Baelin's Route: An Epic NPC Man Adventure (2021)

Velká paráda, co na začátku chytne za srdíčko a do konce jej nepustí. Líbí se mi zdejší komentář, že je to taková Avengers: Endgame pro fandy VLDL :)

WandaVision (2021) (seriál)

Nakonec za 4 s velkou podminkou... po takřka genialni prvni pulce serial zapadl do starych koleji marvelovskeho popcorn-prumeru. Škoda.

The Prom (2020)

Perfection. Muzikál, podvratný muzikál, a sdělení, které by nám všem mělo být úplně jasné, ale bohužel není, v jednom. Přál bych si trošičku méně prvoplánovosti, byť je nakonec zcela... plánovaná, ale toť vše. Miluju to. Screw you, csfd users.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Byla-li první série za 5/5, druhá je za 10/5. Neskutečně sebevědomá práce s Lucasovým odkazem (a již i odkazem samotných tvůrců na jejich Clone Wars). Samotný závěr byl vysněnými epizodami 7-9 v deseti minutách. Neskutečný splněný sen. Zbývá už jen pořádně nakopnout Filoni/Favreu univerzum zbytkem seriálů a Rey a spol. odstřihnout jako alternativní realitu.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Achich. Po Bly Manor další letošní nafouklá bublina. Velmi doufám, že to neznačí nový směr Netflixu - naházet na projekt hromadu peněz a doufat, že to vynahradí starost o něj.

Na nože (2019)

To se ani Poirotovi nestává, že by téměř každé pronesené slovo mělo vztah k pozdější scéně. Craig výborný, z ranku “Pitt v Hanebných panchartech”. Well done!

Roh Gondoru (2020)

Škoda, že tvůrci tentokrát poněkud opomněli příběh (který byl tak silnou devizou předchozího počinu). Přitom přes krátkou metráž je film dostatečně dlouhý, aby plnokrevné vyprávění unesl - ne jen pár za sebe poskládaných scén (kůň - les - roh - bitka - konec). Na druhou stranu má Roh Gondoru všechnu tu úžasnou jacksonovskou atmosféru, která chyběla Hobitovi, a hudba je naprosto fenomenální (včetně přesahů do Shora).

Veřejné lži (2019)

Skoro za 5. Hood už definitivně přešel do kategorie "netrpělivě očekávám, co nového zase vyplodí".

Dva papežové (2019)

Naprosto brilantní, kdykoli jsou na scéně oba staříci. Vzpomínková část not so much.

Parazit (2019)

Myslím, že bez dávného absolvování filmovědy bych Parazita cenil mnohem více. Ale proti desítkám filmů, zpracovávajícím téma kafkovské tísnivosti mnohem lépe a důsledněji, zůstává tento maximálně nadšeným, byť zábavným studentem.

Časové pásmo bylo změněno