Kapsy plné dynamitu (1971)

Skvelý western od Sergia Leoneho, s nádhernou hudbou Ennia Morriconeho.

Bio Ráj (1988)

Skvelý Philippe Noiret, ale aj všetci ostatní herci. Geniálny hudobný doprovod zabezpečil Ennio Morricone.

Karol (2005) (TV film)

Tento blok štyroch televíznych filmov by sa mal podľa správnosti rozdeliť na dva samostané filmy. Prvé dve časti sa nazývajú : Karol - človek, ktorý sa stal pápežom a opisujú ťažký život poľského študenta, herca a aj robotníka Karola Wojtylu. Pokračovanie s názvom Karol - pápež, ktorý zostal človekom sa zaoberá životom pápeža Jána Pavla II. od jeho menovania do funkcie pápeža, až do jeho smrti. Zaráža ma, že tu na CSFD pri hercoch nie je uvedená hlavná postava, ktorú stvárňuje Piotr Adamczyk. Hudba Ennio Morricone.

Biblické příběhy: Abrahám (1993) (TV film)

Výborná séria biblických príbehov, v tejto časti hudba : Marco Frisina a Ennio Morricone.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Jeden z mála filmov, kde dvojica Bud a Terence používajú okrem svojich pästí aj nabité zbrane. A zároveň je to jeden z mála filmov, kde mi bola postava Buda sympatickejšia ako postava Terenca. Len mi nejde do hlavy, prečo musel tú bednu ťahať celú na chrbte, keď sa to dalo vynosiť aj postupne v malých mechoch.

Jump Street 21 (1987) (seriál)

Tento starý seriálek som rád pozerával ako 14 ročný a rád si ho pozriem aj teraz.

Lásce na stopě (2001)

Pekná muzika, pekné herečky. Asi môj obľúbený romantický film?

Tajemství Sahary (1988) (seriál)

Tento seriál je pre mňa zaujímavý hlavne vynikajúcou hudbou od Ennia Morriconeho. Počúvnie jeho soundtracku je jednoducho skvelý zážitok. Niekoľko motívov, ktoré zkomponoval pre tento seriáj je naozaj krásnych. A v samotnom seriály ma najviac mrzí zbytočná smrť múdroho Sholomona, proti zlu treba bojovať a nie sa mu poddať.

Robin Hood (1984) (seriál)

Legendárny seriál s legendárnou hudbou od skupiny Clannad. Keď sme boli malí a vysielal sa tento seriál, všetci sme sa hrali na Robina Hooda a jeho družinu. Je to pekný seriál a ja sa chystám konečne si pozrieť aj ostatné diely kde Michaela Praeda nahradil Jason Connery.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Vyvrcholenie trilógie o Fantomasovi. Pri Fantomasovi jednoznačne neplatí, že čím viac sa točí voľných pokračovaní k filmom, tým ide úroveň dolu. Film charakterizujú nezabudnuteľné hlášky tipu : posledná výstraha pred popravou, daň z práva na život, "v mém pokoji je obješenec" atď. Výborný film, ktorý ani po rokoch nestratil nič zo svojej vynikajúcej strašidelno - komediálnej atmosfére. A tie Fantomasove masky sú ešte lepšie ako v predchádzajúcich dieloch. Stabilne dobrá hudba, čs. dabing, herecké výkony a krásne prostredie škótskeho vedieka. Spomenúť musím aj postavu komisárovho zástupcu Bertranda, ktorý sa vo všetkých troch dieloch prezentoval skvelým výkonom. A Helena, tá je stále veľmi krásna. Predsa jedna malá výhrada k dvom veciam : odkiaľ získal Fantomas video nahrávky svojich zločinov z predchádzajúcich dvoch dielov, ako napr. ponorenie ponorky, alebo prepad herne v maske komisára Juva? A ako sa mu podarilo vybudovať to geniálne podzemie na zámku lorda Rashleya? Ale inak sa priznávam, že aj po tých dlhých rokoch kedy som Fantomasa sledoval prvýkrát sa hrdo hlásim k tejto nazabudnuteľnej trilógii.