Barvy (1988)

Môj druhý film s tematikou L.A. gangov a takisto druhý film od Dennisa Hoppera (ako režiséra). Film je dobrý, no kto čaká nejakú "negerskú" záležitosť, tak ten je vedľa. Pretože viac ako o gangoch je tento film o ľuďoch, ktorý proti nim bojujú. Vlastne sa jedná o klasickú policajnú dvojicu teda nováčik a ostrielaný a ako to býva z úplne rozdielnym postupom....

Bathory (2008)

Prvý dojem: príliš dlhé a nudné. Druhý dojem: na tie naše pomery celkom slušný film. Tretí dojem: Hlavná predstaviteľka je veľmi sympatická... a ešte.. neodpustím si to, ale prvé čo ma napadlo je, že "Meno ruže" bolo trošku vykradnuté (dvaja mnísi, z ktorých jeden rozpráva tento príbeh...). A plus ešte mi tam doslova vadila tá miestami až vtieravá "jakubiskovskosť". Proste natočené je to dobre, no keby sa odtiaľ vyhodili perinbabovské-jakubiskovské scény a do filmu by sa zahryzol ďalší režisér mohlo to byť lepšie. No to by už nebol náš Jakubisko a asi ani Deana by si na svoje neprišla. Celkové hodnotenie 6/10

Bez slitování (1977)

Čakať trištvrte filmu na záverečnú chuťovku sa niekedy vypláca. Ak však z toho zvyšku bolia oči, tak to za to nestojí. 35%

Bigbít (1998) (seriál)

Ako veľký fanda rockovej (či už oficiálnej a či undergroundovej) muziky si tento seriál veľmi cením. ČT natočila fakt cenné dielo. Škoda že slovenský bigbít nie je takto skvelo dotiahnutý dokonca.

Bláznivá střela (1988)

Je málo filmov ktoré môžem pozerať prakticky dokola a Bláznivá strela medzi ne určite patrí. Klasika žánru v ktorej po boku Leslieho zahviezdila nepochybne aj Priscilla. Proste Naked gun nonstop!

Cadillac Records (2008)

"Jo, když si tenkrát první holka svlíkla kalhotky a hodila je na pódium, bylo to kvuli klukovi, kterej spíval blues a když to pak začali delat bílí holky říkalo se tomu rokenroll a zástupy mladých lidi začali delat muziku, která změnila svět...."

Casino (1995)

Genéza jedného kasína spolu zo všetkou špinou okolo toho. Opäť brilantná filmárčina od Scorseseho.