Theker

okres Nitra
??--??

• 13.3.2017  18:52
    Rodáci (1997)

Slovensko dvadsať rokov po. Ale po čom vlastne? Dôchodcov s odznakom HZDS na zádušnej omši za Tisa vystriedali ľudia v produktívnom veku na ideovo tých istých akciách. Trikolóry a vlajočky vystriedali hnusné zelené handry s fašistickým dvojkrížom. A na záver tu máme podobnosť čisto náhodnú: Vlada Mečiara rozprávajúceho trápne a nechutné vtipy o čechoch na svojom vlastnom mítingu - na legendárnych Pasienkoch, vystriedal birmovaný súdruh Judr Fico, rozprávajúci sexistické vtipy počas osláv MDŽ v kulturákoch pred obecenstvom, ktoré sa nezmenilo - dôchodcovia. Ako by povedal klasik: Dvadsať rokov v prdeli.

• 22.11.2016  00:13
    Slovensko hľadá SuperStar (TV pořad) (2004)

Prvá naozajstná profi veľkonákladová TV show, ktorú priniesla do slovenského éteru verejnoprávna STV, za éry kontroverzného riaditeľa Rybníčka. Prvá ozajstná liaheň celebrít na jedno použitie, prvý a úspešný projekt na ktorom známe hlasy z rádií dostali aj obraz a z TV už tak ľahko nezmizli.

• 8.10.2016  21:17
    Triumf vůle (1935)

Keď sa režisérsky talent dá do služieb diabla. (technicky na 100%, obsahovo-ideologicky je to odpad)

• 25.1.2016  19:21

Viva la propaganda!

• 21.1.2016  23:46
    Iba taká hra (TV film) (1995)

Videl som ho niekoľkokrát a vždy som závidel chalanovi - gamblerovi, ako drtil na počítači Wolfensteina 3D!

• 21.1.2016  23:45
    Deka hity (TV pořad) (1996)

Toľko negatív na adresu deky tu čítam, ale pre mňa to bolo prvé ozajstné spojenie s pop-mjuzik... To viete, 90. roky, na našom sídlisku NOVA strašne šumela a markíza a všetko s ňou spojené bolo IN. O Nejakých káblovkách alá VIVA2 nebolo ani reči a neschopná STV striedala jeden márny pokus o hitparádovú reláciu za druhým. Slávka a neskor Jopo nám to však vynahrádzali. V sobotu okolo obeda :)

• 29.11.2015  01:02

Neviem kto založil tradíciu filmov o maturantoch, ale George Lucas so svojími American Graffiti totálne definoval ako má vyzerať filmová pocta svojej generácii. Film, ktorý nič nerieši, nemoralizuje, iba necháva volne plynúť dej počas jedného dňa (respektíve jednej noci) zasadeného do obdobia konca školského roku. Maturitný ples (obdoba našej stužkovej), nelegálna párty u niekoho v dome, sex, alkohol, výtržníctvo... A Dazed and Confused tieto "kritériá" splňuje a tak vznikol film v podstate taký istý ako Americké grafity a predsa úplne iný. Nuž doba sa za tých 15 rokov sakramensky zmenila....

• 19.10.2015  19:25
    Narcos (TV seriál) (2015)

1.sezóna: 60%. Ja neviem... že by som bol tak učičíkaný komplexnosťou The Wire, či odstrelený absurditou pretekajúcou z Farga? Medelínsky kartel ma proste miestami nudil. 2.sezóna: 78% Viva Colombia! 3.sezóna: 70%

• 27.8.2015  22:53

Depresia. (videné vrámci relácie (Večer Pod Lampou)

• 2.8.2015  21:22

Ako to tu už mnohí predomnou napísali: tento dokument má mätúci názov. O Cisárovi a kráľovi Františkovi Jozefovi sa tu nedozviete až na pár úvodných a niekoľko záverečných minút prakticky nič. Dokument sa mal volať radšej Rakúsko-Uhorsko vo svetovej vojne počas vlády Františka Jozefa. Inak je to priemerný dokument o I. svetovej vojne z pohľadu R-U monarchie. Avšak len počas vlády, vlastne skôr počas dožitia Františka Jozefa, pretože dokument končí jeho smrťou a osud R-U a mierové snahy jeho posledného panovníka (Karol I. Habsburský) tu vôbec nie sú spomenuté. Jedná sa tak len o akúsi obhajobu posledných rokov vlády F.J., konkrétne o jeho nevedomosti vojenských reálií a zamlčovaní skutočností, pred ním samotným. 50%

