Extrémní svahy (2005)

Krásné a pravdivé. Moc dobře si pamatuji na dobu, kdy lidé na snowboardu bojovali s nenávistí lyžařů. Stál jsem původně na "odvrácené" straně, ale jak bylo už řečeno ve filmu, kdo to na prkně jednou zkusí tak se těžko vrací zpět k lyžím.

Loose Change 2nd Edition (2006)

Netvrdím, že to bylo přesně tak jak nám Dylan Avery předkládá, ale rozhodně na tom něco bude. Některá fakta jím uvěřejněná se jeví jako nevyvratitelná. Vážně jsem se nestačil divit. Přeji si, aby jsme se někdy dozvěděli pravdu v celé její šíři a mohli to porvnat s tím co nám zde bylo nastíněno. Rozhodně budu toto dílo šířit dál, jak mi bylo v jeho závěru doporučeno. Čím více lidí se o tom bude bavit tím lépe.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Jsem rád, že jsem tento film mohl shlédnout. I když jsem z něho nebyl tak paf jak jsem možná v skrytu duše očekával, musím ocenit skvělé kulisy a celkovou vizuální stránku díla. Ta byla vskutku famózní. S příběhem to už bylo slabší, neboť nemohl nabídnout žádný moment překvapení. Vše bylo až příliš jasné. Ale nakonec musím uznat, že o ten příběh mi v tomto příapdě až tak moc nešlo. Doktor Caligari moc hrůzostrašný nebyl, ale jako filmovou postavu si ho rozhodně budu pamatovat velmi dlouho. Film jsem viděl s hudebním doprovedem, který vznikl v 70. letech a v některých pasážích mi prostě tóny saxofonu přiliš nepasovaly k ději, který se odehrával na plátně. Nemohu však porovnávat, neboť původní hudbu jsem neslyšel.

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Jeden z nejlepších pořadů na Discovery TV. Skvělý námět by ale určitě neslavil takový úspěch, nebýt hlavních představitelů. Jamie Hyneman a Adam Savage dokážou tou nejpřirozenější cestou vysvětlit i věci zdánlivě nepochopitelné a ještě se člověk pobaví.

Anglický pacient (1996)

Ač se tento film může zdát leckomu nadmíru patetický, já jsem si ho vychutnal a v závěru jsem měl k slzám více než blízko. Zařazuji ho tedy do kategorie filmů s označením "Slza", kterých mám v zásobě jen hrstku.

Rabbits (2002)

Pět hvězdiček. A tím rozhodně netvrdím, že jsem odhalil všechna temná zákoutí toho zatraceného králičího pokoje. Prostě jsem obětoval trochu svého drahoceného času k tomu abych se na to podíval a mnohem větší časový úsek tomu, abych o tom přemýšlel. I když nevím jestli to bylo k něčemu dobré.

Skřítek (2005)

Rozhodně originální dílo. Po chvíli ani člověk nevnímá, že se ve filmu nemluví. Jinak děj nic výrazného nepřináší a film si tak nějak plyne od nikam do nikam. Bavilo mě však pozorovat všechny "sklepácké" či "českosoďácké" herce v akci a nebýt toho, že se stále opakovaly stejné dvě hudební melodie od MIG 21 dalo by se mluvit i o zdařilém hudebním doprovodu.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Film je to průměrný a jeho závěr je přímo neskutečně hloupý. I přesto se na to dá koukat. Ubíhá to slušným tempem a Angelina a Brad jsou vážně dobrá dvojka. K tomu song Mondo Bongo od Joa Strummera & The Mescaleros a je tu docela dobrá atmosféra. Takže tedy dávám 2+1 hvězdičku za okolnosti výše zmíněné. Jako oddychovka se to dá vřele doporučit.

Requiem za sen (2000)

Byl jsem 102 minut v naprostém tranzu. Když jsem viděl film Pi, tak už jsem se těšil na tento snímek. A moje očekávání byla nakonec o hodně překonána. Opět fantastická kamera a střih. Rychle sekané záběry a celkově vysoké tempo, je přesně to co se mi líbí. A když k tomu ještě připojím tu úžasnou hudbu, mohlo by se zdát, že těch superlativů je až moc. Ale je to tak. Musím totiž ještě přidat pochvalu za skvělý herecký výkon Ellen Burstyn. Myslím že pan režisér Darren Aronofsky má dobře nakročeno.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Aaron Eckhart mě sice spolehlivě pobavil a jeho výřečnost byla ohromující, ale celkový dojem byl nakonec takový mdlý. Film prostě prosvištěl aniž bych si z něho něco zapamtoval. Tím neříkám, že se mi nelíbil, ale čekal jsem víc.