Trable v ráji (2009)

Kupodivu to byla celkem koukatelná komedie. Očekávala jsem nechutné vtipy, které se nedostavily, a herečtí představitelé byli vesměs mí oblíbenci nebo neutrální. Zasmála jsem se a bavilo mě to, ale jen tak si to asi znova nepustím.

Holky z naší školky (2007)

Takhle pošahanou britskou komedii jsem zase dlouho neviděla. Je to vtipné, je to geniální, je to divné, je to střelené. V podstatě je to úplná blbost a člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, jen se tomu poddat a bavit se. Někdy jsem až žasa, jak neuvěřitelně je to narvané odkazy na různá odvětví briské popkultury, a možná díky tomu mi to přišlo mnohem vtipnější,než když tam někdoty referene nevidí. Pro lidi, co nemají smysl pro blbý britský humor, tenhle film asi není, ale já jsem se opravdu pobavila. A musím ještě zmínit excelentní herecké obsazení. Jak se Colin Firth a Rupert Everett sejdou v jednom filmu, tak to stojí za to (a vždycky spolu zpívají :D).

Nadějné vyhlídky (2011) (seriál)

Knižní předlohu jsem nečetla, takže nemůžu soudit, co se týče věrnosti ději. Po technické stránce to bylo výborně natočené, kulisy, prostředí, všechno bylo propracované do detailu. To je ale asi tak všechno ,co se mi na tom líbilo. Herci až na Harryho Lloyda a Davida Sucheta byli hrozní, nemluvě o strašně pochmurném a depresivním ději, ještě že to mělo dobrý konec. Celý seriál je strašně tmavý, nejsvětlejší chvilka byla paradoxně ta, když se jedna z postav zapálí. Dokoukala jsem to, protože mě zajímalo, jak to padne, ale musím říct, že to na mě působilo prostě tak...divně. Postavu slečny Havishamové jsem nějak nepobrala. Znovu koukat nebudu.

Princezna ledu (2005)

Předvídatelný děj, nic vás tam nepřekvapí, ale bylo to pěkné. Kdybych neměla ráda krasobrulsení, možná by mě to tak nebavilo. Kim Cattrall bylo zajímavé vidět v jiné roli než v jaké ji všichni znají ze Sexu ve městě.

Malá Miss Sunshine (2006)

Tragikomedie o takové ne až tak normální americké rodince, která vás rozesměje i rozbrečí aneb co všechno se může dysfunkční rodině stát při road tripu přes Spojené státy.

Tři mušketýři (2011)

Parodie na klasiku, chudák Dumas se musí obracet v hrobě. Co říct, špatné obsazení, někdy bohužel i dobrými herci, ale ve špatných rolích. I kdyby to nebyla nepovedená parodie a dějově to odpovídalo (což neodpovídá, je to úplně naruby), humor byl kýčovitý, celé to bylo moc barevné, tvůrci se očividně inspirovali hned několika filmy najednou (Piráty z Karibiku, Matrixem atd.) a je to na tom vidět. Takovou rádoby akční slátaninu už jsem dlouho neviděla. Jediné plus na tom byli Luke Evans, Matthew MacFadyen, výborně zahraný kál Ludvík a Orlando Bloom, jehož postava byla ovšem příšerně napsaná a vlastně celkově úplně mimo.

Mission: Impossible III (2006)

Po strašné dvojce přichází o několik tříd lepší trojka, která mě vážně bavila (a hlavně je tady Jonathan Rhys Meyers!). Akční scény už jsou opět uvěřitelnější, milostná linka velmi snesitelná, narozdíl od dvojky, dokonce jsem jim i fandila. Michelle Monaghan byla skvělá. Hlavní záporák byl opravdu nechutný. Svůj prostor dostal i humor (nejlepší scény - JRM a Tom Cruise se v italštině hádají před zdmi Vatikánu + ostřelování střechy baseballovými míčky :D). Tom má plus za vydávání se za českého turistu.

50x a stále poprvé (2004)

Taková pěkná romantická komedie, s úžasným Seanem Astinem v děsném síťovaném tílku a bohužel pouze ve vedlejší roli. Ač Adama Sandlera nemám ráda, tak Drew Barrymore ano, a musím říct, že tvořili pěkný pár. O mě se takhle někdo snažit, taky podlehnu :D Happy end se dal čekat, ale bylo by mi líto, kdyby to skončilo jinak.

Paní Zázračná na Manhattanu (2010) (TV film)

Vánoční film se vším všudy. Jsou tam děti, hrají rolničky, všechno dobře dopadne. Ač je to severoamerický film, povedlo se mu vyhnout se typicky otravnému ohánění se Santou Klausem, a kupodivu svým dějem poukazuje a bojuje proti současné komerčnosti svátků. Je to moc krásný příběh o tom, jak jedna kouzelná stará paní s kouzelným jménem změní život spoustě lidí jen tím, že prodává v hračkářství. Na konci samozřejmě zvítězí láska všeho druhu, a dokonce i sněží! O Vánocích se totiž dějí zázraky. Prostě....čekejte od toho příjemný oddychový sváteční film.

Mission: Impossible II (2000)

O hodně slabší díl oproti jedničce, chvílemi jsem u toho usínala, i když to měla své světlé akční chvilky. Hlavní padouch výborný, stejně jako jeho poskok, Hunt-Superman/Spider-man jako obvykle nesmrtelný, akorát hlavní ženská postava mě neskutečně iritovala. Zajímalo by mě, jestli má každý agent nějakou KPZku s náhradními maskami, protože mi přišlo až směšné, jak si tam každý měnil podobu a hlas, jak se mu zachtělo. Navíc ta táhla hudba k tomu byla hrozná. Skoro se divím, že po tomhle točili další díly. Nicméně holubice byly efektní.