• 29.7.2015  22:32

Posledná diktatúra stalinistického typu. Mokrý sen všetkých neobolševikov. Hnus, bieda, mestá duchov... To všetko uvidíte v reportáži nemeckej TV ZDF, ktorá sa vydala spolu s nadšencami parných lokomotív do zemi, kde sa bez "dozorcu" nepohnete ani na krok.

• 9.7.2015  16:32

Vizuálne podmanivá steampunková modla.

• 24.5.2015  19:30

Spielberg ma nudí. Blízke stretnutia tretie druhu ma uspávali. Koniec ich zachránil. V tomto snímku som popravde nevedel či nepozerám nejakú rozprávku, čo telky dávajú keď vonku sneží, alebo to bol veľkofilm, ktorý natočil top režisér dnešnej doby?? Som v rozpakoch aj teraz. Background, kvôli ktorému som si tento snímok pozrel (Prvá svetová) nestačí na nejaké lepšie pocity z tohto filmu. A nebyť tých scén z bojiska, asi by som v hodnotení nasledoval súdruha verbala! 55%

• 29.3.2015  23:53

Vraví sa: Láska je kurva Tu to máte natiahnuté na tri hodiny a poprešpikované scénami, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani John Root so svojím Explicite-art. Vlastne tento film je celý taký explicite art. Teda že je to Art si myslia tí, ktorí ho ovenčili oceneniami. Ja si nemyslím nič, ale aj tak hodnotím, lebo som zakomplexovaný lúzer, ktorý by tam všetkým rozmlátil papule pri tom, ako sa tam na tej záhradnej oslave bavia o filozofii... ale inak pohoda-jahoda. Dalo sa to aj kratšie, dalo sa to možno aj softovejšie, ale napriek tomu (teda až na záver) je to premyslené, komplexné a hlavne nech hodí kameňom ten, kto si to nepozrie len kvôli tomu, že sú tam NAHÉ ŽENY!!! 70%

• 22.3.2015  22:45

Čakať trištvrte filmu na záverečnú chuťovku sa niekedy vypláca. Ak však z toho zvyšku bolia oči, tak to za to nestojí. 35%

• 6.1.2015  16:21

Tento film by sa mohol volať "Na čom záleží", pretože idey a hodnoty v ňom obsiahnuté sú platné pre akúkoľvek spoločnosť - nielen pre tú našu facebookovskú A želal by som si, aby takýchto filmov, bolo viacej. 90%

• 4.1.2015  21:28
    Tajné životy (TV seriál) (2015)

po dvoch častiach: zatial lepší priemer

• 22.12.2014  21:28

Krásne, pompézne rozlúčenie. Také, aké on svojim obetiam nikdy nedoprial.

