Království (2007)

Nemám rád filmy, kde skupina hlavných hrdinov bez problémov a prakticky bez žiadneho šrabanca vypráši niekoľkonásobnú presilu. Smrť saudského policajta bola tiež očakávateľná.

Amorův úlet (2006)

Pohodová, zaujímavá komédia na jedno - dve pozretia. Jason Biggs je schopný herec, ale hodí sa asi len na tekéto druhy komédii. Priemer, pár krát som sa naozaj dobre pobavil. Top scéna je záležitosť s tehotnou - netehotnou ženskou v dopravnom prostriedku. A zopár postáv v tomto filme je naozaj poriadne crazy, alebo žeby všetky?

Černý korzár (1976)

Spomienka na na roky mladosti, dokonca až detstva. Ani po rokoch nie som z úrovne filmu sklamaný, lepšie ako iné pirátske filmy tých čias. Kabir Bedi vo svojej klasickej filmovej úlohe, ako napr. v Sandokanovi. Dobrá hudba v podaní bratov De Angelis. A nakoniec celkom sympatický záver, motív lásky zvíťazil.

V jako Vendeta (2005)

Británia v blízkej budúcnosti. Krajinu ovláda skupina najvyšších, ostatní obyvatelia sú v postavení poddaných. Zvrat chce spôsobiť muž v maske, v ktorom zároveň prevažujú motívy pomsty. Na scénu nastupuje náhodná kráska, ktorá zostane mužovi v maske verná až do samotného konca. Z celkového pohľadu hodnotím film ako mierne nadpriemerný, ale očakávania boli určite vyššie. Obľúbená scéna - reportér pustí do celonárodnej televízie vynikajúcu paródiu v štýle Bennyho Hilla na samotného nedotknuteľného kancelára. Negatívne hodnotím scénu, keď maska vypráši v krvavom kúpeli celú skupinu vládnych ochrankárov.

Kefalonie, 8. září 1943 (2005) (TV film)

Nie príliš podarený film, aj keď z tohoto námetu by sa dalo získať určite veľa. Príbeh je dosť slabučký, niektoré akcie vcelku trápne, až nepochopiteľné. Luca Zingaretti udržuje ako tak úroveň filmu až do konca. Hudobne sa na filme podielal Ennio Morricone, ktorý nemôže nikdy sklamať.

Sandokan se vrací (1977) (TV film)

Pokračovanie Sandokana je skoro tak kvalitné ako pôvodný seriál. Za zmienku stojí aj vydarená hudba od Guida a Maurizia de Angelis. A viac už toho o Sandokanovi točiť nemali, ten seriál, ktorý vznikol v polovici 90 - tych rokov bol skutočne len na smiech.

Chytrák a dva společníci (1975)

Kvalitný western s výbornou hudbou Ennia Morriconeho. Škoda toho ukradnutého materiálu z už natočeného filmu, mohlo to byť určite oveľa lepšie.

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál) odpad!

Nikdy som to celé nevidel a ani neuvidím, ale to je len dobre. Je to príšerný humor, trapné, trapné. A navyše je to všetko okopírované zo seriálu Kutil Tim.

Teoréma (1968)

Teorema je veľmi rozporuplný film. Zdá sa, že filmu chýba dej, ale prerozprávaný príbeh je v skutočnosti v celku zaujímavý. Mnohé Pasoliniho obrazy sú podobne, ako v jeho ostatných filmoch veľmi pôsobivé. Rodina milánskeho podnikateľa rozvíja svoj príbeh na základe príchodu a náhleho odchodu neznámeho mladíka. Od základu dokáže zmeniť ich životy a pohľad na svet. Ako magnet ku sebe priťahuje jednotlivých členov rodiny, či už ženského, alebo mužského pohlavia. Po jeho odchode spoznávajú, že svet, v ktorom žijú už pre nich stratil zmysel. Starnúca slúžka odchádza od rodiny do svojho rodiska, kde sa začne správať viac, než podivne. Ale nezaostávajú za ňou ani jednotliví členovia magnátovej rodiny - matka sa sexuálne oddáva rôznym náhodným mladíkom, dcéra upadá do podivného bezvedomia, syn sa venuje veľmi netradičnému maliarskemu štýlu a korunu všetkému dáva otec, ktorý sa uprostred toho celého šialenstva vzdáva svojho majetku, odhadzuje šatstvo a nahý sa vydáva pustovníčiť po svete. Prílišná závislosť na inom človeku ich k tomu dohnala. Hudbu k filmu skomponoval ako vždy vynikajúci Ennio Morricone.

Insomnie (2002)

Najlepšie je, že pri tomto filme o silnej nespavosti som zaspal.