Kocour v botách (2011)

Možná jsem od okouzlujícího Kocoura v botách čekala víc, ale byl to takový průměr. Celkem jsem se bavila, ale podle mě tam bylo na dětský film až moc dospělých vtipů a paradoxně neuvěřitelně dětinsky přeložena byla jména (Čiči tlapička? Vážně?). To vejce bylo nechutné, nejen charakterem. Jako celek se mi to moc nelíbilo, spíš mi líbily epizody z filmu.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

TA vánoční pohádka. Možná, že úplně TA česká pohádka. Je kouzelná, romantická, vtipná, se skvělými hereckými výkony. "Výsosti? Rozhodla jsem se, že mě požádáte o ruku. Souhlasíte?" :D

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Nejvíc mě pobavil vánoční kámen, jinak to byla taková průměrná pohádka, a nemůžu se přenést přes to, že by měli Santu, vánoce a stromeček už v pravěku.

Šťastný Nový rok (2011)

Srovnávat tenhle film s takovou vánoční klasikou jako je Láska nebeská mi přijde přehané, nicméně se tenhle film moc líbil. Bylo to plné klišé, ale zároveň to byla oddechová romantika, spousta známých herců, hrajících spolu v kombinacích, které byste neřekli. Příběhy se docela pěkně proplétaly. Nejlepší příběhy byly asi Zac Efron/Michelle Pfeiffer, Lea Michele/Aston Kutcher a Josh Duhamel/*spoiler* Sarah Jessica Parker a Abigali Breslin/Jake T. Austin. A ta soutěž s těmi porody mě taky pobavila. Nějvětší radost jsem měla, když mi došlo, koho to vlastně nas té odslavě Josh Duhamel potkal :D Celkově hodnotím jako pěknou komedii, na kterou bych se ráda ještě někdy znova podívala.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

"Everyone's a hero in their own way...". Tak tohle bylo naprosto geniální, přehnaná parodovaná ptákovina, ale geniální :D Neil Patrick Harris a Nathan Fillion naprosto kralovali, jejich charisma tam sálalo a herectví bylo skvělé. Musela jsem se skoro celou dobu smát, písničky byly úžasné a všichni tři z hlavního castu zpívali výborně (věděla jsem, že NPH zpívá skvěle, ale o NF jsem to netušila). Simon Helberg jako Moist :D Akorát konec jsem nečekala, trošku šok. Jako všechno, co vytvořil Joss Whedon - perfektní.

Nechápu, jak to dokáže (2011)

Zajímavý film o životě úspěšné a velmi zaměstnané ženy, která se snaží stíhat všechno na 120%. i když se může zdát, že příběh nedmá pointu a jde odnikud nikam, tak kupodivu to je právě to, co se mi na tom líbilo, že tam nebyla skutečná krize, nic tragického, co byste ve filmu takového typu filmu očekávali. Je to spíš taková série příhod ze života. Přesto, není to film, na který bych se s nadšením podívala znova, ale to neznamená, že by se mi nelíbil. A překvapilo mě, že jsem Sarah tu postavu matky od rodiny věřila. Možná přece jen na ní něco bude.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Seriál, ve kterém se najde snad každá ženská, jelikož každá ze čtyř hlavních postav je úplně jiná a řeší jiné problémy. Moje oblíbená je Miranda, protože je nejvíce při zemi, a přitom okouzlující. Je to trochu návykový seriál pokud nevíte, jak to dopadne (pokud jste jako já dřív neviděli film), je to i docela napínavé :)

Castle na zabití (2009) (seriál)

Už od prvního dílu mě to dostalo a po první řadě můžu říct, že mám další oblíbený seriál. Mezi Beckettovou a Castlem to jiskří, až čekám, kdy mi vzplane notebook. Případy, které řeší, jsou zajímavé, ale někdy mám problém se chytat. Každopádně seriál hodně stojí na charismatu dokonalého Nathana Filliona, nebýt jeho, asi by to nebylo zdaleka tak chytlavé a vtipné, protože Stana Katic je taková nemastná neslaná. Zajímalo by mě, jestli v každé epizodě bude až do aleluja opakováno "vražda-podezřelý-ten to není-Castle má nápad-nový podezřelý-ten to taky není-nějaký nový nápad-tenhle podezřelý to už je", protože nevím, jak dlouho mě to s tímhle bude bavit. Ale třeba to tak nebude a Nathanovo charisma mě udrží dlouho. Ještě jedna věc - baví mě, jak na začátku u každého záběru na mrtvolu hraje taková veselá hudba :D Edit: Někde na začátku 4. série se ze mě stal závislák, úroveň seriálu stále stoupá. 6. série? Nejoblíbenější seriál v současnosti. Edit 2: Sedmá řada měla být poslední, bylo to i zakončené hezky tak, že to mohlo sloužit jako konec seriálu. Jenže pak přišla děsná osmá řada, propad sledovanosti, vyhazov Stany, kampaň za ukončení seriálu a hořké ukončení velmi trapně a narychlo seskládaným posledním dílem. To si tenhle skvělý seriál nezasloužil.

Desáté království (2000) (seriál)

Jako malá jsem tuhle pohádku milovala a doteď se na ni moc ráda koukám, je to kouzelné, moderní a vtipné zároveň. Jsou to pohádky tak, jak jste je předtím neslyšeli, a mnohem víc. Hlavní postavy rozhodně nejsou jako z typické pohádky a chudá dívka neskončí se vznešeným princem. A přesto láska zvítězí. Odmalička mám ráda postavu Vlka a Scott Cohen si mě tu natrvalo získal, má úžasné charisma.

Na shledanou v září (2010)

Tenhle film mě velmi, ale velmi překvapil. Normálně nemám moc ve zvyku koukat se na filmy, kde znám sotva jednoho herce, ale tady mou motivací byl David Eigenberg a zajímavý děj. Sonda do života vcelku normálních Američanů, kteří se rozhodnou pro společnou skupinovou terapii, když jim na celý měsíc odjedou terapeuti na dovolenou. Bylo to vtipné, bylo to romantické, bylo to roztomilé. Trochu mi to přípomínalo film Až tak moc tě nežere. Konec jsem čekala, ale to neznamená, že by se mi nelíbil. Hodnotím jako dobrou a koukatelnou romantickou komedii.