• Pohádka

Šéfe, jdeme na to! (1984) (TV film)

Karel Heřmánek je nejvíc :) Každopádně jde o vtipnou movie, bavila jsem se hodně a na to, že jsem na tenhle film narazila úplnou náhodou jsem byla víc než mile překvapená.

První republika (2014) (seriál)

Fňuk - dobrodružství kriminalistiky, četnické humoresky a já nevím co ještě to není - hmmm hvězda dolů, Fňuk - je to český seriál - hvězda dolů, Fňuk - je to nové s neznámými herci - opět českými - hvězda dolů a zbývají hvězdy dvě - teď začnu hodnotit objektivně......takhle si představujete hodnocení made in CZ. No dovolte mi to říci jinak...............Dle mě byl první díl trochu zmatený - možná ho mohli roztáhnout do dílů dvou, do 50 minut se snažili napěchovat z jakého důvodu syn odešel, proč se důstojná babička tváří tak vyděšeně, v jakém "kšeftu" se balíkovala famílie, aby mohla žít na výši i za Války - je to prakticky hodně dlouhá doba nabitá událostma, aby se dala kvalitně a bez chyb natočit. Co se týče FJ II. - když byl záběr sedícího Valenty nad nímž visí pantatíček Císař - může se objevit hudrování - vždyť byl konec války a to už Franzi nežil 2 roky, no na druhou stranu pokavad to budeme brát tak doslova - je možný, že je Valenta jen zastáncem Císařství, nenadšen Republikou a tak si na zdi soukromě nechává viset "symbol" monarchie - nu což. Každopádně to potenciál má, ano nejsme světoví, ale třeba si na to ani hrát nemusíme - stačí, že jsme sví. Podobnost s panstvím Downton je možná, ale vyčítat to nikomu nebudu. Já rozhodně už po prvním díle vím, že pod 3 hvězdy nepůjdu, uvidíme - třeba překvapí i ty předčasně dávající nespravedlivě nízké hodnocení. Po 5. díle - mě to prostě baví, historická linka ve které se příběh odehrává je mi blízká a dle mého názoru rozhodně není nijak špatně zpracovaná.

Šéfové na zabití (2011)

Ponaučení? Nechlastej, když tě někdo sere.....ale tohle vážně tak sedlo, jak hadr na holi. Věčné téma, které nám není neznámé. Ovšem pojem sexuální harašení v případě Jennifer Aniston bylo osvěžující a fááááákt vtipné.

Život na zámku (1995) (seriál)

TAk nějak mám pro tenhle seriál slabost. V prvé řadě je koukatelný, v neposlední řadě koncentrace herců mě oblíbených jako Jiřinka Jirásková či Tomáš Topfer...... Kostra celého příběhu je prakticky pitominka, ovšem boční cestičky, které dotvářejí celé prostředí seriálu jsou mnohem zajímavější. TAková dramata jako neposlušný syn, jenž nechce studovat, těhotná dcera-studentka, rozvod jsou vlastně známé spoustě z nás a možná proto, že jsou nám ty obyčejné příběhy tak blízké, je tento seriál celkem oblíben. Rozhodně si nezaslouží srovnávání se současnou českou seriálovou scénou. A Jiřinka jako hlava rodiny, která se snaží o nějakou pospolitost používáním svých zkušeností a moudrostí je krásným příkladem moderní babičky.

Tohle je válka! (2012)

Roztomilost Reese v romantických komediích je prostě odzbrojující a věříte jí vše i to co je na první pohled přehnané. Že jsou ti dva agenti CIA bych jim zřejmě nevěřila, no akce je vítána byť možná přepepřená. Její výběr mi sice krapet rozum nebere ....... no proti gustu žádný dišputát, film je dobrej a to mi stačí.

Světýlka z blat (1992) (TV film)

Tu pohádku mám ráda a ráda na ní koukám pořád dokola...............Možná je to tím prostředím, roztomilou Kuklovou ......... obrovské kouzlo má i rozhodně David Prachař.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Začínám si zvykat na to, že mě Španělé umí vyděsit......a že to fungovalo :)

Prolhané krásky (2010) (seriál)

4 kamarádky, jejichž přátelství spojoval malý satan v přestrojení za krásnou, mladinkou potvoru. Že byla zřejmě potvora už utvrzuje fakt, že je zavražděna. A tak se odvíjí příběhy 4 krásných slečen, které mají zdánlivě vše i svá tajemství, jenž by neměla být objevena. Že je to přehnané až do největších detailů je jistě fakt, ale já musím říct, že až mě ústřední partička nafintěných slečinek věkem dávno míjí, u mě ten příběh funguje. Takže s méně než kvalitními 80% u mě fakt nepočítejte.

Okno do dvora (1954)

Hlavní hrdina mě fascinoval, jeho ironie a jeho kouzlo osobnosti hm....asi chápu Grace Kelly :) Opět jde o kvalitního Hitchcocka, jen u mě prostě vyhrává Psycho na plné čáře. Že jde však o kvalitní thriller o tom není žádná, jen mi bylo líto, že ty závěrečné grády trvaly takovou krátkou chvíli.

Hodiny (2002)

Drama nabité emocemi .... Dlouho jsem se nějak s osobností Virginie míjela, takže jsem k tomuto filmu přistupovala jako dokonalé holátko nevědíc co čekat, a ta síla emocí mě naprosto odrovnala...........