveře jsou vstupem do nového života"

Děti moje (2011)

Průměrný filmařský kousek, který neurazí avšak ani nenadchne.

Půlnoc v Paříži (2011)

Z vlastní zkušenosti vím, že pobyt v Paříži dokáže ovlivnit život. Film mě vyrazil dech hlavně proto, jakým až neuvěřitelně realistickým způsobem Allen dokázal vyjádřit kouzlo hlavního města Francie. Víc není co dodat.