• Krátkometrážní

Ivanovo dětství (1962)

Psychologická, vojnová dráma o osude chlapca postihnutého vojnou, ktorý sa stal rozviedčíkom. Ešte to nie je ten snový a geniálny Tarkovskij ale aj tak tu môžeme nájsť niekoľko poetických pasáží a cítiť prvky jeho fantastickej réžie. Predstaviteľ chlapca Ivana (Nikolaj Burljajev) to zahral famózne.

Luna (1979)

Naturalistické ako aj poetické stvárnenie oidipovského komplexu. Bertolucci búra opäť tému tabu a s jeho dokonalou réžiou a umeleckou kamerou Vittoria Storara sa dostáva do hĺbky psychiky a sexuality postav.

Magnolia (1999)

Zaujímavý a osobitý pohľad na tému životnej náhody. Andersonová réžia je skvelá v tom, že dokáže z obyčajných momentov vyťažiť maximum.

Všichni dobří rodáci (1968)

Zvláštné, melancholické, veľmi lyrické aj humorné. Spolu s kocúrom(1963) a touhou(1958) vrchol tvorby Vojtěcha Jasného. Tlieskam nad výtvarnou stránkou tohoto diela, takisto aj nad jeho posolstvom, symbolmi a filozofiou.

Ragtime (1981)

Skvelý príbeh o nespravodlivosti a ľudskej nenávisti. Film má síce dlhší rozbeh ale potom je to svieže ako vánok.

Štamgast (1987)

Micky aj Faye to zahrali famózne. Jedna z tích lepších Bukowkeho adaptácií, ale nič výnimočné.

Faktótum (2005)

Nemôžem si pomôcť ale páčilo sa mi to, knihu som čítal a je to celkom verne zachytené. Dillon veľmi fajn a oplatí sa vidieť aj vystrihnuté scény.

Hodina vlků (1968)

Zaujímavá surrealistická lahôdka od Bergmana. Úžasná Nykvistova kamera. Skvelý výkon Sydowa a rovnako Ullmanovej.

Horečka džungle (1991)

Majstrovská úvaha o ľudských povahách, ktoré sú ovplyvnené rasovými a etnickými rozdielmi. Je neuveriteľné ako môže Spike Lee z obyčajného romantického rasového príbehu, vďaka svojej dokonalej réžii a autorskému rukopisu urobiť výnimočný film.