• 3.9.2014  22:11

„A long time ago, we used to be friends...“ Kedysi dávno sme boli priatelia. Pamätáš? Patrila si medzi školskú smotánku až do momentu, kedy ti zabili najlepšiu priateľku Lilly. Po tom, čo z jej smrti obvinil tvoj otec - šerif jej vlastného otca a najmocnejšieho muža v celom slnečnom Neptune. Vtedy sa všetko zmenilo. Už si viac nešla na zápas neptúnskych Žralokov ako roztlieskavačka, decká z high society ťa už nebrali za seberovnú, vykašlal sa na teba aj Duncan – tvoj frajer a brat tvojej najlepšej kamarátky. Ničomu nepomohlo ani obdobie po Lilliinej smrti, keď si sa opúšťala... no a ten osudný večierok, na ktorom si prišla o panenstvo ani spomínať nebudem. Tvojmu tatkovi zobrali šerifskú hviezdu a dal sa na dráhu súkromného detektíva. A ty, Veronica, si mu pomáhala. „Je to len zdvíhanie telefónov a vybavovanie papierov...“ spomínam, ako by to bolo včera, keď si mi to vysvetľovala. Našla si si nových kamarátov, ktorých si z času na čas pekne využila, však samozrejme len pre dobro veci a vyriešenie tvojho prípadu. A potom prišiel Logana po ňom ďalší a ty si rástla, vzťahy v Neptune sa menili, až si sa rozhodla odísť na vysokú. Hovorí sa, že dva krát do tej istej rieky nevstúpiš a ty si to aj chcela dodržať. Dlhých desať rokov si sa tomu „úžasnému“ mestu na pobreží vyhýbala. Mala si za sebou prestížne právnické školy a vstupenku do sveta v podobe ponuky lukratívnej práce v prestížnej newyorskej právnickej firme. Potom sa to však stalo. Bulvár žije večne a jeho obete sú celebrity, hviezdy a hviezdičky. A jednou z nich aj tvoja bývalá spolužiačka a popová hviezdička Bonnie DeVille, ktorú práve zavraždili. Z tohto nechutného činu obvinili jej terajšieho priateľa, tvojho ex – Logana Echollsa. A ty Veronika sa tak vraciaš po dlhých rokoch do Neptune, aby si aj keď nechceš vstúpila do tej istej rieky a mňa to veľmi potešilo! Dospelých, Kickstarterovských a hlavne nostalgických 70%

• 23.4.2014  21:08
    Díky, pane Kříženecký (TV film) (1978)

Dokument, či skôr sentimentálne spomínanie pamätníkov, na začiatky českého nemého filmu. Moc faktov v ňom nenájdeme. Hádam len ten najpodstatnejší: že základy filmu v českých zemiach položil istý pán architekt Jan Kříženecký a to už o tri roky po tom, čo film svetu predstavili bratia Lumièroví. Na škodu celého nostalgického rozprávania je hádam len ideologická bodka, ktorú si tvorcovia v dobe vzniku určite nemohli odpustiť. A ako fanúšika "spod Tatier" ma ešte mrzí, že ani vetou nespomenuli bratov Siakeľovcov a ich česko-slovenského Jánošíka stvárneného Theodorom Pištekom.

• 26.2.2014  22:28

Bedeker k Bukowskému. 80%

• 2.8.2013  21:59

Dokument, ktorý nepovie nič nové a aj toho čo povie je málo. V podstate medailón, ktorý keby mal 25 minút, tak by to bolo optimálne. 50%

• 29.7.2013  22:02

Nikdy, NIKDY nekupujte dom v ktorom býval nácek! 90%

• 25.7.2013  21:42
    Pozemšťan (2007)

Tento film môžte hodnotiť dvomi, pardon tromi spôsobmi: Buď mu dáte aj napriek istým hereckým kvalitám "odpad", pretože je to bullshit a vlastne kto také niečo mohol aj natočiť, alebo tomu dáte 100%, pretože to vo vás zase niečo otvorilo a to aj vtedy, keď si od začiatku po koniec uvedomujete že je to len film, len príbeh, len hrané. No a tá tretia skupina hodnotení, to je niečo medzi. 90%

• 24.7.2013  22:40

Už som takmer zabudol prečo som prestal pozerať novodobé akčňáky. Nebyť Braňa Willisa, tak by som to ani nedopozeral. 50% len kvôli, ešte stále vtipnému dôchodcovi, Johnovi McClaneovi. Bez neho by to bojovalo o odpad.

• 11.6.2013  19:34

Metalinda bez Drapáka & Gabika Škrabáková, ale o čom bol film mi nejako uniklo. 40%

• 7.6.2013  23:22

Lovestory rebela bez príčiny a Runaway girl na pozadí zhnitého oportunistického socíku z ktorej bolia oči. Bohužial.

• 17.5.2013  11:59
    Haló (TV pořad) (2012)

Iba za Hessa Jašteráka !!!

• 11.5.2013  17:39

Tarantino sa snaží vykopať Sergia Leoneho z hrobu a keďže je to Tarantino tak nechýbajú nejakí tí negri a samozrejme rozbušky plné potravinárskeho farbiva.... a samozrejme self-cameo :) Najlepšia scéna je samozrejme "The KKK took my baby away", ale potešia aj DiCapriové anatomické vedomosti :) 70%

• 15.4.2013  16:41
    Celnice (TV pořad) (2013)

Áno, ale bez Banášovej.